Skocz do zawartości

Problemy z opuszczaniem el. szyb my04


dedecjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna, od strony kierowcy. Silniczek?

Prawdopodobnie wytarte szczotki w silniczku szyby, lub tak, jak pisałem brudny/wytarty styk przycisku. Bez zdjęcia boczku i sprawdzenia bezpośrednio się nie obejdzie. Zdejmij boczek, opuść szybę do połowy i rozłącz kable. Podaj bezpośrednio napięcie na silniczek i zobacz czy reaguje tak samo. Wykluczysz lub potwierdzisz silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jeśli się okaże, że to silniczek, to czy gdzieś jeszcze dostanę coś takiego?

W ASO na 100%, ale cena może nie być zachęcająca. :) Używka na znanych portalach aukcyjnych jest ryzykiem, że kupisz w takim samym stanie, ale chyba nie bardzo masz inne wyjście. Ewentualnie poszukiwania zamiennika u Chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej w używkę niż chińczyka. Używkę rozebrać, wyczyścić, przesmarować i zakładać.

Czy ja wiem... Problemu z szybami nie miałem, ale z zamkiem drzwi. Kupiłem nowy silniczek właśnie u Chińczyków, pobrałem z niego szczotkotrzymacz ze szczotkami + obudowa i silniczek jak nowy. :)

Oczywiście zabawy na pół dnia, ale satysfakcja z naprawy gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

WOJO czy mozesz podac jakies namiary gdzie kupowales silniczek? Mnie tez dopadla ta awaria i szyba od strony kierowcy nie dziala...pozdrawiam

To są różne silniczki - zamek, szyba. Ja kupowałem na alliexpress silniczki do zamka centralnego drzwi po około 4$/szt. Z szybą jeszcze nie miałem problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek do zamka pasuje od hondy civic, co do usterki opisanej w temacie ja bym silnik odpuścił prędzej bym się doszukiwał słabego styku lub moduł komfortu  już ma dosyć. Autor wątku nie napisał tylko czy szyba zamyka się z opóźnieniem czy też otwiera bo tam występuje mała różnica (do dołu automat do góry już nie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...