Skocz do zawartości

Automat - nie da sie wyciagnac kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie mogę wyciągnąć kluczyka ze stacyjki (Subary Legacy 2.0 AT MY07) - podjezdzam na parking, przełączam na P, gasze silnik, przełączam stacyjke na 1 i tu się blokuje (do zera nie da sie przekrecic).

 

Auto i skrzynia normalnie pracuje - zmienia biegi itd.

 

Sprawdziłem bezpieczniki wyglądają na ok - nie wiem czy po sprawdzeniu bezpieczników czy wcześniej już po przekręceniu stacyjki do pozycji 2 (silnik wyłączony) i wcisnieciu hamulca mam możliwość zmiany pomiędzy pozycjami P-R-N-D. Na R i D słyszę tykanie jakby przełącznika.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomoże, bo dotyczy Alfy.

Pod stacyjka powinien być mały otwór, w który można włożyć śrubokręt i naciskając tam wyjąć kluczyk.

Jak to nie pomoże, to po zdjęciu odsłony dzwigni zmiany biegów jest wyraźnie oznaczony przycisk, naciskając na niego odblokować można kluczyk.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie mogę wyciągnąć kluczyka ze stacyjki (Subary Legacy 2.0 AT MY07) - podjezdzam na parking, przełączam na P, gasze silnik, przełączam stacyjke na 1 i tu się blokuje (do zera nie da sie przekrecic).

 

Auto i skrzynia normalnie pracuje - zmienia biegi itd.

 

Sprawdziłem bezpieczniki wyglądają na ok - nie wiem czy po sprawdzeniu bezpieczników czy wcześniej już po przekręceniu stacyjki do pozycji 2 (silnik wyłączony) i wcisnieciu hamulca mam możliwość zmiany pomiędzy pozycjami P-R-N-D. Na R i D słyszę tykanie jakby przełącznika.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Kluczyk nalezy wcisnac w kierunku do zamka i wtedy da sie przekrecic z ACC na Lock, skrzynia musi byc w pozycji "P".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...