Skocz do zawartości

Problem z bezpiecznikiem nr6 i brak sciemniania oswietlenia wnetrza


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zajacpieter

Witam panowie ma mały problem w moim legacy a mianowicie pali mi bespiecznik nr 6 a nie dziala mi sciemnianie wnetrz wogule sie nie wylacza swiatło . Doczytałem sie ze jest modul odpowiedzialny za sciemnianie tylko gdzie on sie znajduje w legacy kombi ?

Edytowane przez zajacpieter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ma mały problem w moim legacy a mianowicie pali mi bespiecznik nr 6 a nie dziala mi sciemnianie wnetrz wogule sie nie wylacza swiatło . Doczytałem sie ze jest modul odpowiedzialny za sciemnianie tylko gdzie on sie znajduje w legacy kombi ?

Szklaną kulę zostawiłem w pracy. :)  Zacznij od określenia rocznika i modelu.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajacpieter

rocznik mojego autka to 2004 z silnikiem 2.0 model kombi wersja europejska . Co do bespiecznika jest juz ok ale nie gasi mi lampki nadal


no i oczywiscie legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik mojego autka to 2004 z silnikiem 2.0 model kombi wersja europejska . Co do bezpiecznika jest już ok ale nie gasi mi lampki nadal

no i oczywiście legacy

Na przyszłość - wrzuć te dane do avatara, szybciej dostaniesz odpowiedź.

"Illumination control module" jest z lewej strony na wysokości kierownicy. to jest to pokrętło z lewej na tym zdjęciu:

Obawiam się jednak, że nie ma on wpływu na gaśnięcie tylnej lampki sufitowej.

Domyślam się, że przełączni lampki masz ustawiony w trybie wyłączonym, a nie automatycznym lub włączonym.

A czy przypadkiem oprócz świecącej cały czas lampki sufitowej, nie masz sygnalizacji niezamkniętych drzwi na wskaźniku licznika?

Załączam cały schemat oświetlenia wnętrza, spróbuj przeanalizować.

Sprawdź w pierwszej kolejności, czy nie masz zwarcia na wyłączniku lampki.

P.S.

Przed wysłaniem postu, kliknij proszę od czasu do czasu prawym klawiszem myszki w podkreślony czerwonym wężykiem wyraz...

post-13696-0-97399700-1430933449_thumb.jpg

Clearance Light and Illumination Light System.pdf

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajacpieter

co do zamkniętych drzwi są one zamknięte na desce sie nie pali ze są otwarte wiec opcję otwartych drzwi odrzucam , przełącznik mam w pozycji środkowej wiec na otwarcie drzwi a lampka świeci cały czas . Miąłem zdemontowana lampkę i dokonałem pomiarów i na kostce mierząc pierwszy i trzeci pin mam pomiar 12 v na zamkniętych dziwach, na pinie drugim i trzecim mam 10 v wygląda tak jak by masa była zwarta gdzieś lub cos . Podążałem już za kablem gdzie idzie idąc od lampki po pod sufitkę po przez prawy przedni słupek doszedłem do nóg pasażera i tam nie wiem gdzie dalej Ida kable od tej lampki


a może wiecie co dokładnie załącza ta lampkę czy jakiś przekaźnik czy co bo może porostu sie skleił przekazani lub jaki moduł jest za to odpowiedzialny czytając po innych postach dowiedziałem sie ze lampka jest zapalana sygnałem z drzwi to logiczne tylko w jaki sposób i gdzie jest serce tego załączania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamkniętych drzwi są one zamknięte na desce sie nie pali ze są otwarte wiec opcję otwartych drzwi odrzucam , przełącznik mam w pozycji środkowej wiec na otwarcie drzwi a lampka świeci cały czas . Miąłem zdemontowana lampkę i dokonałem pomiarów i na kostce mierząc pierwszy i trzeci pin mam pomiar 12 v na zamkniętych dziwach, na pinie drugim i trzecim mam 10 v wygląda tak jak by masa była zwarta gdzieś lub cos . Podążałem już za kablem gdzie idzie idąc od lampki po pod sufitkę po przez prawy przedni słupek doszedłem do nóg pasażera i tam nie wiem gdzie dalej Ida kable od tej lampki

a może wiecie co dokładnie załącza ta lampkę czy jakiś przekaźnik czy co bo może porostu sie skleił przekazani lub jaki moduł jest za to odpowiedzialny czytając po innych postach dowiedziałem sie ze lampka jest zapalana sygnałem z drzwi to logiczne tylko w jaki sposób i gdzie jest serce tego załączania

W takim razie spróbuj przeanalizować jeszcze jeden schemat.

