Jump to content

Regulacja zaworów impreza gt

piotrek_22
 Share

Recommended Posts

Do sprawdzenia luzów nie trzeba wyjmować silnika, regulację jednak  łatwiej zrobić na wyjętym ,aczkolwiek bez wyjmowania podobno można to jakoś zrobić ;) . Przed założeniem warto sprawdzić luzy ,jezeli są ok , to  wiesz że następna kontrola dopiero po około 30-50kkm.

No to odpowiadam - z tego co wiem, Gt-ek, którym kiedyś jeździł Namiot i którego chciałem kupić był z 1997r i miał hydraulikę :)

Edited by mly96

ja to sie nie znam, ale chce przygotowac mojego gtka pod gaz i nie wiem czy regulowac zawory czy nie i jak to zrobic. cieknie mi tez lekko olej spod pokrywy zaworow (po szybszej jezdzie czuc w kabinie spalony olej) a wymieniana byla uszczelka i juz nie wiem o co chodzi :/

cieknie mi tez lekko olej spod pokrywy zaworow (po szybszej jezdzie czuc w kabinie spalony olej) a wymieniana byla uszczelka i juz nie wiem o co chodzi :/

Taką usterkę,to proponuję usunąć jak najszybciej,bo jazda z wyciekiem może skończyć się pożarem.Przy tej okazji można skontrolować/ustawić luzy zaworowe,przyda się taka czynność na przyszłość i jazdę na LPG.

olej spod pokrywy zaworow (po szybszej jezdzie czuc w kabinie spalony olej) a wymieniana byla uszczelka i juz nie wiem o co chodzi :/

Przecież wtedy widać czy jest regulacja zaworów i jaka.  ;)

były chyba tanie i drogie płytki, ale mogę się mylić. W MY98 są chyba te drogie.

Wszystko zależy jak wyjdzie pomiar i u kogo robisz. Jeden powie Ci cenę i niezależnie od tego ile zrobi to zapłacisz, a drugi dopiero jak posprawdza to Ci powie dokładnie. U mnie w MY98 przy 180kkm było mierzone i nie było się do czego przyczepić, a robione chyba przy 100 już nie pamiętam.