Skocz do zawartości

Impreza 99 N/A short shifter-wymiary


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako że mam możliwość wykonania shorta za flaszkę,prosiłbym kogoś kto ma takowy o wymiary - długość rurki od środka kulki do końca gwintu i długość od środka kulki do środka tulei,oraz odleglość od srodka rurki do środka tulei(odsadzenie) .

Poza tym pytanko czy taki od Gt/wrx będzie pasował do N/A (widzę że są 2typy shortów-z prostą rurką i z wygiętą) czy np ten będzie pasował do N/A?http://www.sklep.carstuff.pl/short-shift-subaru-impreza-9603-p-20906.html

http://www.sklep.carstuff.pl/short-shift-subaru-impreza-9603-p-20906.html

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem zakupiony shifter do Swojego ssaka z fabrycznym...i różnica w długości była około 15mm

Najważniejszym wymiarem jest długość od mocowania do kulki...i tam właśnie było około 15-20mm dłuższy od fabrycznego...powyżej mocowania aż do gwintu najlepiej zachować w oryginale bo to wysokość samego drążka jest...najlepiej zobacz na fabrycznym czy ta wysokośc Ci odpowiada...jesli jest za wysoko to skróc go nie co...u Mnie wymiar ten był taki sam :)

 

Obydwa z Twojego linku będą pasowały do ssaka poliftowego...na 100%

Przedlift jest inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info,jeszcze tylko potrzebuję wiedzieć czy i o ile ta tuleja musi pójść do przodu,bo wydaje mi się że ten wymiar tez musi się zmienić-przesuwając tuleję do góry zwiększamy odległość tulei od ''widełek'' tego pręta co idzie do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwieksza się tylko odległość tej tulei montazowej do kulki :)

Nie jestem jednak w 100% pewny...ponieważ shifta montowałem u Siebie kilka lat temu...ale z tego co pamiętam i mam aktualnie w obecnym pojeździe...różnica jest tylko w długości tego elementu od tulejki do kulki...spokojnie te widełki założysz na tulejke...i kulke osadzisz w gnieździe...przynajmniej w przedlifcie nie było z tym najmniejszego kłopotu :)

 

Teraz w pudełku tez mam shifter...i róznica jest tylko w tej właśnie długości...te widełki sa elementem ruchomym i te kilka cm. nie robi róznicy :) tym bardziej, ze shift jest dłuższy max 20mm na tym odcinku...a sama wysokość całego wybieraka się nie zmienia ponieważ powyżej tulejki te 20mm jest krótszy :)

Ale tak jak napisałem...nie jestem na milijon procent pewny bo dawno to było :)

Mimo wszystko 3maj się tej wskazówki...albo kup gotowca...kasa teraz za to nie duża- nie jak kiedyś gdy dawałem sporo $...a masz pewnośc ze spawy nie puszczą i wszystko bedzie pasowało :)

 

Montuj bo jest to mega fajna sprawa....Powodzenia

Edytowane przez WueM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna czy sedan nie ma znaczenia...Ważne czy to przed czy polift bo wtedy były właśnie różne...:)

Moja to była wanna MY95 i niestety shifter był inny niż w linkach powyżej...wtedy kupowałem takowego na ebay'u za chyba 99$..ceny teraz są więc mega okazyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne mocowanie...Te przedliftowe mają zamiast tulei pośrodku takie jakby widełki...dół także przy kulce jest inny...czy raczej dodany jest od razu "koszyk" czego w poliftowym shift'ie  nie widziałem :)

 

http://www.ultrex.com.au/subaru-impreza-wrx-liberty-legacy-short-shifter-my94-my95-my96-p-206.html

 

To link pierwszy z brzegu to shifta przedliftowego...Poliftowy jest w pierwszym poście :)

 

Tak...Lift był w 96- acz polecam ściągnąć mieszek drążka i zobaczyć jak wygląda mocowanie...Bo są różne wynalazki...i Nie wiadomo jaka skrzynia będzie u Was siedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu z montażem...jak zdemontujesz mieszek to zobaczysz jakie to proste :)

W przedlifcie trzeba było odkręcić jedną śrubę przy tych widełkach....one są od cięgna wybieraka...i wyciągnąć podkładkę samozaciskowa przy koszu...i mocno wyciągnąć SS do góry (tylko ostrożnie)

Nasmarować nowy kosz smarem i wszystko odwrotnie do demontażu- poskładać :)

W polifcie wygląda to bardzo podobnie...Sposób montażu jest właściwie taki sam...odkręcic jedną śrubę...mocno pociągnąc drążek ku górze (wcześniej rozszerzyć i wyciągnąć rzecz jasna tą podkładkę przy kulce) -ot i tyle :)

Mnie to zajęło 15minut roboty...Montujcie chłopaki....to mega dobry i tani przecież mod :)

Edytowane przez WueM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...