Skocz do zawartości

porównanie


Młoda5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę...  Plusy są takie, że budżet się zwiększył :D

 

Mimo, że zakochałam się w forku z 2007 i nie widzę ładniejszego auta na rynku to efektem częstego przeglądania ofert zaczeły mi się podobać kolejne wersje forestera :D. Chciałam się podpytać jak bardzo różnią się od siebie te modele samochodów. Oczywiście chodzi o mechanikę, rozwiązania techniczne, awaryjność itp. Które wg Was auto jest bardziej udanym/lepszym modelem i pod jakim względem.

 

Pozdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę...  Plusy są takie, że budżet się zwiększył :D

 

Mimo, że zakochałam się w forku z 2007 i nie widzę ładniejszego auta na rynku to efektem częstego przeglądania ofert zaczeły mi się podobać kolejne wersje forestera :D. Chciałam się podpytać jak bardzo różnią się od siebie te modele samochodów. Oczywiście chodzi o mechanikę, rozwiązania techniczne, awaryjność itp. Które wg Was auto jest bardziej udanym/lepszym modelem i pod jakim względem.

 

Pozdr

Szukasz ssaka czy XT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

Szukam, szukam i znaleźć nie mogę...  Plusy są takie, że budżet się zwiększył :D

 

Mimo, że zakochałam się w forku z 2007 i nie widzę ładniejszego auta na rynku to efektem częstego przeglądania ofert zaczeły mi się podobać kolejne wersje forestera :D. Chciałam się podpytać jak bardzo różnią się od siebie te modele samochodów. Oczywiście chodzi o mechanikę, rozwiązania techniczne, awaryjność itp. Które wg Was auto jest bardziej udanym/lepszym modelem i pod jakim względem.

 

Pozdr

Szukasz ssaka czy XT ?

 

Wolnossące 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zupełnie różne auta , trójka dużo większa i wygodniejsza no i oczywiście bezpieczniejsza ( 8 poduszek ) , ale nie pasuje mi pozycja za kierownicą i jak dla mnie dwójka lepsza w prowadzeniu i poręczniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zupełnie różne auta , trójka dużo większa i wygodniejsza no i oczywiście bezpieczniejsza ( 8 poduszek ) , ale nie pasuje mi pozycja za kierownicą i jak dla mnie dwójka lepsza w prowadzeniu i poręczniejsza

A jakieś różnice jeśli chodzi o silnik. Nowsze 2.0 ma katalogowo 8km mniej. Rozumiem, że jednostka też się zmieniła. Jak z awaryjnością, czy ten silnik również jest pancerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam II XT i miałem I s-turbo i nie narzekałem na żadnego. O III słyszałem i czytałem niezbyt pozytywne opinie ale to pewnie też zależy skąd, od kogo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak samo dobry silnik jak starszej generacji , większość aut z początku produkcji czyli 2008 rok ma już za sobą około 200 tyś km lub więcej i raczej nie stwarza problemów . Co do technicznych różnic nie mogę się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non est disputandum.... :)

 

jeden woli córkę, drugi teściową :D

może po prostu przejedź się obiema wersjami.... to zobaczysz która Ci bardziej pasuje....

na mój gust to jednak wewnątrz  SG już trochę trąci myszką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Silniki z 2 są mocniejsze i szybsze, z 3 bardziej oszczędne.

Dwa zupełnie różne auta , trójka dużo większa i wygodniejsza no i oczywiście bezpieczniejsza ( 8 poduszek ) , ale nie pasuje mi pozycja za kierownicą i jak dla mnie dwójka lepsza w prowadzeniu i poręczniejsza

A jakieś różnice jeśli chodzi o silnik. Nowsze 2.0 ma katalogowo 8km mniej. Rozumiem, że jednostka też się zmieniła. Jak z awaryjnością, czy ten silnik również jest pancerny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

silnik w 2007 - moim zdaniem lepszy, lepiej się zbierał, fajniej wchodził na obroty, nie miałem oporów żeby docisnąć i przesunąć wskazówkę powyżej 5 tys. obrotów.......no i nie brał oleju :D

nowy - znaczy ten 2013 - dużo większy, wygodniejszy, więcej bajerów.....taki dupowóz ;) jakby nie patrzeć, następny będzie XT

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoda5000

 

a dlaczego nie bierzesz pod uwage 2,5 (wiem, wiem to tylko amerykaniec), ale od roku 2010 wychodził już na łańcuchu a mimo to wersja mocniejsza od 2,0 sporo elastyczniejsza no i dla zwolenników LPG dobra do montażu. Sam chciałem sprowadzić ze stanów gdyż na rynku sporo trzeba sie naszukać by kupić nienaganiany model, ale ta akcyza ...eh.

Szukałem 2,5 AT kupiłem 2,0XT DIT ot zboczenie. Na aukcjach szukałem jednak 2,5 i uważam ze dobry w mieście i jeszcze lepszy za...

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoda5000

 

a dlaczego nie bierzesz pod uwage 2,5 (wiem, wiem to tylko amerykaniec), ale od roku 2010 wychodził już na łańcuchu a mimo to wersja mocniejsza od 2,0 sporo elastyczniejsza no i dla zwolenników LPG dobra do montażu. Sam chciałem sprowadzić ze stanów gdyż na rynku sporo trzeba sie naszukać by kupić nienaganiany model, ale ta akcyza ...eh.

Szukałem 2,5 AT kupiłem 2,0XT DIT ot zboczenie. Na aukcjach szukałem jednak 2,5 i uważam ze dobry w mieście i jeszcze lepszy za...

 

Tomasz

 

Większość jest z automatem i większość z USA. Chyba łatwiej znaleźć dobre 2.0. A co do 2,5 xt to awaryjność i spalanie dyskfalifikuje jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...