Skocz do zawartości

ABS, AWD ... nie działa?


zenon

Rekomendowane odpowiedzi

mam prośbe : czy mógłby ktoś z Was wrzucić zdjęcie zegarów z Legacy II (mój jest z 1997), ale takich gdzie wszystko prawidłowo działa? u mnie chyba się nie pali parę żarówek, np. na pewno ABS. mam podejrzenie że kilka rzeczy w ogóle nie działa i są powykręcane żarówki.

w ogóle ABS mi nie działa, wczoraj mi zblokowało koła przy zwykłym hamowaniu - mam pytanie czy jest jakiś wyłącznik ABS czy też mam go zepsuty? 

nie wiem co z napędem AWD, tyle się tutaj naczytałem, że "tam gdzie dla wszystkich kończy się zabawa dla Subaru dopiero się zaczyna" a u mnie przy ostrzejszej jeździe samochód leci w poślizg gorzej niż stary polonez.

czy te usterki jestem w stanie sprawdzić i wychwycić u dobrego elektronika przy podpięciu do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS powinien się zapalić po włączeniu zapłonu i zgasnąć po chwili. powkładaj żarówki, jeśli ABS cały czas się pali to coś nie działa i trza podłączyć pod kompa.Jeśli masz automat, kontrolka AWD zaświeci jeśli wsadzisz bezpiecznik w skrzynce pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skrzynia manualna.

2. skrzynka bezpieczników jest ok, to byla pierwsza rzecz którą sprawdzaliśmy u mechanika

3. tak jak pisalem nie wiem nawet gdzie ma być kontrolka ABS bo nie widzialem w pełni sprawnego licznika, szukałem trochę po necie, ale ciężko mi znalezc zdjęcie na włączonym zaplonie

4. opony mam dość nawet, 195x65x15 zimówki Vredestein z przodu 6-7 mm z tyłu z 5mm? przednie są nowsze o 2 sezony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. skrzynia manualna.

AWD masz na stałe zapięta i działa cały czas, układ jest całkowicie mechaniczny. Jedyna rzecz jaka może ulec uszkodzeniu to wiskoza w centralnym mechanizmie różnicowym, jej awaria może skutkować najczęściej mocniejszym spięciem centralnego dyfra co skutkuje trudnościami z ciasnym skręcaniem na przyczepnej nawierzchni lub wpadaniem auta w poślizg na śliskiej. Drugi wariant awarii to brak spięcia centralnego dyferencjału i tym samym problem z napędzaniem się auta na śliskiej nawierzchni... ale to znacznie mniej prawdopodobne.

 

 

 

2. skrzynka bezpieczników jest ok, to byla pierwsza rzecz którą sprawdzaliśmy u mechanika

Miernikiem sprawdzałeś bezpieczniki?

 

 

 

3. tak jak pisalem nie wiem nawet gdzie ma być kontrolka ABS bo nie widzialem w pełni sprawnego licznika, szukałem trochę po necie, ale ciężko mi znalezc zdjęcie na włączonym zaplonie

Weź mocną latarkę i poświeć w zegary i bez problemu zobaczysz gdzie ma być kontrolka. Taki sam efekt jest jak ostre słońce pada na deskę.

 

 

 

4. opony mam dość nawet, 195x65x15 zimówki Vredestein z przodu 6-7 mm z tyłu z 5mm? przednie są nowsze o 2 sezony

Przyswój sobie, że opony z przodu i z tyłu muszą być identyczne pod względem rozmiaru, typu i zużycia, inaczej ryzykujesz uszkodzenie wiskozy w centralnym mechanizmie różnicowym.

 

 

 

a u mnie przy ostrzejszej jeździe samochód leci w poślizg gorzej niż stary polonez.

Może za szybko wchodzisz w zakręt i za ostro wyjeżdżasz? Warto byś się przejechał z kimś kto już ma większe doświadczenie. w AWD nieco inaczej się po śliskim jeździ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniki sprawdzaliśmy wizualnie :) tzn wyciąg i włożenie z powrotem.... jak z sexem.

 

z tym wchodzeniem w zakręt to nie wiem w sumie co powiedzieć, różnymi autami jezdze od małego gówniarza (ojciec był lakiernikiem i często jezdzilem autami klientów) czyli jakies ponad 20 lat, do tej pory z napędem 4wd jezdzilem tylko kilka razy i była dzwignia mechanizmu różnicowego. z Legacy fakt obecnie jest taki ze boję sie wchodzić w zakręty z szybkościami które wczesniej bez problemu uzyskiwałem równie starym Passatem... nie mam doświadczenia jazdą z AWD dlatego pytam, skąd moze byc taka róznica skoro według wszelkich prawideł powinno być dużo lepiej ;)

 

wiem że ABS nie działa, dobra poszukam w kontrolkach. u elektronika jakas taka awaria tez jest do wykrycia?

Edytowane przez zenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest obecna. 

nie gadaj, ze z tego rocznika Legacy nie miały ABS :D. znaczy nie to ze jestem fachowcem, ale ciezko mi w to uwierzyć, przy wyposażeniu w inne mniej potrzebne gadzety

Edytowane przez zenon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...