Skocz do zawartości

Płyn do wspomagania...;) miło jeśli ktoś mi pomoże


AlicjaO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie trywialne pytanie. Chcę kupić płyn do wspomagania Subaru Forester i nie moge znalezc informacji jaki konkretnie ma byc użyty. Jak uzyskać taką infromację? W sumie moglabym pojechac gdzies do serwisu dolac za pare groszy, ale nie chce mi sie jezdzic specjalnie, wiec wole sama takie rzeczy robic:)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie trywialne pytanie. Chcę kupić płyn do wspomagania Subaru Forester i nie moge znalezc informacji jaki konkretnie ma byc użyty. Jak uzyskać taką infromację? W sumie moglabym pojechac gdzies do serwisu dolac za pare groszy, ale nie chce mi sie jezdzic specjalnie, wiec wole sama takie rzeczy robic:)

pozdrawiam!

 

wystarczy podniesc maske i zerknac co jest napisane na korku od zbiorniczka ;)

jakikolwiek ATF (plyn do aut. skrzyni biegow) spelniajacy norme DEXRON III powinien dac rade, ale tak jak pisalem, najlepiej sprawdzic napis na korku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W zbiorniczku mam chyba tyle ile powinno byc, ale kreci sie ciezko.

 

Słowo klucz! Przy wlewie jest sitko, które trochę może mylić tak na oko. Spróbuj powoli dolewać a być może okazać się, że jednak go brakuje. Sitko też można delikatnie przeczyścić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż jaki ten Subaru Forester...

2.0gl 16v 4x4 1998r to tymczasowe rozwiazanie zanim odxyskam swojego puga 206gti ale zarabiscie jezdzi sie tym subaru mimo takiego wieku;))

 

 

Witam, mam takie trywialne pytanie. Chcę kupić płyn do wspomagania Subaru Forester i nie moge znalezc informacji jaki konkretnie ma byc użyty. Jak uzyskać taką infromację? W sumie moglabym pojechac gdzies do serwisu dolac za pare groszy, ale nie chce mi sie jezdzic specjalnie, wiec wole sama takie rzeczy robic:)

pozdrawiam!

wystarczy podniesc maske i zerknac co jest napisane na korku od zbiorniczka ;)

jakikolwiek ATF (plyn do aut. skrzyni biegow) spelniajacy norme DEXRON III powinien dac rade, ale tak jak pisalem, najlepiej sprawdzic napis na korku :P

To ja sobie zerkne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wydaje mi sie ze jest jakas nieszczelnosc w ukladzie i co jakis czas trzeba dolac go :) a poko co jest to auto zastepcze.... czyli moge liczyc ze ktos mi podrzuci tu koknretne nazwy plynow? Czy tylko to co Pan powyzej mi napisal? :)

Dziecko drogie

Na PANA trzeba mieć wygląd i parę złotych.

Weź najtańszy płyn do wspomagania DEXRON III. Wszystkie są mieszalne między sobą.

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko wydaje mi sie ze jest jakas nieszczelnosc w ukladzie i co jakis czas trzeba dolac go :) a poko co jest to auto zastepcze.... czyli moge liczyc ze ktos mi podrzuci tu koknretne nazwy plynow? Czy tylko to co Pan powyzej mi napisal? :)

Dziecko drogie

Na PANA trzeba mieć wygląd i parę złotych.

Weź najtańszy płyn do wspomagania DEXRON III. Wszystkie są mieszalne między sobą.

 

hahaha nie wiem ile Pan ma lat ale osobiscie sie nie poznalismy wiec z grzecznosci takiego tytulu bede uzywac ;p A w moim przypadku 29 lat to juz chyba tez nie dziecko... chociaz w kwestii motoryzacji raczkuje:P ale dzieki za pomoc!!

Pani Alicjo, Dexron to nie producent a nazwa płynu :-)

dziękuję:) plus 500 do świadomości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hahaha nie wiem ile Pan ma lat ale osobiscie sie nie poznalismy wiec z grzecznosci takiego tytulu bede uzywac ;p A w moim przypadku 29 lat to juz chyba tez nie dziecko... chociaz w kwestii motoryzacji raczkuje:P ale dzieki za pomoc!!

