Skocz do zawartości

Zawieszenie do Legacy Turbo 1993


Lemiech

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Pytanie dla obeznanych w temacie, w legacy turbo kombi 1993 muszę wymienić przednie i tyle wahacze...

 

z czego będą pasowały z jakich modeli mogę szukać, czy np alu wahacze z imprezy ( 2001-2002 ) na przód pasują ? ( oczywiście zmiana stabilizatora i łączników + polibusze )

 

co montować na tył i czy występowały do tych modeli ( legacy, impreza ) tylne wahacze aluminiowe

 

 

 

dzięki za wsparcie

pzdr

Lemiech

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dziś na warszawski spot wpaść?

 

Na żywo bym Ci opowiedział i pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam chwilę, to piszę.

 

Do Legacy I będą pasować wszystkie wahacze oprócz z sedanów STi, bo tamte z tego co kojarzę są dłuższe.

 

Z tyłu oryginalnie chyba nie wychodziły aluminiowe wahacze.

Jeżeli z tyły wymienisz wahacz poprzeczny z mocowaniem pod łączniki staba, to zacznie się zabawa ze stabem tylnym.

Do Legacy I pasują tylko staby z tego modelu. Jeżeli będziesz chciał zamontować z Imprezy, to będziesz musiał wklepać lub wyciąć wzmocnienie podłogi pod kołem zapasowym.

Dodatkowo moim zdaniem blaszane wahacze z mocowaniem do staba są trwalsze od rurkowych, które są osłabione właśnie przy uszach do stabów. Ale do nich też bez zabawy podejdą tylko dedykowane łączniki i staby.

 

Z przodu nie jestem pewien jak jest z kompatybilnością sworzni wahaczy między stalowymi, a alu.

Inne są też mocowania do łączników staba, w alu dedykowane są tylko łączniki z kulami. Jednak można je zastąpić innymi z przemyślanymi modyfikacjami.

 

Staby z przodu pasują tylko NA do NA, a turbo z turbo. Nie są zamienne - przeszkadza kolektor wydechowy.

 

Poli to dobra dorga --> zapraszam do mnie, bo projektowałem oddzielnie od innych produktów swoje poduchy do zawieszenia.

 

 

Moim zdaniem, jeżeli nie dostałeś w prezencie wahaczy alu, to bym się w wymianę nie bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...