Skocz do zawartości

Rozrząd problem z pompą wody.


Kubexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Kompletuje właśnie części do wymiany rozrządu,  wybrałem już wszystko po za pompą wody

http://e-autoparts.pl/rolka-kierunkowa-prowadzaca-pasek-rozrzadu-p-286419.html x2

http://e-autoparts.pl/rolka-kierunkowa-prowadzaca-pasek-rozrzadu-p-286420.html

http://e-autoparts.pl/rolka-kierunkowa-prowadzaca-pasek-rozrzadu-p-351482.html

http://e-autoparts.pl/rolka-napinacza-pasek-rozrzadu-p-286415.html

http://e-autoparts.pl/pasek-rozrzadu-p-286409.html

 

Tylko nie wiem jaką pompę wody kupić. Znajomy zaproponował mi Aisin wpf025 jednak nigdzie jej w PL znaleźć nie mogę. Przy pompach SKF dopiski, że nie dla wersji EU. Ogólnie wyszperałem, że mam kupić z jednym króćcem. Silnik 2.0 160 km 

Ktoś może coś polecić nie zabijającego ceną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cały ten komplet , jest z du….. i sorry ale Twój znajomy nie ma pojęcia ani o rozrządzie ani o pompie w Twoim silniku …. 

A o pasku Conti w silniku DOHC zapomnij . 

Potem pojedziesz do mechanika i będzie zonk …. 

Jedz do kogoś kto ma o tym pojecie , i wie co trzeba kupić , a tak kupisz i 40 % czesci nie bedzie pasowac , potem bedziesz zwracał , kombinował , mechanik sie bedzie wkurzał bo rozebral auto a czesci nie pasują , i finalnie zapłacisz wiecej …. 

Tak sie koncza zakupy w necie u przypadkowych handlarzy którzy korzystają z błędnyuch danych TECDOC :(

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rozrząd OEM razem z pompą wody i nie kombinuj bo drożej wyjdzie.A pompy Aisin omijaj z daleka, ja kupiłem i na wolnych obrotach momentalnie rosła temperatura bo jej wydajność była zbyt mała, skończyło się na kupnie OEMowej pompy i temperatura przestała rosnąć na postoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rozrząd OEM razem z pompą wody i nie kombinuj bo drożej wyjdzie.A pompy Aisin omijaj z daleka, ja kupiłem i na wolnych obrotach momentalnie rosła temperatura bo jej wydajność była zbyt mała, skończyło się na kupnie OEMowej pompy i temperatura przestała rosnąć na postoju. 

 

kupiłeś chinska podróbe niestety , AISIN oryginalny jest producentem dla Toyoty na pierwszy montaż , to samo ze sprzegłami , w Toyocie AISIN jest nr. 1 !

AISIN to mega koncern , coś jak w EU, Valeo, Bosch, SACHS , ZDF ,itp. tylko chyba trochę większy ;) 

http://www.aisin.com/product/automotive/

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale to Waszmość sprzedał mi taką pompę.

 

 

Kup rozrząd OEM razem z pompą wody i nie kombinuj bo drożej wyjdzie.A pompy Aisin omijaj z daleka, ja kupiłem i na wolnych obrotach momentalnie rosła temperatura bo jej wydajność była zbyt mała, skończyło się na kupnie OEMowej pompy i temperatura przestała rosnąć na postoju. 

 

kupiłeś chinska podróbe niestety , AISIN oryginalny jest producentem dla Toyoty na pierwszy montaż , to samo ze sprzegłami , w Toyocie AISIN jest nr. 1 !

 

Teraz już wiem że kupiłem tandetną podróbę szkoda tylko że od pewnej firmy z Nowego Sącza która zdawało by się w subaru się specjalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale to Waszmość sprzedał mi taką pompę.

 

to bardzo proszę nam ją odesłac , wraz z dowodem zakupu ! i sprawdzimy jej pochodzenie .  

