Skocz do zawartości

Wyciek oleju z plastra silnika diesel


Radek Dudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Byłem dzisiaj w ASO i wyciek mam oleju z plastra silnika. OBK MY09 

 

Cena w Aso za naprawę tego to 2300 zł. Trzeba wyjac silnik zeby to zrobic.

 

Mam dwa pytania:

-czy taki wyciek moze oznaczac problemy z walem i na pryszlosc kwestie wymiany shortbloka...? Autko ma 126 tys km sprzeglo wymieniane przy 104 tys.

 

- czy ktos z was wie na czym polega taka naprawa dokładnie ? i czy mozna robiąc to nie w aso zejsc o powiedzmy polowę ceny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz przybliżyć i wyjaśnić określenie: "wyciek z plastra silnika"?

Jeśli dotychczasowe naprawy i przeglądy były dokonywane w ASO  i potwierdzone jest to wpisami w książce gwarancyjnej auta,to masz wszelkie podstawy do skorzystania ze sporej pomocy SIP-u,w razie uszkodzenia silnika z powodu pęknięcia wału czy awarii shortblocku w przyszłości.

Cena w niezależnym warsztacie będzie pewnie niższa,ale wtedy już pomoc SIP-u w razie awarii będzie problematyczna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mechanik mi to nawet pokazywał na wyciągniętym silniku, który akurat mieli na zewnatrz, Umieszczone mniej więcej w centralnym miejscu, na połączeniu dwóch wiekszych elementów  (niestety nie wiem co to było) ale to wygladao na uszczelkę i ona chyba nie wytrzymała.

 

Co do serwisów to jednego niestety brakuje do 100 tyś km. W salonie Subaru powiedziano mi że do 200 tys mozna liczyć na wymiane silnika jesli zachowane sa wpisy w ASO (nie wiem czy dobrze zrozumialem ale chyba wystarczy że dzieje się to w okresie gwarancyjnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek Dudek, spojrzałem w Twoje posty i nie wiem, czy jesteś zainteresowany kupnem takiego egzemplarza, czy już go kupiłeś. Jeśli nie jesteś jeszcze właścicielem, wstrzymaj się z zakupem do czasu usunięcia usterek. No chyba że właściciel opuścił cenę o koszt kompletnego remontu motoru. W innym przypadku grasz w ruletkę. Co będzie, jeśli uszkodzenia są rozleglejsze? Będziesz po sądach się włóczył? Właściciel miał na nowe auto, na serwis, a teraz 2300 na naprawę nie wyłoży? Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy taki wyciek moze oznaczac problemy z walem i na pryszlosc kwestie wymiany shortbloka...?

 

jeżeli dobrze rozumiem.."plastry silnika" tzn. poziome.? element łaczący miskę z blokiem uszczelniany silikonem..?  :)  ....to nie ma to związku z wałem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem,

 

Sorry nie napisałem tego wcześniej ale to auto jest z komisu nie bezpośrednio od właściciela. Poprzednim właścicielem była firma (auto z leasingu)

 

Tak Panie Andrzeju był to element poziomy, na 95%  to co Pan wspominał. Generalnie mechanik nie mówił że jest to jakaś tragedia, raczej spokojnie do zrobienia ale wymaga wyjecia silnika i cena za to dosc wysoka.

 

Jak rozumiem to nie jest problem tego typu:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/61481-forester-20d-my2010-wyciek-oleju-z-bloku-silnika/ 

Edytowane przez Radek Dudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...