Jump to content

Kolektor wydechowy własnej konstrukcji ?

M@kul
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Zbudowałem kolektor wydechowy do mojego wonossaka, w celu uzyskania upragnionego bulgotu wydobywającego się się z zacnej jednostki jaką jest silnik Boxera  :P      Niestety nie wiem czy jest on technicznie dobrze skonstruowany, i tu moje pytanie czy moglibyście wyrazić swoją opinie, zastrzeżenia, bądz czy nie sprawia jakiegoś niebezpieczeństwa dla pracy silnika, o którym moge nie miec pojęcia.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  :)

post-23189-0-10221900-1443913529_thumb.jpg

post-23189-0-40560900-1443913536_thumb.jpg

post-23189-0-92571900-1443913543_thumb.jpg

Filtr oleju, dasz rade wymienić bez ściągania kokektora ?

Jesli tak to ok.

Wyglada dosyć dobrze :-)

Jak "gada" ?

Tylko pomyśl nad izolacją termiczną, zwłaszcza w okolicy manszet, przekładni kierowniczej.

Temperatura kolektora im nie służy.

A i jeszcze, mamy specjalny wątek, na Forum. Odnośnie tego typu przeróbek

Wyglada zacnie ale bez izolacji kolektora nie obejdzie się zwlaszcza jak Max pisal okolice przekladni i obudowy temostatu, chlodnicy. Mozesz owinac bandazem i w miejscach wymienionych dorobic blachy oslonowe.

Tak, to są kolanka.  :)

Co do filtra Max to wymienić się da pod warunkiem, że nowy będzie podobnych rozmiarów jak ten. Z tym bandażem to postaram się go zorganizować jak najszybciej, i ewentualnie osłonkę w miejscu tego termostatu. 

Hej mRoZioo - na razie jeszcze nie jestem pewien ale moc jest raczej bez zmian, jak na poprzednim kolektorze, muszę jeszcze zniwelować przedmuchy na pozostałej części wydechu. 

Teraz może coś o efekcie dzwiekowym- w połączeniu z nowym przelotowym tłumikiem końcowym ( typu: masahuku) Powoduje nieopisany orgazm dla ucha  :D co daje jeszcze większą frajdę z jazdy...

Dziękuje za wszelkie wskazówki  :)

• Upvote 1