Skocz do zawartości

Playstation 3


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czym niby kontroler Wii rozni sie od zwyklego kontrolera?

Ergonomią, brakiem gałek anologowych, brakiem spustów - takich jak w PS3 czy X360.

Spust jest pod spodem, galki analogowe tez sa. Mozna dokupic klasyczny kontroler z joyem cyfrowym i dwoma galkami. Pozatym juz wczesniej pisalem ze Wii jest kompatybilna z kontrolerami do GameCube, ktore maja zblizona budowe do tych z PS3 i 360.

 

classiccontr.jpg

 

Moc jest wystarczajaca zeby bezproblemowo obslugiwac gry.

Takie jak na poprzedniej generacji, ja nie tego oczekuje po nextgenie.

Moc jest wyzsza niz w GC, ale i tak Wii jest duzo slabsza pd PS3 i 360. Tutaj sie nie bede sprzeczal, wiadomo ze dla czesci osob najbardziej liczy sie grafika wysokiej rozdzielczosci i szybkosc procesora, ale jednak wiekszosc ludzi kupuje konsole po to aby grac w gry i ich jakosc ma wieksze znaczenie niz moc obliczeniowa.

Dowodem na to jest ze PS2 (obecnie jedna ze slabszych pod wzgledem mocy i grafiki konsol dostepnych jako nowa w sprzedarzy) nadal sprzedaje sie bardzo dobrze, pomimo ze od premiry PS3 minelo juz 2 miesiace i mozna ja bez problemu kupic w prawie kazdym sklepie.

Konsola to nie pecet, kupuje sie ja dla oprogramowania a nie dla MHz. Dlatego np czesc osob nigdy nie kupi Xboxa poniewaz nie ma na niego Grand Turismo. Czesc osob nigdy nie kupi Wii bo nie bedzie jakiejs tam gry. Tak czy inaczej Wii ma wiele do zaoferowania dla bardzo szerokiego grona odbiorcow.

 

Wlasznie dzis udalo mi sie kupic Wii. Wstalem o 6 rano, pod sklepem bylem o 6:30 i bylo juz troche samochodow. Jak otworzyli o 7 to byla juz kolejka z 20 chetnych osob, na szczescie do tego sklepu przywiezli 45 sztuk.Mysle ze do 8 sprzedali wszystkie. I to dzieje sie w dwa miesiace po wyjsciu konsoli. PS3 lezalo na polce obok i nikt sie o nie nie pytal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodem na to jest ze PS2 (obecnie jedna ze slabszych pod wzgledem mocy i grafiki konsol dostepnych jako nowa w sprzedarzy) nadal sprzedaje sie bardzo dobrze, pomimo ze od premiry PS3 minelo juz 2 miesiace i mozna ja bez problemu kupic w prawie kazdym sklepie.

Ja też właśnie dlatego bardzo cieszę się z mojego PS2, zwłaszcza, że na dodatek teraz wysyp gier w platynie jest, dzięki czemu są bardzo tanie, ale następną konsolą będzie raczej PS3, bo Wii za mało odskakuje do przodu względem PS2 i będę miał wrażenie, że w zasadzie to już było (za wyjątkiem sterownia). Może gdyby to miała być moja pierwsza konsola, to bym kupił Wii, a tak to wolę sobie rok poczekać grając w platynę i potem wraz z wymianą TV zakupić PS3 :)

 

Konsola to nie pecet, kupuje sie ja dla oprogramowania a nie dla MHz. Dlatego np czesc osob nigdy nie kupi Xboxa poniewaz nie ma na niego Grand Turismo. Czesc osob nigdy nie kupi Wii bo nie bedzie jakiejs tam gry. Tak czy inaczej Wii ma wiele do zaoferowania dla bardzo szerokiego grona odbiorcow.

I się z tym całkowicie zgadzam :)

 

PS3 lezalo na polce obok i nikt sie o nie nie pytal.

Nie śledziłem ostatnio gier jakie wyszły już w USA na PS3, ale dzisiaj też bym nie kupił, samo GT HD to dla mnie za mało by wydać tyle kasy na sprzęt, filmy na BR to pieśń przyszłości (o ile się rozpowszechni), tak więc czekam na większą liczbę dobrze dopracowanych tytułów i pogrywam tym czasem w platynę ;) W sumie ta strategia sprawdziła się przy przesiadce z PSX na PS2, to teraz być może też nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W sumie ta strategia sprawdziła się przy przesiadce z PSX na PS2, to teraz być może też nie zawiedzie.

To ty jestes Sony fanboy :wink: to duzo wyjasnia.

Ja tez mam PS2 (jeszcze ta duza z dyskiem twardym), ale narazie nie planuje zakupu PS3, nawet za rok. Chyba jednak zaczekam na upgrade 360 do HDMI i wbudowanego HD DVD.

Co do BlyeRay to ciekawe czy skonczy tak jak poprzednie pomysly Sony: Betamax i Minidisk. Pomimo ze technicznie byly bardziej zawansowane niz pomysly konkurencji, to nie odniosly sukcesu na rynku. Jedyne co udalo sie Sony zrobic dobrze to Walkman :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty jestes Sony fanboy :wink: to duzo wyjasnia.

No w owym czasie Saturn miał być tym wielkim, ale czy ktoś jeszcze dzisiaj pamięta, że Sega robiła konsole? Drugie podejście i PS2 w zasadzie było oczywiste, kontynuacja GT + EyeToy i to wystarczyło by podjąć decyzję o zakupie (również jeszcze tą duża, ale już Silver).

