Skocz do zawartości

Regulacja zaworów impreza gt


piotrek_22

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprawdzenia luzów nie trzeba wyjmować silnika, regulację jednak  łatwiej zrobić na wyjętym ,aczkolwiek bez wyjmowania podobno można to jakoś zrobić ;) . Przed założeniem warto sprawdzić luzy ,jezeli są ok , to  wiesz że następna kontrola dopiero po około 30-50kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sie nie znam, ale chce przygotowac mojego gtka pod gaz i nie wiem czy regulowac zawory czy nie i jak to zrobic. cieknie mi tez lekko olej spod pokrywy zaworow (po szybszej jezdzie czuc w kabinie spalony olej) a wymieniana byla uszczelka i juz nie wiem o co chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cieknie mi tez lekko olej spod pokrywy zaworow (po szybszej jezdzie czuc w kabinie spalony olej) a wymieniana byla uszczelka i juz nie wiem o co chodzi :/

Taką usterkę,to proponuję usunąć jak najszybciej,bo jazda z wyciekiem może skończyć się pożarem.Przy tej okazji można skontrolować/ustawić luzy zaworowe,przyda się taka czynność na przyszłość i jazdę na LPG.

 

 

olej spod pokrywy zaworow (po szybszej jezdzie czuc w kabinie spalony olej) a wymieniana byla uszczelka i juz nie wiem o co chodzi :/
 

Przecież wtedy widać czy jest regulacja zaworów i jaka.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były chyba tanie i drogie płytki, ale mogę się mylić. W MY98 są chyba te drogie.

Wszystko zależy jak wyjdzie pomiar i u kogo robisz. Jeden powie Ci cenę i niezależnie od tego ile zrobi to zapłacisz, a drugi dopiero jak posprawdza to Ci powie dokładnie. U mnie w MY98 przy 180kkm było mierzone i nie było się do czego przyczepić, a robione chyba przy 100 już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...