Skocz do zawartości

Forester MY07 – mechanizm podnoszenia szyb


trzymek

Rekomendowane odpowiedzi

Takie mam zapytanie do Państwa. Czy silniczek z prawej strony pasuje bez problemu do lewej? Na portalach przeróżnistych są tylko, jak już, całe mechanizmy podnoszenia szyby, ale od strony pasażera. Od strony kierowcy brak. A może ktoś ma sam silniczek na zbyciu? I drugie pytanie. Czy przyczyną może być tylko silniczek. Pytam, bo awaria powstawała dziwnie. Raz opuszczało szybę, raz nie. I nagle w ogóle przestało. Na początku obstawiałem przekaźnik (zielony, zresztą od Nissana ;) ).. Po rozbiórce drzwi do tzw. „spodu” okazało się, że silniczek przypominał siódme nieszczęście. Jak by w wodzie leżał od początku jak auto powstało. Jednak będąc w tak złym stanie działał. Reaktywacja…Działa…Przez tydzień… :(  Czy jest możliwe, że coś jeszcze „nie łączy”. Gdzie szukać? Co sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykam się z tym samym problemem. Założyłem "prawy" silnik do "lewych" drzwi i nie bardzo to pasuje.

Silnik "patrzy" w inną stronę i wygina prowadnicę, szyba pracuje ciężko albo wcale.

Szczotki są niewymienne, stan silnika też wskazuje na kontakt z wodą, niżej jest głośnik z podobnymi śladami.

Nowy silnik to wydatek rzędu 600 pln i długi czas oczekiwania.

 

Jeśli masz uszkodzony moduł sterowania w drzwiach, to mam nowy na zbyciu.

Kupiłem wcześniej, a błąd był w silniku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie kombinujcie tylko jedzcie do waszego mechanika i niech wam zalozy nowy ja tak zrobiłem zpłaciłem pare stowek i mam kolopot z glowy, na allegro mozna cos kupic ale jest ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinujcie tylko jedzcie do waszego mechanika i niech wam zalozy nowy ja tak zrobiłem zpłaciłem pare stowek i mam kolopot z glowy, na allegro mozna cos kupic ale jest ryzyko...

 

właściwie, to lepiej byłoby kupić nowego Forestera ino pozostaje kwestia kasy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W siłownikach zamków jest podobny problem. Silniczka w tej konkretnej specyfikacji w PL ani EU nie znalazłem. Tylko USA, ale koszt wysyłki ogromny. Natomiast kupiłem podobny silnik o nieco innych parametrach na allegro i przełożyłem "dupkę" ze szczotkami i śmiga jak ta lala. Zaoszczędziłem kilkaset złotych. Przypuszczam, że w przypadku silnika szyb będzie podobnie.

Wyjmij silnik i odczytaj markę/numer, wrzuć w google i kombinuj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...