Skocz do zawartości

Forek 2.5 XT 211KM MY05


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Arnold, jak zdemontowac plastiki z klapy, zeby noczego nie polamac? :)

Bede wymienial wydech na glosniejszy i na bank wyglusze klape i bagaznik.

Na poczatku trochę się bałem tak samo jak Ty ;) do odkręcenia są 2 śrubki, do wyjścia 4 spinki, reszta trzyma się na wewnętrznych 4 zatrzaskach dużych i na zewnętrznej stronie małe zatrzaski do plastików sąsiadujących. Trzeba robić po kolei, po woli ale na chama :D będą po kolei wyskakiwać i dawać głos identyczny do łamanego plastiku :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@arnoldpe, Ja miałem coś malować ? :D Zderzaki jedynie przychodzą mi do głowy oraz polerka lakieru, a myślę, że w lutym to już ogarnę ;)

 

Ostatnio się zastanawiałem jak by wyglądał forek w całym czarnym środku :) Boczki drzwi całe czarne i wszystkie plastiki oraz podsufitka na czarno co myślisz ? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@arnoldpe, Ja miałem coś malować ? :D Zderzaki jedynie przychodzą mi do głowy oraz polerka lakieru, a myślę, że w lutym to już ogarnę ;)

 

Ostatnio się zastanawiałem jak by wyglądał forek w całym czarnym środku :) Boczki drzwi całe czarne i wszystkie plastiki oraz podsufitka na czarno co myślisz ? ;P

Na pewno byłby zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@arnoldpe, Ja miałem coś malować ? :D Zderzaki jedynie przychodzą mi do głowy oraz polerka lakieru, a myślę, że w lutym to już ogarnę ;)

 

Ostatnio się zastanawiałem jak by wyglądał forek w całym czarnym środku :) Boczki drzwi całe czarne i wszystkie plastiki oraz podsufitka na czarno co myślisz ? ;P

Na pewno byłby zły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@@arnoldpe, Ja miałem coś malować ? :D Zderzaki jedynie przychodzą mi do głowy oraz polerka lakieru, a myślę, że w lutym to już ogarnę ;)

 

Ostatnio się zastanawiałem jak by wyglądał forek w całym czarnym środku :) Boczki drzwi całe czarne i wszystkie plastiki oraz podsufitka na czarno co myślisz ? ;P

Na pewno byłby zły

Zły nie znaczy brzydki :D Musiałbym dorwać plastiki tanio i pomalować i podmienić bo seryjnych moich to szkoda na próbę :D

 

Brzydki to na pewno nie :) ale za dużo chyba zabawy jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W stolycy wczoraj sypalo. Dzis juz nic nie ma, ale drogi sola wysypane..

 

Zastanawiam sie na ile dokladnie mozna umyc samemu podwozie na myjce bezdotykowej? Kladziesz sie pod auto, psikasz aktywna piana, a pozniej wszystko dokladnie splukujesz karcherem. Trzeba sprobowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stolycy wczoraj sypalo. Dzis juz nic nie ma, ale drogi sola wysypane..

 

Zastanawiam sie na ile dokladnie mozna umyc samemu podwozie na myjce bezdotykowej? Kladziesz sie pod auto, psikasz aktywna piana, a pozniej wszystko dokladnie splukujesz karcherem. Trzeba sprobowac :)

Nie można :) tam są zazwyczaj bardzo mocno osadzone brudy z zaschniętym błotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekend wpadł wskaźnik doładowania Defi BF Boost 60mm Amber/White Replica. Sprawdzone działanie z gniazdem OBD i wskazuje idealnie. około -0,75 na postoju, do 0,9-1,0 bara podczas jazdy. 

 

W planach jeszcze wskaźnik temperatury oleju.

 

 

post-13830-0-70726000-1455563680_thumb.jpg

post-13830-0-79931300-1455563687_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj wieczorem wymieniony czujnik temperatury zewnętrznej po 6 miesiącach ciągłej wiosny na budziku 15 stopni wróciłem do realnych 4 dzisiaj rano :D 

 

Jak macie małe rączki to spokojnie można dłubać bez ściągania czegokolwiek, ja niestety mam łapersy i trochę się nagimnastykowałem. 

