Skocz do zawartości

kilka pytań dot. legacy IV kombi


jeansu1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z góry przepraszam jeśli coś napisze nie tak czy nie w odpowiednim dziale itp.
Mam kilka pytań po zakupie auta:
1. czy identyczny, oryginalny, ale z innego auta kluczyk da się przeprogramować tak by działał równorzędnie z moim kluczykiem? Wyjaśniając posiadam tylko jeden kluczyk i chciałbym zaopatrzec sie w drugi zapasowy (z centralnym i imo). Wiem, że dorobić muszę grot, ale czy elektronika jest programowalna?
2. gdzie i czy wogólę znajdę polską instrukcję serwisową?
3. gdzie znajduje się głośniczek od niezapiętych pasów kierowcy?
4. szukam takich felg, pomocna bedzie chociaż nazwa:)post-20285-0-37699200-1421772923_thumb.jpg

Dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z góry przepraszam jeśli coś napisze nie tak czy nie w odpowiednim dziale itp.

Mam kilka pytań po zakupie auta:

1. czy identyczny, oryginalny, ale z innego auta kluczyk da się przeprogramować tak by działał równorzędnie z moim kluczykiem? Wyjaśniając posiadam tylko jeden kluczyk i chciałbym zaopatrzec sie w drugi zapasowy (z centralnym i imo). Wiem, że dorobić muszę grot, ale czy elektronika jest programowalna?

2. gdzie i czy wogólę znajdę polską instrukcję serwisową?

3. gdzie znajduje się głośniczek od niezapiętych pasów kierowcy?

4. szukam takich felg, pomocna bedzie chociaż nazwa:)attachicon.giffelga.jpg

 

Dzięki za wszelką pomoc

Ad.1 Tak kluczyk z innego auta da się zaprogramować w Twoim. Musisz jednak pamiętać o tym, że także wzór frezów na kluczu będzie inny. Kupujesz surowy klucz, przekładasz elektronikę, frezujesz wzorek i programujesz samodzielnie u siebie w samochodzie. Oczywiście możesz to zlecić w ASO - pochwal się ceną, bo nie znam.

Ad.2 Sorry - angielski, rosyjski, japoński...

Ad.3 Pod deską w okolicach kolumny kierowniczej.

Ad.4 Później... :)

Edytowane przez WOJO
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 Przydałby się kluczyk z blaszkami czyli tam jakimis kodami i pewnie z nich dorobisz najlepiej.

Ad 3 A czy aby głośnik  nie jest wspólny ? I znajduje się pod fotelem pasażera.

Ad.1 Nie jest to konieczne.

Ad.3 Wiesz, że możesz mieć rację. Pamiętam, że widziałem głośniczek u siebie w opisanej okolicy, ale nie jestem pewien czy nie był to głośniczek informujący o kończącym się LPG...

Ad.4 Wygląda mi to na felgę OBK 28111AG131, ale też raczej trzeba potwierdzić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 4 jest to felga z Legacy V, występowała w latach 2013-14 i były standardowym wyposażeniem w wersji 2.5i.

http://subaru.pl/13legacy_exequip.html

Te felgi nie będą miały żadnej nazwy, tylko numer. Niestety na stronie subaru.pl brakuje pdf'ów z akcesoriami, może w ASO będą wiedzieć co to za numer. Tak czy inaczej podejrzewam, że felgi są nie do dostania na rynku wtórnym bo auta są zbyt nowe i Subaru nie sprzedało ich zbyt wiele. Chodzi mi o wersję Legacy 2.5i. Pozostaje komplet nowych w ASO w cenie zaporowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ad.3 Wiesz, że możesz mieć rację. Pamiętam, że widziałem głośniczek u siebie w opisanej okolicy, ale nie jestem pewien czy nie był to głośniczek informujący o kończącym się LPG...

