Skocz do zawartości

Szukam chętnych na wyjazd samochodami Subaru do Bułgarii


Submath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

 

Niestety nie udało mi się (myślę, że nie tylko mi) zakwalifikować na przyszłoroczny wyjazd samochodami Subaru do Bułgarii. Ponieważ ochota na taki wyjazd (i na powyższy kierunek) nie zmalała ani trochę, szukam współtowarzyszy podróży. Zakładam, że wyjazd trwałby od 2 do 5 tygodni, trasa w Bułgarii do ustalenia (trochę znam te rejony), noclegi 50% w łóżkach, trochę offroadu oczywiście, a termin najchętniej to koniec czerwca/lipiec 2015. Ogólny zarys znany, szczegóły chętnie omówiłbym z potencjalnymi chętnymi współtworzącymi wyjazd. Czy mogę liczyć na odzew? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Submath, nie załapałem w pierwszym rzucie, że to Ty właśnie byłeś w tym roku w Gruzji ;) To moze jednak maroko? Choć pamiętam jak pisałeś, że Tobie bliżej do wschodnich klimatów :)   

 

@@BiP, Stambuł chyba lepiej samolotem, autem tam się nic nie zdziała, a do kapadocji jeszcze kawał drogi 

Edytowane przez odrobina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyjazd będzie po większej części podarkiem dla naszej 4 letniej córci. W tym roku została w domu, chciałbym bardzo zabrać ją w jakieś słoneczne i ciepłe miejsce, gdzie jest morze i zdrowe jedzenie. Gruzja? @@odrobina, czy 3 tygodnie na Gruzję Armenię nie będzie zbyt mało? Jedziecie z dziećmi? @@BiP nastawiałem się w zasadzie na Bułgarię, ale możemy część wyprawy odbyć razem (tj, Turcja w tym roku będzie dla mnie zbyt droga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marocco jest akurat na subarki. Radze pomyśleć o prawdziwych oponach. Na "geolanderach" możecie zapomnieć. Warto brać pod uwagę Tunezję. Pomimo ostatnich ruchow politycznych zostaje daobra opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie dwa warianty na wakacje. Pierwszy mniej więcej powyżej, Turcja kosztami nie przeraża, wiz już nie ma, a prawie całość trasy przelecę na bułgarskim paliwie.

Drugi to Lwów, Kamieniec, Zbaraż, Chocim, Mołdawia, Bukowina, delta Dunaju i góry Macin. Powrót z Ro przez Tokaj-Eger-Morawy. Ten drugi wariant na chwilę obecną zaczyna być na wierzchu bo klimaty postradzieckie z roku na rok blakną. Tylko wojna nas może wygonić. 


@@Submath, nie załapałem w pierwszym rzucie, że to Ty właśnie byłeś w tym roku w Gruzji ;) To moze jednak maroko? Choć pamiętam jak pisałeś, że Tobie bliżej do wschodnich klimatów :)   

 

@@BiP, Stambuł chyba lepiej samolotem, autem tam się nic nie zdziała, a do kapadocji jeszcze kawał drogi 

Ja jestem w stanie wysiąść z samochodu na 2-3 dni i poruszać się metrem, kolejką, piechotą. Albo łódką po delcie.

Edytowane przez BiP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bylem subarakiem latem 2014 w Bułgarii, wybrałem najdłuższą trase autostradową. Około 2200km w jedna stronę, kierunek Obzor. Dojazd z drzemką 5h za Serbią, w między czasie żona zmieniała mnie na małe drzemki. Nocleg chcieliśmy wziąść w Serbii, ale te ich motele tak obskurne przy drodze, że woleliśmy w subaru sie chwile kimnąć.

Ogólnie męcząca trasa, ale do pokonania. Przy powrocie jak zobaczyliśmy na nawigacji 600km do domu to wszyscy w aucie- o juz w domu prawie jesteśmy.

Nie wiem czy każdym autem jest do pokonania 2200km na raz, subaru ma komfortowe fotele, w tyle funkcja spania- małe pochylenie oparcia kanapy, wiec dzieci w pierzynach cała droge leżały i wiekszosć trasy spały.

 

 

Propozycja Bułgarii 2-5 dni i jeszcze trochę w terenie to chyba pomysł lekko nie przemyślany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...