Jump to content

bugeye wrx dziwne bicie podczas hamowania

irektob
 Share

Recommended Posts

pytam bo może sami mieliście taki problem wyraźne bicie podczas hamowania,coś doradzicie

..powiem może pokrótce co zrobione.....nowe tarcze hamulcowe zimmermann+ klocki,zaciski porządnie zregenerowane(chociaż zrobione to na wyrost bo były w dobrej kondycji)wszystko poczyszczone przy zakładaniu i niestety pomiar po montażu na jednej tarczy 4setki czyli w normie ,ale na drugiej nie udało mi się ustawić lepiej niż 8-9setek....i teraz albo jest krzywa tarcza hamulcowa co jeszcze sprawdzę przekładając na tą pewną stronę a może piasta coś nie teges?...już sam nie wiem....a może przewody hamulcowe?

U mnie jeden z 4-tłoczków się nie wysuwał w jednym z kó. Sprawdź czy tłoki na każdym kole poprawnie się wysuwają, może przy montażu/regeneracij zdarzył sie błąd i jeden stoi.

tego akurat jestem pewien wysuwaja się bardzo ładnie,zresztą ten sam problem był z starymi tarczami ale tam winę zwaliłem właśnie na stare i zużyte tarcze

tak ładnie,właśnie wszystkie tematy podstawowe są przerobione.......no może jeszcze to bicie 8-9 setek jest za duże......norma mówi o maksymalnym chyba 7setek

....i to jest kierunek w który pójdę......dam znać co i jak......

....dzisiaj sprawdzałem ,na pewno jest luz na kole tzn. na łożysku....jutro to zdemontuje(ale łożysko cichutko pracuję,nakrętka dobrze dokręcona)...chyba wymienie łożysko i sprawdzę stan piasty

Masz na mysli szelke łożyska?

temat opanowany,dziękuje za podpowiedź....łożysko miało luz chociaż było cichutkie,po wymianie wszystko pięknie hamuje.......nosiłem się z zamiarem sprzedaży samochodu i dzisiaj został niespodziewanie sprzedany.....teraz pozostaje mi szukać sti.....