Skocz do zawartości

Falujace obroty na ciepłym. Skok obrotów na klimatyzacji


akir

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy problem to podbijanie obrotów podczas pracy klimatyzacji. Mam na auto klimatyzacje gdy kompresor uruchamia sie mocno podbija obroty do okolo tysiąca. Pb i lpg

Drugi problem na lpg gdy rozgrzany jest silnik dojeżdżam do świateł i obroty faluja zawsze +-50

Zdarza się ze zaczyna z 750 do 1200 skoki sa na tyle duze ze auto zgaśnie przy okolo 100-150obrotow.

Gaziarze z krk powiedzieli ze to moze byc przez zawór egr. Teraz pytanie do znawców ile % spalin jest wracanych przez egr. Czy wystarczy ze zaslepie otwory z kolektora wylotowego i nie będę mial problemu z mieszanka?

Błędów brak tylko falujace obroty

 

Rozrząd zawory uszczelki wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost obrotów przy włączonej klimie to dość normalne zjawisko.

 

Falujące obroty u mnie powodowały: przepływka lub czujnik położenia przepustnicy, ale... przyczyny mogą leżeć po stronie praktycznie każdego czujnika (np.: położenia wału, położenia wałka), świec, filtra powietrza, pompy paliwa, etc...

Musisz to zdiagnozować.


Ciekawe Ami, że ujęliśmy to w dokładnie ten sam sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U gazownikow w krk byłem już tyle razy... Oni zwalaja na mechanikę mechanicy na gazownikow. Tak to jest jak się ma te cholerne oryg instalacje, nikt tego nie potrafi serwisowac. Na mapie widać ze mocno to skacze dawka długoterminowa ok +20. Czujniki wałków wykluczam nigdy nie miałem błędów, byly podmieniane gdy padła uszczelka pod głowica. Świece i przed i po to samo pompa paliwa odpada. Przepustnice nie wiem jak zdiagnozować. Części sa za drogie aby je kupować w ciemno... Wiedziałem że subaru jest drogie lecz drobne naprawy na rok przekraczają 10tys zl. Może uda się wywalić ten egr to coś sie wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drugi problem na lpg gdy rozgrzany jest silnik dojeżdżam do świateł i obroty faluja zawsze +-50 Zdarza się ze zaczyna z 750 do 1200 skoki sa na tyle duze ze auto zgaśnie przy okolo 100-150obrotow.

Jeśli tych objawów nie ma na Pb,to sytuacja jest jasna,że wina instalacji czy map na LPG.

Nie ma warsztatu ogarniającą instalację gazową tej firmy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się wywalić ten egr to coś sie wyklaruje.

 

Zostaw ten egr w spokoju i nie kombinuj.

 

To, ze gazownicy zwalaja na mechanikow, to mnie nie dziwi. I ja rozumiem Twoje rozgoryczenie. Ale moze po prostu daj sobie spokoj z tym warsztatem i jedz do jakiegos innego.

 

Z mojego, niezbyt dlugiego - przyznaje, doswiadczenia - problem w mapie moze powodowac naprawde bardzo irytujace problemy z wolnymi obrotami i przygasaniem auta na dohamowaniu.

Ja bym mimo wszystko zaczal od sprawdzenia mapy.

 

Zwlaszcza, ze - jak mowisz sam - na benzynie problemu nie ma.

Edytowane przez AMI
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U gazownikow w krk byłem już tyle razy... Oni zwalaja na mechanikę mechanicy na gazownikow

zmień warsztat ;)  poważnie, jedź do innych fachowców od LPG, może trafisz na mądrzejszych i sobie poradzą bez zganiania winy na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisów serwisujacych oryg instalacje jest może 5. Stwierdziłem jeszcze ze obroty powinny szybciej opadać.

Sprawdzcie mój filmik
https://www.youtube.com/watch?v=ZXMMzOVukmI

post-13404-1427295253,6538_thumb.jpgczy od dolu tego zaworu nie powinno być jakiejś rurki?
 


 


Do czego służy ten zawór po środku kolektora. Po bokach widzę 2 zawory egr . Ten na środku tez cos miesza tylko co? Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze szukasz jeszcze wiekszych problemow.

 

Zostaw te zawory, jedz do specjalisty od gazu.

Tylko to nie do konca problem z gazem. Na benzynie tez widać minimalne ruchy. Nie ustawia odpowoedniego czasu wtrysku gdy dawka benzyny jest dodatnia. Powinna byc bogata uboga bogata uboga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz gdzies z czyms jakis problem tak czy inaczej - i watpie, zeby takie w ciemno odpinanie tego czy owego pomoglo. Naprawde, najlepiej przeprowadzic jakas sensowna diagnostyke u kogos, kto sie zna cos troche na tym.

 

No nic, tak czy inaczej, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...