Skocz do zawartości

Drony


dzioba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Drodzy znawcy. Przy nagrywaniu w 2.7k 30fps przy ruchach dronem lub kamerki mam dziwne rozmazania obrazu, gdy stoi w miejscu jest ok. Przy nagrywaniu w 1080p 60fps takiego czegoś nie mam. Co mogę mieć źle w ustawieniach?

 

P3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bywalców tego tematu i mam kilka pytań dotyczących dronów jako świeżak w tej tematyce. Postanowiłem się zaznajomić z tym tematem pod względem wyjazdu na który się szykuje w maju. Wymyśliłem sobie uwiecznić wakacje w Egipcie za pomocą drona tylko nie wiem co na to przepisy prawne czy przypadkiem nie zostanę oskarżony o szpiegostwo lub jakiś terroryzm :biglol:  a na poważnie czy są jakieś regulacje międzynarodowe lub przepisy lokalne a jak są to gdzie tego szukać. Druga sprawa dotyczy samego drona czy lepiej ciułać każdy grosz i kupić jakiegoś za 3k czy nie bawić się w perypetie co kupić a skorzystać z wynajmu na 2 tyg w cenie 1k ?

A może kupić jakiś używany bez kamery za 1-1,5k i wsadzić do niego gopro 4 które mam ?

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy sa lokalne raczej, co kraj to obyczaj, sprawa jest dosc swieza i dopiero teraz tworza sie jakies przepisy EU, niestety PL przepisy sa bardzo liberalne i jak zostana ujednolicone z unia moze nie byc juz tak wesolo, sprawa jest w toku i w sumie chyba nie wiadomo jak sie skonczy, egiptem sie nie interesowalem i nie znam przepisow, ale raczej problemow nie powinno byc.

co do samego drona to sprawa jest dosc zlozona, jak ma to byc pojedynczy strzal i to chyba wynajalbym cos za tysiaka, spodoba ci sie to kupisz cos lepszego. za 3 tyskie moglbys miec jakiegos phantoma starszego, ale to nie jest wcale male i poreczne, zeby z tym lazic non stop. na takie wycieczki polecalbym mavica, mega poreczny, jakoscia kamery az tak nie powala ale ogolnie daje rade.

co do drona za tysiaka plus gopro sie nei wypowiem bo nie wiem jakiego drona masz na mysli

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem z moim Phanom 3 w Chorwacji. Mega ujecia, ale to byly rowniez moje pierwsze dni z dronem i dzis ponagrywal bym wszystko raczej "lepiej".... polecam zatem przed wyjazdem pocwiczyc troche latanie i sterowania kamera (zbyt szybkie ruchy sa mega nienaturalne). Generalnie fajna zabawa, byle tylko pozniej znalezc czas na segregowanie Fot  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co do drona za tysiaka plus gopro sie nei wypowiem bo nie wiem jakiego drona masz na mysli

Mam na myśli tego Quadrocopter Yuneec Q500-G pod kamery GoPro  nowy w cenie 2,3k używany może uda się w cenie 1,5k maks kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem z moim Phanom 3 w Chorwacji. Mega ujecia, ale to byly rowniez moje pierwsze dni z dronem i dzis ponagrywal bym wszystko raczej "lepiej".... polecam zatem przed wyjazdem pocwiczyc troche latanie i sterowania kamera (zbyt szybkie ruchy sa mega nienaturalne). Generalnie fajna zabawa, byle tylko pozniej znalezc czas na segregowanie Fot ;)

U mnie było tak samo drugi lot w życiu był w Cro i mega niekomfortowo się z tym czułem wiec myślę że wynajem i próba latania juz na wyjeździe to zły pomysł.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek dronów półprofesjonalnych i profesjonalnych dziś i pewnie długo tak będzie, to: DJI, potem DJI a na końcu DJI. Także jak stoisz przed zakupem drona - weź to pod uwagę i wybierz coś z oferty DJI. Z tysiąca powodów ;)

 

P.S. dla pewności - nie jestem przedstawicielem marki DJI (jestem tylko dilerem DJI jak również innych marek jak Yuneec, Walkera, Syma, Acme, Xiro itd.), co więcej miałem przedstawicielstwo konkurencji - jedynej w towarzystwie NIE chińskiej firmy 3DR. Stwierdzam jedynie fakty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku treningach takie coś udało mi się sklecić. Jeszcze nie to co powinno być, ale dojdę do perfekcji. Ten dron jest świetny :)

 

Oczywiście jakość z Youtuba jest istną przepaścią do oryginalnych nagrań.

 

Edytowane przez Dorsz914
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...