Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby


peka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś z Was miał problem z ogrzewaniem tylnej szyby?

mam SB Sedan MY 08 i okazało się że mam uszkodzonych kilka, kilkanaście ścieżek grzewczych.

Byłem dzisiaj w ASO i zaproponowali mi wymianę tylnej szyby. Koszt z wymianą prawie 3 tys. zł.

Może wiecie kto w P-niu lub w okolicach Poznania zajmuje się regeneracją ścieżek grzewczych na szybie?

 

Bardzo dziękuję za jakiekolwiek porady.

 

pozdr.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś z Was miał problem z ogrzewaniem tylnej szyby?

mam SB Sedan MY 08 i okazało się że mam uszkodzonych kilka, kilkanaście ścieżek grzewczych.

Byłem dzisiaj w ASO i zaproponowali mi wymianę tylnej szyby. Koszt z wymianą prawie 3 tys. zł.

Może wiecie kto w P-niu lub w okolicach Poznania zajmuje się regeneracją ścieżek grzewczych na szybie?

 

Bardzo dziękuję za jakiekolwiek porady.

 

pozdr.

:)

Nie wiem, kto w Poznaniu, ale poszukaj zakładu zajmującego się wymianą szyb. Naprawią ścieżki w normalnej cenie. Możesz sie też pokusić o próbę samodzielnej naprawy, ale ja przy próbie naprawy ścieżek w poprzednim wozie, nie dostałem dobrego lakieru przewodzącego i wyszło mi to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się udało, zwykły lakier - srebrzanka kupiłem w sklepie moto, wygląda jak lakier do paznokci trochę. Okleiłem wadliwą ścieżkę taśmą przezroczystą równolegle z góry i dołu, zostawiając tylko szczelinę o szerokości ścieżki - i malowanko. Tylko nie pamiętam czy przypadkiem uprzednio nie zdrapałem delikatnie wierzchniej warstwy farby ze ścieżki. Miałem przetartych jakieś 6 - 7 ścieżek, za pierwszym razem udało się zrobić chyba 5, reszta za 2 podejściem. Trochę jest z tym gimnastyki w sedanie, ale za 3 koła oszczędności chyba warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w dwóch firmach co zajmują się wymianami szyb i w jednej i drugiej dostałem odpowiedzi:

1. Nie naprawiają takiego czegoś i twierdzą że mogę takie coś próbować naprawić we własnym zakresie, ale rzadko komu się to udaje....

2. Nie mają szyb do Legacy. 

Dalej szukam... :(

Mam jeszcze jeden punkt co zajmują się tylko naprawami szyb, ale dopiero będą czynni po 6 stycznia i myślę, że wtedy temat zostanie ogarnięty.

NRB, a kiedy to robiłeś u siebie? Długo działa Ci to ogrzewanie po Twojej interwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem w poprzednim samochodzie kilka ścieżek lakierem Pulsar (dostępny w sklepie samochodowym lub elektronicznym). Działało przez lata bez zarzutu. Trzeba zidentyfikować miejsce przerwania (można je delikatnie zmatowić b. drobnym papierem ściernym), odtłuścić, nakleić paski taśmy biurowej nad i pod ścieżką i zamalować lakierem, po wyschnięciu usunąć taśmę i gotowe.

Jedyne, co zauważyłem, to miejsce naprawy rozgrzewało się szybciej niż cała ścieżka, poza tym bez różnic względem fabrycznych (oczywiście widać, że fragment jest srebrny, a nie brązowy). Nie trwa to długo, kosztuje tyle, co lakier. Polecam zrobić we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam jak długo działało po mojej naprawie, to był inny samochód - w każdym razie działało do sprzedaży. Temat prosty do ogarnięcia samemu i myślę że nawet 100 zł szkoda komuś płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam jak długo działało po mojej naprawie, to był inny samochód - w każdym razie działało do sprzedaży. Temat prosty do ogarnięcia samemu i myślę że nawet 100 zł szkoda komuś płacić.

Przy dobrej jakości lakierze! Ja miałem kiepski i trzymał sie bardziej taśmy (z którą się odklejał) niż szyby... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...