 

Umiejscowienie czujnik, przód lewy dolny róg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pakował dodatkowe zegary do jakiegoś daszka/słupka czy na desce będą "luzem" stały? Sam kupiłem 3 zegary nieopatrznie 60mm i mam problem jak, gdzie i w czym to umieścić, żeby było schludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pakował dodatkowe zegary do jakiegoś daszka/słupka czy na desce będą "luzem" stały? Sam kupiłem 3 zegary nieopatrznie 60mm i mam problem jak, gdzie i w czym to umieścić, żeby było schludnie.

Wstępnie jeszcze 52mm temp oleju.

Też się zdziwiłem jaki 60 jest duży ;) jest firma w pl która robi na zamówienie słupki na wymiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wymieniony czujnik temperatury zewnętrznej po 6 miesiącach ciągłej wiosny na budziku 15 stopni wróciłem do realnych 4 dzisiaj rano :D

 

Jak macie małe rączki to spokojnie można dłubać bez ściągania czegokolwiek, ja niestety mam łapersy i trochę się nagimnastykowałem. 

 

Umiejscowienie czujnik, przód lewy dolny róg. 

 

Gdzie kupowałeś czujnik, bo u mnie cały czas minusowa temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj wieczorem wymieniony czujnik temperatury zewnętrznej po 6 miesiącach ciągłej wiosny na budziku 15 stopni wróciłem do realnych 4 dzisiaj rano :D

 

Jak macie małe rączki to spokojnie można dłubać bez ściągania czegokolwiek, ja niestety mam łapersy i trochę się nagimnastykowałem.

 

Umiejscowienie czujnik, przód lewy dolny róg.

Gdzie kupowałeś czujnik, bo u mnie cały czas minusowa temperatura

Alledrogo całe 35 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Forek dostał nowe zabawki:

 

  1. Zaciski Czterotłoczek (Impreza GT 00') pełna regeneracja z zestawami uszczelek, malowanie na żółto :)
  2. Nowe przednie klocki hamulcowe TRW 
  3. Nowy płyn hamulcowy 

Zaciski czterotłoczek z Imprezy GT 00' na Forester 2.5 XT 211

Zaciski czterotłoczek z Imprezy GT 00' na Forester 2.5 XT 211

Zaciski czterotłoczek z Imprezy GT 00' na Forester 2.5 XT 211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych poszukiwaniach udało mi się znaleźć odpowiedni materiał na modyfikację grilla. Powoli zbierałem $ na oryginał z Forestera STI 03-05, ale 800 zł zostawię sobie w kieszeni :)

 

Oto rezultat - o gustach się nie dyskutuje, jak dla mnie dostał ostrego pazura  B)

Nie chciałem żadnego cienkiego i słabo wyglądającego alu. Siatka wykonana z grubego plastiku ABS o dużych o szerokich oczkach. Udało się złapać siatkę Made In Italy na Alledrogo (dzisiaj już jej nie widzę więc nie wrzucę linku)

 

Lekki brudas, ale grill przetarty :D

 

Forester XT Grill like a FSTI (2)

Forester XT Grill like a FSTI (6)

Forester XT Grill like a FSTI (5)

Forester XT Grill like a FSTI (4)

Forester XT Grill like a FSTI (3)

Forester XT Grill like a FSTI (1)

Forester XT Grill like a FSTI (7)

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy wziąłem się w końcu za wyciszenie przednich drzwi. Zdecydowanie bardziej czasochłonne zajęcie w stosunku do wyciszania tylnego bagażnika czy tylnej podłogi - głównie z uwagi na brak możliwości używania dużych płatów maty i zakamarki wewnątrz drzwi. 