Dziecko! Mam dzieci starsze od Ciebie. Jak chcesz mnie obrazić, to mów per. pan.

Na tym forum używamy zwrotu koleżeńskiego.

Alicjo chłopie- przyjmij to do wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahha:D:D:D ale tu milo:P dobra ziomki to juz jestem mega w temacie! to moze ktos mi powie dlaczego biegi mi od wczoraj jakos lipnie ciezko wchodza? w pewnym sensie moge rozumiec ze auto odchodzi do krainy cieni, ale moze jest sposob na to? albo mi sie wydaje. chociaz zdarzalo mi sie z dwojki czasem ruszac jakis czas temu bo jedynka strajkowala...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahha:D:D:D ale tu milo:P dobra ziomki to juz jestem mega w temacie! to moze ktos mi powie dlaczego biegi mi od wczoraj jakos lipnie ciezko wchodza? w pewnym sensie moge rozumiec ze auto odchodzi do krainy cieni, ale moze jest sposob na to? albo mi sie wydaje. chociaz zdarzalo mi sie z dwojki czasem ruszac jakis czas temu bo jedynka strajkowala... :(

 

W subaru czasem jest problem z włączeniem jedynki na zimnym silniku. Oznacza to, że trzeba wymienić olej albo sprzęgło.

Jaki przebieg ma auto?

Edytowane przez lojszczyk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hahahha:D:D:D ale tu milo:P dobra ziomki to juz jestem mega w temacie! to moze ktos mi powie dlaczego biegi mi od wczoraj jakos lipnie ciezko wchodza? w pewnym sensie moge rozumiec ze auto odchodzi do krainy cieni, ale moze jest sposob na to? albo mi sie wydaje. chociaz zdarzalo mi sie z dwojki czasem ruszac jakis czas temu bo jedynka strajkowala... :(

 

W subaru czasem jest problem z włączeniem jedynki na zimnym silniku. Oznacza to, że trzeba wymienić olej albo sprzęgło.

Jaki przebieg ma auto?

 

hm juz pozno i nie chce mi sie z domu wychodzic, to nie sprawdze teraz ale zakladam, ze duzy:D tak dzis wlasnie jadac myslalam o oleju, ze czas go sprawdzic, dolac? lub wymienic:) i fakt na zimnym silniku to sie zdarzylo tylko, acz przy tych mrozach rewelacyjnie odpala i doceniam to ze nie spozniam sie do pracy:D ale przewody zaplonowe kupilam na wszelki wypadek tylko na youtube nie obejrzalam instruktazu jeszcze;) a wracajac do tematu... mozliwe ze sprzeglo sie konczy ale tego juz sama nie sprawdze. Poobserwuje co sie bedzie dzialo:)

Ja mogę podjechać  :)

Dziękuję, postaram się nie naduzywac uprzejmosci:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala bez problemu, ale jak w skrzyni olej jest zimny, to trudno wrzucić jedynkę. Następne biegi wchodzą bez problemu. To jest norma. Oczywiście można zmienić olej na schell gear 75/90, ale nie wiem czy warto do auta tymczasowego


 

 

przewody zaplonowe kupilam

Zapłonowe czy rozruchowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to bylo moje auto jakis czas temu i tacie je sprzedalam:) teraz znowu je pozyczylam w obecje sytuacji:P wiec moze warto i super, ze ktos mi tyle dzis rozjasnil w glowie:) chyba czesciej bede tu zagladac bo moze kupie sobie jakies lepsze subaru za jakis czas! mialam 2 szt legacy wczesniej stare ale jare i zajawa byla niezla:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pomarlo w Pruszkowie... jak jechalismy na Woodstock:D ale dzieki slupkowi bocznemu z mojej strony, w ktory uderzylo auto skonczylo sie na paru siniakach i szoku:P


 



 

Dziękuję, postaram się nie naduzywac uprzejmosci:D

Żadne nadużywanie, jeśli mogę to zawsze pomogę :)

 

 

@@AlicjaO, Nie ufaj temu zboczeńcowi :biglol:

 

hahahaha:D:DD: jestem ostrozna:P ile moge to sama robie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...