Jeszcze raz, tylko powoli. Jak mierzyłeś miernikiem? Kolejno piny w kostce do jednej sondy miernika, a druga sonda do masy samochodu? Wg schematu, przy ustawieniu przełącznika światła w pozycję "door" i otwarciu drzwi, na pinie 2 powinna się pojawić masa podana przez BIU (do sprawdzenia w prosty sposób na pinie 11 złącza OP connector lub bezpośrednio na kostce). W Twoim przypadku wyłącznik w położeniu "OFF" jest zwarty do masy - sprawdź testem diody na mierniku.

Interior Light System.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cały próbkę właśnie w tym bo drzwi mam zamknięte A masa na pinie 2 jest jak mierze z plusem w zapalniczce to mam 10 v

To sprawdź w pierwszej kolejności sam włącznik, czy nie ma zwarcia między pinami, potem wyciągnij żarówki lub całą lampkę "MAP light" z przodu i jeszcze raz pomierz napięcia na pinach. Może zwarcie masz w przedniej lampce.

A jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Skoro miałeś problem z bezpiecznikiem #6, który zabezpiecza lampki lusterek w "słonecznikach", to weź na chwilę wyjmij ten bezpiecznik i sprawdź czy napięcie zniknęło na pinie 1 tylnej lampki. I oczywiście jeżeli masz lusterko wsteczne samo-ściemniające, to też odłącz na czas pomiarów.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę jutro i napiszę jaki efekt

Właśnie sprawdziłem przednią lampkę i nie ma zwarcia z przodu

Wyjmij bezpiecznik, z którym miałeś problem i zobacz, czy masz dalej napięcie na 1 pinie tylnej lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mimo wyciagnietego bespiencznika nr 6 nic się nie zmienia zasilanie jest na 3 pinie i obie masy na pierwszym i drogim

OK. I tak ma być.

Jak założysz bezpiecznik, to pojawia Ci się +12V na pierwszym pinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawia

Na pierwszym mam -12 na drogim mam -12 a na trzecim mam + 12

OK.

Skoro nie pojawia się napięcie na 1 pinie, a jest tylko na 3 to jest prawidłowo.

Wróćmy do początku.

Samochód pozamykany.

Włącznik w pozycji "ON" - świeci górna lampka pasażerów.

Włącznik w pozycji środkowej "DOOR" - świeci?

Włącznik w pozycji "OFF" - świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik w pozycji on świeci lampka zgadza się tak jest

 

Gdy mam wyłącznik w pozycji off lampka nie świeci i jest ok

 

A problem jest w pozycji door bo po mimo że zamknę drzwi to lampka świeci nawet jak auto zamknę to świeci. Nawet jak jest w pozycji door i zapale auto to świeci A powinna zgasnac i tu jest cały problem ze ona nie gaśnie

I cały problem właśnie w tym ze na pon drogi ciągle podaje mi masę A jak jest auto z zamkniętymi drzwiami to ma jej tam nie być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik w pozycji on świeci lampka zgadza się tak jest

 

Gdy mam wyłącznik w pozycji off lampka nie świeci i jest ok

 

A problem jest w pozycji door bo po mimo że zamknę drzwi to lampka świeci nawet jak auto zamknę to świeci. Nawet jak jest w pozycji door i zapale auto to świeci A powinna zgasnac i tu jest cały problem ze ona nie gaśnie

I cały problem właśnie w tym ze na pon drogi ciągle podaje mi masę A jak jest auto z zamkniętymi drzwiami to ma jej tam nie być

To albo masz zwarcie do masy w BIU na pinie 3 wtyczki B, albo w wiązce między BIU, a włącznikiem, albo na 16 pinowej kostce R50 na prawym przednim słupku.

Znajdż za bezpiecznikami pod deską 15 pinowe złącze OP i sprawdź czy na nim masz masę na pinie 11, wcześniej rozpinając kostkę R50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w Foresterze SG.Dodatkowo cały czas świeci się oświetlenie stacyjki.. Gdzie jest ten tranzystor?Wymieniłeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajacpieter

tranzystor jest w komputerze samochodu a kompueter znajduje sie pod nogami kierowcy tranzystor nazazie wylutowalem i lampka wogule sie nie swieci narazie czekam na czesci


jak bede mial tranzystor i bede skladał wszystko to porobie zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku komp znajduje się pod nogami pasażera,ale chyba tranzystor jest taki sam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajacpieter

Udało mi sie naprawic lampkę  przyczyną był właśnie k3377 ten co na zdjęciu jest on odpowiedzialny za zapalanie lampki w moim przypadku był tak dziwnie upalony ze podawał cały czas napięcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w forku też on był przyczyną.Kosztował mnie 1.90zł(jakiś zamiennik).W moim aucie siedzi w module zamka centralnego w nogach pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...