 

Czas pracy ok 6 h w 2 osoby - oczywiście z przerwą na kanapki i bro :)

 

Użyte materiały: 

  • mata wygłuszająca butylowa z aluminium 2 mm - bezpośrednio na drzwi 
  • mata kauczukowa 10 mm na boczki drzwi 

W przypadku boczków pierwsze co trzeba zrobić to wypieprzyć te wielkie kawały styropianu, który ani nie izoluje, ani nie wycisza.. a tylko skrzypi :) Na tym etapie prac po bagażniku, podłodze i drzwiach stwierdzam, że fabrycznie Subaru na wygłuszenie samochodów nie wydaje więcej niż 10 zł :)

 

Przy okazji wpadło też nowe nagłośnienie:

  • budżetowe głośniki przednie DAX ZGS 165 mm
  • dystanse MDF

wyciszenie drzwi przednich subaru forester XT MY05 211KM (5)

wyciszenie drzwi przednich subaru forester XT MY05 211KM (6)

wyciszenie drzwi przednich subaru forester XT MY05 211KM 1(5)

wyciszenie drzwi przednich subaru forester XT MY05 211KM 1(6)

wyciszenie drzwi przednich subaru forester XT MY05 211KM 1(7)

wyciszenie drzwi przednich subaru forester XT MY05 211KM 2(8)

wyciszenie drzwi przednich subaru forester XT MY05 211KM 2(9)

 

Efekty słychać od razu po złożeniu całości - w samochodzie jest ciszej, głośniki mimo tego, że budżetowe grają na prawdę dobrze - zostały mi polecone do kwoty 200 zł jako najlepsze mimo ceny ok 130 zł. 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciałem z wygłuszeniem trochę na szybko. Zakleiłem tylko wew. część drzwi matą alu-bitumiczną i wyciąłem otworki na śrubki i kable. Zmieniłem głośniki na magnaty z dystansami MDF za 140 zł bodajże i jest miazga w porównaniu z "wygłuszeniem ori"  :D

 

Nie zgadzam się z tobą co wygłuszenia kwoty, jaką Japończycy wydali na wygłuszenie drzwi.... :D

 

Taką folię to mam w workach na śmieci :D a worki na śmieci w Biedronce są tańsze... :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy wziąłem się w końcu za wyciszenie przednich drzwi. Zdecydowanie bardziej czasochłonne zajęcie w stosunku do wyciszania tylnego bagażnika czy tylnej podłogi - głównie z uwagi na brak możliwości używania dużych płatów maty i zakamarki wewnątrz drzwi.

 

Czas pracy ok 6 h w 2 osoby - oczywiście z przerwą na kanapki i bro :)

 

Użyte materiały:

  • mata wygłuszająca butylowa z aluminium 2 mm - bezpośrednio na drzwi
  • mata kauczukowa 10 mm na boczki drzwi
W przypadku boczków pierwsze co trzeba zrobić to wypieprzyć te wielkie kawały styropianu, który ani nie izoluje, ani nie wycisza.. a tylko skrzypi :) Na tym etapie prac po bagażniku, podłodze i drzwiach stwierdzam, że fabrycznie Subaru na wygłuszenie samochodów nie wydaje więcej niż 10 zł :)

 

Przy okazji wpadło też nowe nagłośnienie:

  • budżetowe głośniki przednie DAX ZGS 165 mm
  • dystanse MDF

 

 

 

 

 

 

 

Efekty słychać od razu po złożeniu całości - w samochodzie jest ciszej, głośniki mimo tego, że budżetowe grają na prawdę dobrze - zostały mi polecone do kwoty 200 zł jako najlepsze mimo ceny ok 130 zł.

Jakiś materiał jak ściągnąć boczki drzwi bez urwania wszystkiego?

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zgadzam się z tobą co wygłuszenia kwoty, jaką Japończycy wydali na wygłuszenie drzwi....   Taką folię to mam w workach na śmieci  a worki na śmieci w Biedronce są tańsze...
 

 

:biglol: wiesz miałem na myśli 10 PLN na cały samochód :D Może sie uzbiera styropianu na wagę B) 

 

 

 

Jakiś materiał jak ściągnąć boczki drzwi bez urwania wszystkiego?

 

 

Serce boli :) ale bez użycia siły się nie da. Podpowiem tylko tyle abyś zaczął od dołu. Wsuwasz długi śrubokręt i ciągniesz, ciągniesz, ciągniesz... i jak już czujesz, że to nie ma sensu, bo pewnie jest gdzieś jakaś śruba, której nie odkręciłeś... to musisz jeszcze mocniej pociągnąć  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...