Skocz do zawartości

Szukam - Ślusarz, tokarz roztoczenie otworu centrującego...


wilanow

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam felgi z toyoty założone (celica) i tez chciałem dać do roztoczenia(mamy w Poznaniu takiego tokarza,zreszta mój kumpel) ale powiedzial mi żebym sam sobie zrobil ;)

Tzn wiertarka,taki wałeczek z listkami papieru ściernego i jazda.Troszke szlifowalem i przymiarka,szlifowanie iprzymiarka i tak do skutku po trochu,aż najcieńszy szczelinomierz przestał wchodzić muedzy plaszczyzne felgi a tarczy hamulcowej gdzie sie stykają.Chodzi k to ze felga od celiki niby ma ten otwór sporo mniejszy,ale tak naprawde tam jest najpierw sporo szerzej i dopiero kilka mm wglab stozkowo schodzi do właściwego wymiaru,z kolei w subaru(przynajmniej gc) ten wypust na tarczy co wchodzi w felgę jest bardzo krotki i felgę da się założyć juz po lekkim zeszlifowaniu tego otworu.Tylko pamiętaj o odpowiednich nakretkach,wfelgach od celiki musza byc nakrętki z plaska podkladka,zwykle stożkowe od subaru będą sie odkręcać i będą kola biły.Ja zamawialem nakrętki od toyoty z gwintem pod subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat ten kolega ma zakład po dziadku i tokarki z lat 40 w tym jedna taką big size ;) Ja robiłem sam dlatego ze mialem świeżo założone opony a do przetoczenia znowu musialbym ściągać i później zakładać.Gdyby to byla roznica wieksza w otworach to pewnie bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo_Lo Te nakrętki pamiętasz... 18mm tulejka? podkładka i gwint 1,25? Bo też zamówić muszę... A tak swoją drogą pokazałbyś jak twoja furka wygląda na tym et45? Ja kupiłem felgi od toyoty bo mam Imprezę MY06 N/A - ma poszerzane błotniki i z tymi enkeiami fabrycznymi et55 i gumą 205/50 wygląda pokracznie jak polonez atu...

 

Mówisz że to wiertarką i kołem szlifierskim do ogarnięcia... powiem szczerze że przyszło mi to do głowy, tyle że bałem się że zajadę kilka takich kółek sciernych a efektu nie będzie...

 

Pozdrosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Mam temat w dziale "moje subaru" season->rx->rs

Tam sa foty ;)

Mi na komplet zeszly dwa takie krążki z listkami.

A nakrętek nie pamiętam,po prostu napisałem do któregoś sprzedawcy z allegro co miał w ofercie oem do toyoty i zanowilem ale z gwintem pod subaru.koszt ok 80zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne :) gwint 12 x 1,25

Jeżeli chodzi o powiększanie otworu to jeżeli robiłbym sobie to tylko i wyłącznie na tokarce, i otwór zrobił tak aby centrowanie felgi było na piaście, a nie na nakrętkach. Choć ten temat jak wiadomo ma też drugą stronę medalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poszukać zakładu gdzieś na wsi gdzie zajmują się obsługą maszyn rolniczych. Ja taka firmę namierzyłem koło bielska i za komplet felg brali ode mnie 60zł. Mają bardzo duże tokarki i bez problemu potrafią zrobić precyzyjny i centryczny otwór w feldze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Godzinę temu, kowal napisał:

https://www.moto-market.waw.pl/autoszlif-olszewski/bialolecka.htm

 

Robiłem tu , to jest tak prost ze każdy tokarz powinien ogarnąć

 

No tak, o ile tylko ma odpowiedni sprzęt 

 

Dzięki i wszystkiego najlepszego w Nowym 2021! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.12.2020 o 14:52, kowal napisał:

https://www.moto-market.waw.pl/autoszlif-olszewski/bialolecka.htm

 

Robiłem tu , to jest tak prost ze każdy tokarz powinien ogarnąć

 

Felgi ogarnięte, przy okazji ciut odchudzone :P

Dałem 240 zł., jeszcze raz dzięki za namiar!

 

 

20210112_122733.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...