Skocz do zawartości

elektryczność klimatyzacji


Łukasz Liwoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szanowni forumowicze, nie działa mi klima w forku lll, czy ma ktoś wiedzę czy idzie ona przez jakiś przekaźnik? Spr bezpieczniki w komorze silnika i pod kierą. Tam jest bezp 15A, wyjałem i wtedy nic, a tak tylko świeci się dioda A/C i cisza, sprezarka nie startuje. nie słysze żadnego cyk jak robi przekaźnik. Niestety przekazniki sa nie opisane. Nie rozpisuje sie wiecej, bo jade na serwis klimy dzisiaj. Mam nadzieje ze powod to malo czynnika. Dam znać, jednak proszé o pomoc. Dziekuje za nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiony pełny serwis klimatyzacji, dodany też barwnik. Klima działa,chłodzi. Zobaczymy czy dalej będzie OK,jak coś szukamy wycieków. Sprężarka nie włączała się z powodu małej ilości czynnika. Dziękuję za wszelkie sugestie,i pomoc.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób taki test: wyłącz silnik --> włącz zapłon --> włącz klimę (zapali się AC) --> uruchom silnik i obserwuj, czy sprężarka ruszyła na 2-3 sekundy a potem się samoczynnie rozłączyła. Jeśli masz taki efekt, wróć do mnie :)

 

Pozdro

Luke

Cześć.

U mnie zdażyło się coś podobnego już drugi raz w trakcie obecnego lata.

Po postoju i odpaleniu klima działa normalnie.

Czyżby sprzęgło (czerwony nalot) lub/i czujnik obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli się wyłącza po kilku sekundach i nie daje się ponownie włączyć nawet na któtko do ponownego uruchomienia silnika, to najprawdopodobniej czujnik prędkości obrotowej sprężarki. Jeśli rozłącza się po dłuższym czasie pracy i NIE włącza się ponownie, a temperatura rośnie, to prędzej sprzęgło lub głupiejący czujnik temperatury WEWNĘTRZNEJ pod schowkiem.

 

Pozdro :)

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...