Sorry ale nie przypominam sobie aby ktokolwiek reklamował pompę wody aisin , więc jestem bardzo ciekawy . 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reklamowałem bo dopiero po kilkuset kilometrach zorientowałem się że coś złego się dzieje, na wskażniku nie było widać że temp wzrasta do 100 i wyżej ,  dopiero jak podłączyłem  kompa i jazdę testową zrobiłem okazało się że na postoju na światłach kilka chwil wystarczy i temperatura rośnie, z chwilą ruszenia od razu zaczyna spadać, termostat nowy kupiłem, sprawdzone zostało wszystko i winną okazała się być pompa wody, po wymianie na OEM problem przestał istnieć. Zresztą wymieniam rozrząd sam a to już jest podstawą do tego by nie uznać reklamacji więc wolałem odpuścić.Chciałem  taniej wyszło drożej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą wymieniam rozrząd sam a to już jest podstawą do tego by nie uznać reklamacji więc wolałem odpuścić.Chciałem  taniej wyszło drożej.  

Ten fakt , absolutnie nie dyskwalifikuje reklamacji , jeszcze raz powtarzam , prosze ją do nas odesłać , sprawdzimy , a powiem wiecej , mamy mozliwość sprawdzenia jej oryginalnosci bezpłatnie.

Jeśli problem jest po stronie AISIN , gwarantuje wymianę lub zwrot pieniedzy , ale jeśli problem jest w postaci błednego montażu , lub nie oryginalnego produktu bedzie problem . 


 

 

ja kupiłem i na wolnych obrotach momentalnie rosła temperatura bo jej wydajność była zbyt mała

 

 

 

na wskażniku nie było widać że temp wzrasta do 100 i wyżej ,  dopiero jak podłączyłem  kompa i jazdę testową zrobiłem okazało się że na postoju na światłach kilka chwil wystarczy i temperatura rośnie,
 

 

hmmm …… to jak w koncu było ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można źle zamontować pompę wody w ej22? wszystkie śruby przy wymianie rozrządu dokręcam kluczem dynamometrycznym z silnika spuszczony płyn dzień wcześniej miejsce przylegania uszczelki czyste suche odtłuszczone. nie ma mowy o błędnym montażu. Ale z racji tego że nie jestem ASO można zarzucić taką teorię że błędny montaż. Co do oryginalności pompy nie wypowiem się pierwszy i ostatni raz kupiłem ten szmelc.Pompa mi teraz do żadnej subarynki nie jest potrzebna, szarpać się o 250 zł  też nie zamierzam, spisałem tą kasę na straty, trudno, nauka kosztuje. Jak dla mnie temat owej pompy jest zamknięty, szkoda nerwów.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś tu nie gra. Najpierw jest tekst, że pompa beee... i kupiona u Carfita, później Carfit proponuje rozwiązanie tematu, a andre82 mówi "nie nie, olewam" - jeśli wciąż masz tą pompę i kwitek na zakup, po prostu ją wyślij do NS, może sprawa będzie wyjaśniona a Tobie wróci się parę złotych.

 

Wycofywanie się teraz wygląda bardzo dziwnie, szczególnie, że Carfit złożył propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można źle zamontować pompę wody w ej22? wszystkie śruby przy wymianie rozrządu dokręcam kluczem dynamometrycznym z silnika spuszczony płyn dzień wcześniej miejsce przylegania uszczelki czyste suche odtłuszczone. nie ma mowy o błędnym montażu. Ale z racji tego że nie jestem ASO można zarzucić taką teorię że błędny montaż. Co do oryginalności pompy nie wypowiem się pierwszy i ostatni raz kupiłem ten szmelc.Pompa mi teraz do żadnej subarynki nie jest potrzebna, szarpać się o 250 zł  też nie zamierzam, spisałem tą kasę na straty, trudno, nauka kosztuje. Jak dla mnie temat owej pompy jest zamknięty, szkoda nerwów.  :)

To

końcu masz jeszcze tę pompę czy nie? Może to Carfit został oszukany przy dostawie i nie zauważył? Moim zdaniem powinieneś ją odesłać nawet teraz

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można źle zamontować pompę wody w ej22? wszystkie śruby przy wymianie rozrządu dokręcam kluczem dynamometrycznym z silnika spuszczony płyn dzień wcześniej miejsce przylegania uszczelki czyste suche odtłuszczone. nie ma mowy o błędnym montażu. Ale z racji tego że nie jestem ASO można zarzucić taką teorię że błędny montaż. Co do oryginalności pompy nie wypowiem się pierwszy i ostatni raz kupiłem ten szmelc.Pompa mi teraz do żadnej subarynki nie jest potrzebna, szarpać się o 250 zł  też nie zamierzam, spisałem tą kasę na straty, trudno, nauka kosztuje. Jak dla mnie temat owej pompy jest zamknięty, szkoda nerwów.  :)

