Skocz do zawartości

Lubicie to robić sami...


romek_l

Rekomendowane odpowiedzi

Pyknąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacić komuś żeby sprzedał moje auto? Jak dla mnie  bez sensu. Jeśli szukam auta do kupienia, wolę rozmawiać z właścicielem a nie z osobą która nie wie nic lub prawie nic o aucie, bo nie sądzę że właściciel uraczył osobę która ma sprzedać jego auto szczegółową opowieścią o użytkowaniu auta.  Ładne fotki czy wyprane wnętrze wiele tu nie pomogą bo jeśli właściciel nie dbał właściwie o auto to pucowanie, pranie i tak nie pomoże. 

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do konca placenie za sprzedanie - to bardziej jak danie posrednikowi kluczy do mieszkania ktore chcesz sprzedac/wynajac. Nie zrobi tego za Ciebie, ale oszczedzi Ci zachodu z oglaszaniem sprzedazy i spotykaniem sie z "ogladaczami" - slowem, bedzie stanowil sito, ktore odlowi ludzi zainteresowanych ogladaniem, a nie kupieniem. Ci ktorzy beda chcieli pogadac o aucie pogadaja o tym z wlascicielem i beda mieli jasnosc. 

 

Taka uwaga - jesli chcielibyscie myslec o stworzeniu mechanizmu, ktory moglby egzystowac to musicie bardzo dobrze zastanowic sie nad kwestia Waszej (jako posrednika) odpowiedzialnosci za powierzony pojazd. Ponadto - moim zdaniem - zamiast przyjmowac kwotowe przedzialy, powinno sie przyjac stawke procentowa. Ewentualnie podstawa (czyszczenie, zdjecia, opis,etc - np 200zl) plus % jesli sprzedaz dojdzie do skutku).

Edytowane przez lastozzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "stoi" w opisie ankiety, to jest bardziej ćwiczenie dotyczące technik przeprowadzania badań marketingowych, niż weryfikacja rzeczywistego pomysłu, ale każda Wasza opinia jest cenna i za każdą dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwięcej zależy od dojrzałości rynku, na którą ma bezpośredni wpływ poczucie komfortu ekonomicznego (tfu: finansowego!) ogółu społeczeństwa. W naszym kraju najczęstszą postawą jest chorobliwa oszczędność na granicy (albo zagranicą) pazerności, która nie pozwala indywiduowi :) poluzować i dać pośrednikowi zarobić. Pomijam kwestię zaufania mu - że się nie przejedzie tym WRXem co się ma nim zająć :) itp

Przeczytam to, co napisałem na kompie i może coś dopiszę/rozszerzę/skreślę ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolę kupić samochód od kogoś, kto ma z nim jakieś doświadczenia, kto może o nim coś opowiedzieć. I patrzę na to również z perspektywy siebie jako sprzedającego. Możecie zerknąć do mojego opisu (nadal mam w podpisie) - wg mnie jest to istotna wartość dodana.

 

A gdy firma oferuje usługę sprzedaży...OK, mogą zrobić lepsze fotki, wyczyścić, i być może przepuścić przez fv, dzięki czemu kupujący zaoszczędzi 2% PCC, ale ja o samochodzie najwięcej dowiaduję się rozmawiając z jego właścicielem. Mojego forka XT kupiłem w zasadzie po pierwszej, raczej krótkiej rozmowie z aero84 i oględzinach - nie byłem w żadnym serwisie. Aaa nie, pierwsza rozmowa, jeszcze przez telefon trwała chyba z pół godziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pierwsza rozmowa, jeszcze przez telefon trwała chyba z pół godziny

 

Tak samo było w przypadku kupna turbodziada przed sredniaq'a.

Jednak, jeśli ktoś nie zna się zupełnie i ma kompletnie gdzieś samochód (ma dowieźć z A do B, ma się nie psuć i możliwie najmniej kosztować złotówek i zawracania dupy) - to faktycznie taki "pakiet usług" (jak ja lubię to debilne określenie...) może go/ją zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na tym forum tacy są chyba w mniejszości

Dlatego ankieta dla równowagi jest też dystrybuowana również na forach bardziej... kobiecych ;)

 

Abstrahując od samej ankiety, mnie osobiście ten pomysł na biznes się podoba, chociaż przeszkód jest bardzo dużo (Fala pisał o problemie użyczania samochodu obcemu, zwłaszcza w newralgicznym momencie tuż przed sprzedażą).

 

Z drugiej strony po ogłoszeniach widać, że przygotowanie dobrych zdjęć, zachęcającego opisu i wyczerpujących danych wcale nie jest łatwe.

A wiadomo, że towar dobrze wyeksponowany sprzedaje się lepiej.

 

I jeszcze jedna uwaga - o ile znam ten pomysł, to on wcale nie zakłada kontaktów z potencjalnymi zainteresowanymi a tylko przygotowanie samego ogłoszenia.

 

Jeszcze raz dzięki za wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romek_l - może kupisz ode mnie OBKa? :D Albo oliwę lub miód? :D :D :D

 

PS: nie będę ich przygotowywał do sprzedaży ale ładnie Ci o nich opowiem :D

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania bym może nie przekazał, ale mógłbym rozważyć zlecenie zrobienia profesjonalnych zdjęć i ładnego szablonu ogłoszenia/aukcji.

 

Wydaje mi się, że na allegro ogłoszenia handlarzy zawierają zdjęcia robione przez wyspecjalizowane firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...