Jump to content

Stroker

Czlapus
 Share

Recommended Posts

Witam

Interesuje mnie budowa danego w temacie silnika co w nim jest wyjatkowego? Dlaczego tak sie nazywa czym różni sie od np 2.0 z Imprezy WRX STI. i jaki jest koszt złożenia od podstaw takiego cacka?

To silnik o powiększonej pojemności. Pojemność w tym wypadku się zwiększa skokiem tłoka (stroke), stąd jego nazwa.

Nowy wał, nowe korbowody itd. Drogo.

Wszystko ładnie,prócz korbowodów,nie potrzeba nowych,jeśli dotychczasowe są dobre.Skok tłoka zwiększa się wałem,inne wykorbienia w 2,5 niż w 2,0.Trochę inna budowa tłoka,krótszy płaszcz i gotowe.

Czy drogo?Koszt budowy silnika jest taki sam jak remontu silnika 2,0,no może parę stówek więcej. ;)

Co wyjątkowego?Większa pojemność,to i większy moment obrotowy na dole.Przy zastosowaniu odpowiedniego osprzętu,otrzymujemy silnik o sporych możliwościach.

Strokera składasz na bloku 2,0,wkładasz wał z 2,5,odpowiednie tłoki i już jest.Pojemność takiego silnika oscyluje w okolicach 2,1 z jakimś haczykiem,lub prawie 2,2 jak robisz ostatni szlif bloku.

Blok zamknięty 2,2 uważany jest za bardzo trwały i znoszący wiele,ale ich dostępność jest ograniczona i cena też wyższa.Budowa silnika na bloku zamkniętym 2,2,to już faktycznie sporo droższa zabawa,ale wtedy to raczej idzie się w kierunku strokera 2,35. ;)

Co jest lepszym rozwiązaniem? Budować strokera na bazie 2.0 czy kupić i wyremontować silnik 2.5? Pytam z ciekawości i czysto teoretycznie, liczy się jedynie efekt końcowy. Wydaje mi się, że raczej opcja druga, ale ja się nie znam :).

Co jest lepszym rozwiązaniem? Budować strokera na bazie 2.0 czy kupić i wyremontować silnik 2.5? Pytam z ciekawości i czysto teoretycznie, liczy się jedynie efekt końcowy. Wydaje mi się, że raczej opcja druga, ale ja się nie znam :).

sprawa jest dosc prosta , jesli auto ma słuzyc wyłacznie do upalania zdecydowanie stroker 2,2 lub 2,35 , . Jesli na co dzien auto to tylko 2.5 .