Problem jest w tym że zarzucasz coś , czego póki co nie jestes wstanie udowdonić , ani zakupu , ani oryginalności,  ani montażu , ani zdjec , ani reklamacji ,nic kompletnie , tylko puste słowa rzucane słabo na wiatr . Napisałem Ci PW ,  abyś podał paragon , FV , date , i sprawdzimy. ale chyba to jakiś fake …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą wymieniam rozrząd sam a to już jest podstawą do tego by nie uznać reklamacji więc wolałem odpuścić.Chciałem  taniej wyszło drożej.  

Ten fakt , absolutnie nie dyskwalifikuje reklamacji , jeszcze raz powtarzam , prosze ją do nas odesłać , sprawdzimy , a powiem wiecej , mamy mozliwość sprawdzenia jej oryginalnosci bezpłatnie.

Jeśli problem jest po stronie AISIN , gwarantuje wymianę lub zwrot pieniedzy , ale jeśli problem jest w postaci błednego montażu , lub nie oryginalnego produktu bedzie problem . 

Błędny montaż pompy wody to jakaś kpina z kupującego.

Jeśli pompa jest nie oryginalna to problem będzie miał chyba sprzedający bo sam ją sprzedał jako oryginalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający nie ma problemu, bo chce sprawę wyjaśnić (jak już napisano wcześniej, może sam został oszukany przez dostawcę, albo wina leży po stronie producenta), ale rzucanie oskarżeń na sprzedającego lub przedmiot sprzedaży, a później wycofywanie się, mimo propozycji rozwiązań... nie wygląda to dobrze.

 

Mam nadzieję, że Panowie wyjaśnią sobie temat na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś zdarzyło, ze kupiłem łożysko do ciągnika w oryginalnym opakowaniu, ale w innym rozmiarze. Dopiero po dwóch latach, wyjaśniło się przypadkowo, że sprzątacz na magazynie walnął w regał i sie rozsypały. Miał problem z układaniem i oczywiście pomylił kilka pozycji. Myślę, że tu problem jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, pompę jeszcze mam temat pompy  jest z 2013 roku. wspomniałem o tym tylko dlatego że

kupiłeś chinska podróbe niestety , AISIN oryginalny jest producentem dla Toyoty na pierwszy montaż , to samo ze sprzegłami , w Toyocie AISIN jest nr. 1 !

. temat reklamacji części wadliwych gdy nie montuje ich warsztat czy inny serwis znam w 90% kończy się na niefachowy montaż reklamacja oddalona.  

 

post-2252-0-47258100-1438725469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam tak od 2011 mam dość mocno szczelny system sprzedaży , serwisu, reklamacji , że jestem w stanie sprawdzic prawie wszystko , i śledzić każdą cześć zamienną przechodzącą , a od 2014 łącznie z monitoringiem . Nic sie nie umknie , więc poczekam aż Andre82 przekaże mi dane , ale jak znam życie , tych danych zwyczajnie nie będzie ……. bo nie było takiej transakcji. 


 

 

Panowie spokojnie, pompę jeszcze mam temat pompy  jest z 2013 roku. wspomniałem o tym tylko dlatego że

 

to bardzo proszę o dowód zakupu , oraz po raz kolejny raz przesłanie jej do nas !!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam aż Andre82 przekaże mi dane , ale jak znam życie , tych danych zwyczajnie nie będzie ……. bo nie było takiej transakcji

Edwin, nie wyprzedzaj faktów, daj szansę Andre82. Może znajdzie paragon, albo chociaż przelew w historii operacji z banku, na co liczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jesteś w stanie znaleźć transakcję na podstawie innych danych?

 

Oczywiscie , ale musze mieć konkreteną datę  , lub datę wysyłki , niestety wyżej wymienionego w bazie firmy brak …… co nie oznacza że nie kupił , ale brak go jako firma , czy osoba fizyczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...