Skocz do zawartości

Olej do skrzyni + silnik GD 1.6


its.joshua

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę wyjść na trolla, ale przejrzałem forum i nie znalazłem żadnej instrukcji co do wyboru oleju (przynajmniej do mojego modelu). Chciałbym wymienić olej w skrzyni biegów. Chciałbym dowiedzieć się mniej więcej jaki byłby najlepszy. Rocznie pokonuję maksymalnie 15k kilometrów. Jeśli mogę podpiąć się pod temat chciałem podpytać jeszcze o olej do silnika. Mam przejechane 180k km. Czy ktoś może doradzić rodzaj, markę? Co ile wymagana jest wymiana oleju w skrzyni biegów? 
Zawsze robił to serwis, ale obecnie chciałbym sobie sam to zrobić, bo mam do tego warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka jest obojętna? Jaka objętość płynu wchodzi?  Znalazłem parę postów, gdzie chwalono Shella.

Nigdy nie majstrowałem przy tylnym moście. Nie wiem jak poprzedni właściciel. Generalnie nic nie hałasuje. Czytałem wzmiankę, że jeśli wszystko jest okej, to lepiej się tego nie łapać. Jak mam ustosunkować się do tego? 

Edytowane przez its.joshua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać olej zgodnie zaleceniami producenta,czyli po przebiegu jak wyżej.Bańka 5l starczy z naddatkiem.

Do motoru olej 5W30,wchodzi ciut ponad 4 litry.

O olejach można poczytać

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/66880-jaki-olej-w-dyfer-i-skrzynie/page-54#entry2201749

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/7137-olej-silnikowy-do-subaru-kt%C3%B3ry-wybra%C4%87-jak-cz%C4%99sto-sprawdza%C4%87-poziom/page-530#entry2202960

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem parę postów, gdzie chwalono Shella.

miałem wcześniej zalanego Shella, teraz jest Eneos i nie widzę różnicy, czyli wszystko dobrze. Ja wymieniłem drugi raz przy ok. 100kkm, bo z faktur wyczytałem że trochę już tam był. A co do tego co zalać to @cybel odesłał Cię już do odpowiednich wątków  :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...