 

Od pasów 100% - mam go aktualnie zdemontowany póki nie zajrzę do czujnika obecności pasażera i go nie zrobie jak należy wtedy wróci na swoje miejsce czyli pod prawy fotel :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za pomoc
szkoda mi tylko felg, bo wzor bardzo przypadl mi do gustu, poki co kupilem standardowe 6 ramienne, ktore swoja droga nie bardzo mi sie podobaja, ale za to sa:-)
a co do kluczyka czy bez problemu dostanę grot do kluczyka i w jakiej cenie (mam "trójkątny" kluczyk, 3 przyciski)?

Edytowane przez jeansu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Podepnę się pod ten "kluczyk", bo badam sprawę dla mojego Legacy IV - też mam tylko jeden kluczyk.

 

 

 

Ad.1 Tak kluczyk z innego auta da się zaprogramować w Twoim. Musisz jednak pamiętać o tym, że także wzór frezów na kluczu będzie inny. Kupujesz surowy klucz, przekładasz elektronikę, frezujesz wzorek i programujesz samodzielnie u siebie w samochodzie. Oczywiście możesz to zlecić w ASO - pochwal się ceną, bo nie znam.

 

Dobrze rozumiem? Kupię sobie od kogoś używany kluczyk, np.

 

http://allegro.pl/kluczyk-pilot-subaru-outback-legacy-i5018545954.html

 

i bez wymieniania bebechów elektronicznych - można przeprogramować, żeby mi działał także ten pilot? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod ten "kluczyk", bo badam sprawę dla mojego Legacy IV - też mam tylko jeden kluczyk.

 

 

 

Ad.1 Tak kluczyk z innego auta da się zaprogramować w Twoim. Musisz jednak pamiętać o tym, że także wzór frezów na kluczu będzie inny. Kupujesz surowy klucz, przekładasz elektronikę, frezujesz wzorek i programujesz samodzielnie u siebie w samochodzie. Oczywiście możesz to zlecić w ASO - pochwal się ceną, bo nie znam.

 

Dobrze rozumiem? Kupię sobie od kogoś używany kluczyk, np.

 

http://allegro.pl/kluczyk-pilot-subaru-outback-legacy-i5018545954.html

 

i bez wymieniania bebechów elektronicznych - można przeprogramować, żeby mi działał także ten pilot? 

Bardzo dobrze rozumiesz. I najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że możesz to zrobić samodzielnie... :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega WOJO mi swój czas poświecił  - za co jestem wdzięczny.

 

Oto jak sprawa stoi.

 

WOJO dał mi instrukcję, która u niego zadziałała:

 

Ostatni akapit dotyczący NON-US Foresters.

http://www.cars101.c...mmobilizer keys

 

Zamówiłem używany kluczyk za grosze i spróbowałem, ale niestety nic się nie dzieje. 

 

ASO chce koło tysiąca za całą zabawę (ponad 7 stówek za kluczyk, 150 za kodowanie i 150 za przycięcie. :]

 

Czekam na odpowiedź czy kodują kluczyki przyniesione przez klienta.

Edytowane przez raph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolejna porcja pytań:
1) gdzie w okolicy Puław, Radomia lub Krakowa znajde gazowników, którzy połaczą się z fabryczną instalacją lpg?
komp:
TARATURA DEB 15150
Legacy MY 09 MT 2.0i (EJ20)
SPDAB009150
i tu dodatkowe pytanie o nr/rodzaj filtrów fazy ciekłej i lotnej.

2) chce założyć dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagażniku, w miejscu oryginalnego, czy znajdę, gdzieś oryginalną wiązkę?

3) czy ma ktoś kawałek tapicerki z foteli/kanapy, chodzi mi o szary kawałek, bez wzoru, mam wypaloną od papierosa dziurkę, którą chciałbym zamaskować. Kuje mnie to w oczy, zwłaszcza, że nie palę, a  kupno całej kanapy nie za bardzo mi się uśmiecha.

4) jakie dywaniki welurowe polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...