Jump to content

Kto może wymienić lub zregenerować skrzynię biegów

piottrus191
 Share

Recommended Posts

Jaki polecacie warsztat we wschodniej części Polski? Pacjent to Forester SG 2003 2.0X 125km MT.

Proszę o prywatne podpowiedzi.

To ja też się dołączę do prośby. :)

Jaki polecacie warsztat we wschodniej części Polski? Pacjent to Forester SG 2003 2.0X 125km MT.

A jakie są objawy u Ciebie? Co się dzieje ze skrzynią?

A jakie są objawy u Ciebie? Co się dzieje ze skrzynią?

Przy przełączeniu 3 > 4 i szybkim puszczaniu sprzęgła potrafi czasem zaterkotać/zgrzytnąć. Podejrzewam synchronizator.

Objaw występuje jedynie między tymi biegami.

Jaki polecacie warsztat we wschodniej części Polski?

Zanim tu coś padnie, to przypominam, że jedyną zgodną z regulaminem odpowiedzią jest: http://www.subaru.pl/dealer_technotop.html

Tutaj na pewno nic nie padnie, ale z całym szacunkiem (dla Ciebie jako moderatora i firmy Technotop), czy firma Technotop jest zakładem specjalizującym się w naprawie skrzyń, czy sami odsyłają do innych? Nie czas najwyższy skończyć z hipokryzją? :) Tak trudno odpisać - "tak, to może być synchronizator" lub coś w podobnym stylu? Niech te posty coś wnoszą dla przyszłych czytających. Nie martw się o zajęcie dla ASO. Przecież tego na parkingu nie wyciągnę, ale chciałbym pogadać z kimś obeznanym w temacie o możliwych przyczynach, kosztach i terminach naprawy.

chyba nie zrozumiałeś przesłania. Na forum SIP polecamy wyłącznie ASO. Powody sa raczej oczywiste.

Chciałem przypomnieć o tym fakcie aby uniknąć rozdawania ostrzeżeń. Tylko tyle.

Co do usterki: tak to synchronizator. Z tym, że do wymiany może być więcej elementów.

chyba nie zrozumiałeś przesłania. Na forum SIP polecamy wyłącznie ASO. Powody sa raczej oczywiste.

Chciałem przypomnieć o tym fakcie aby uniknąć rozdawania ostrzeżeń. Tylko tyle.

Co do usterki: tak to synchronizator. Z tym, że do wymiany może być więcej elementów.

O widzisz! Od razu się lepiej poczułem. Dzięki za rzeczową odpowiedź. :)

U mnie na takie zgrzytanie pomogła wymiana oleju w skrzyni ... a zgrzytało między 3 i 4 w obydwie strony i prawie zawsze. Po wymianie oleju był spokój ;)

U mnie na takie zgrzytanie pomogła wymiana oleju w skrzyni ... a zgrzytało między 3 i 4 w obydwie strony i prawie zawsze. Po wymianie oleju był spokój ;)

A wiesz, że na to nie wpadłem, ale możesz mieć rację, bo olej (jakiś...) zmieniał mechanik, a na moja prośbę o nazwę stwierdził, że sprawdzony... Na wiosnę wymienię na Motula, zobaczymy czy przejdzie. Dziękuję za podpowiedź. Takie proste, a takie trudne. :)

• 4 weeks later...

czyżby midland? Miałem coś takiego tylko na tym oleju po pierwszej wymianie na 60kkm.
Na oem tego nie miałem i na gear 300 75w90 rówineż nie mam

mi na huczenie skrzyni biegów również pomogła tylko wymiana oleju, na millers 75W90 nano. ze zmianą biegów problemów nie było, i nadal nie ma.

co do polecania warsztatów - tylko ASO, co wynika z charakteru niniejszego forum i zaakceptowanego przez Was wszystkich regulaminu.

co do polecania warsztatów - tylko ASO, co wynika z charakteru niniejszego forum i zaakceptowanego przez Was wszystkich regulaminu.

tu racja, ale ja mogę napisać, że nie każde ASO jest kompetentne.

Któreś jest ale nie pamiętam gdzie.