 

Jedyne co udalo sie Sony zrobic dobrze to Walkman :lol:

No jeszcze płyta CD im wyszła, może dlatego, że z Philipsem robiona no i stacja 3,5" która z takim trudem odchodzi :)

Natomiast wracając do HD DVD - duży plus to standardowa możliwość umieszczenia na jednej płycie zarówno warstwy dla odtwarzaczy DVD jak i warstwy dla HD-DVD. Podobno JVC zrobiło analogiczną płytę BR/DVD - według mnie to duży plus, bo obniży koszta produkcji nośnika i dystrybucji filmu w dwóch formatach (DVD i BR) co pozwoli sensownie konkurować na tym polu z HD DVD. HD DVD wydaje mi się, że ma bardziej nośną nazwę, bo jednak coś znajomego ale ulepszonego. Ciekawe jak BR poradzi sobie w komputerach, 6 warstwowy, jednostronny krążek o pojemności 200GB robi wrażenie, zresztą nawet standardowe 50GB nie pozwala przejść obojętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem Ps fanboy - mialem PS1 , pozniej przyszlo Ps2 - i obie w pierwszych wersjach, czyli zadne PSX, ani PS2 slim. Teraz czekam na PS3, choc cena strasznie zaporowa :|

 

Aflinta: jedna gra, dla ktorej na pewno warto kupic PS3 to Motorstorm - oj tak :Dwww.motorstorm.com

 

 

Jedno czego mi jeszcze brakuje to jakiegos nowego Destruction Derby :D Nie wiem czy pamietacie DD2 - zadne glupie nitro ani nic, tylko caly czas mordercza predkosc i mnostwo wypadkow! taaaaak :mrgreen: A przy aktualnej mocy PS3 mogloby byc naprawde super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i obie w pierwszych wersjach, czyli zadne PSX

Oj tu się nie popisałeś :) PSX - tak bowiem nieoficjalnie nazywano u nas (i nie tylko u nas) zwykłego szaraka, potem jak go pomniejszono zmienił nazwę na PSOne, potem sony wprowadziło (zdaje się tylko w Japonii) bazujący na PS2 kombajn multimedialny (niewypał) o oficjalnej nazwie PSX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak Mariana Bublewicza posadzili kiedyś przed jakimś symulatorem na PC i się nie udało. Na andrzejakach w Qniowni (jak była impreza dla Oskara) też jedne z rajdowców zasiadł przed sterami Richard Burns Rally i ... stwierdził, że normalnym autem się łatwiej jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą stronkę od dawien dawna ale być może są tacy którzy jeszcze jej nie znają.

 

Trochę z innej beczki, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu i uciesze, wyczytałem dzisiaj że na Nintendo DS zmierza być może znany chociaż części z Was Ragnarok Online. Pierwsze MMORPG pełną gębą. Co prawda premiera gry dopiero za ok. rok i póki co tylko w Japonii ale patrząc na listę wydawniczą gier dla DSa wyraźnie widać jedno - Nintendo w przypadku konsol przenośnych zaczyna powoli stawiać na rozgrywkę online. Fakt tym bardziej zaskakujący że Sony jak dotąd temat ten omijało szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy można, nie mam żadnej z tych konsol. Z technicznego punktu widzenia, to żaden problem, pod PS3 da się odpalić Linuxa więc wszystko mozna linuxowym softem załatwić, pod X360 pewnie będzie to samo, nie wiem czy trwają prace nad wsadzeniem linuxa do Wii. Ten soft co pisałem o PS2, był jak najbardziej legalny, po prostu płytka była czytana na starcie, potem można było ją usunąć z napędu i włożyć tą z filmem. Swoją drogą na PS2 w wersji z HDD też można było linuxa odpalić więc i tam pewnie też dało się odtwarzanie filmów zrobięc. Wszystko sprowadza się do obsługi chipa grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ogladanie filmow na konsoli mija sie z celem, kiedy odtwarzacz stacjonarny z lepsza funkcjonalnoscia i jakoscia obrazu kosztuje ulaem ceny najtanszej konsoli (poza HD-DVD i Blu-ray). Po moich doswiadczeniach ze slabym czytnikiem w PS2 nie naduzywalbym tej konsoli do odtwarzania filmow.

 

PS. Czy juz zamowiliscie swoje PS3 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można, nie mam żadnej z tych konsol. Z technicznego punktu widzenia, to żaden problem, pod PS3 da się odpalić Linuxa więc wszystko mozna linuxowym softem załatwić, pod X360 pewnie będzie to samo, nie wiem czy trwają prace nad wsadzeniem linuxa do Wii. Ten soft co pisałem o PS2, był jak najbardziej legalny, po prostu płytka była czytana na starcie, potem można było ją usunąć z napędu i włożyć tą z filmem. Swoją drogą na PS2 w wersji z HDD też można było linuxa odpalić więc i tam pewnie też dało się odtwarzanie filmów zrobięc. Wszystko sprowadza się do obsługi chipa grafiki.

 

NA psx-a też był taki program :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z konsol potrafi odtwarzać filmy w divixie wraz z napisami napisy?

PS2 programem PS2 Reality Media Player, ale trzeba kombinowac aby napisy byly w formacie .sub czy jakos tak.

W przypadku Xboxa nie ma problemu, instalujemy najnowszego Xbox Media Center i wszystko dziala, kazdy kodek, kazdy format napisow. Wielkosc i rodzaj czcionek do wyboru. Film odtwarzany z napędu, z dysku konsoli lub z dysku PC.

W przypadku Xboxa360 wymagane jest polaczenie sieciowe z PC na ktorym odpalony jest Windows XP Media Center Edition lub Vista.

Witek, standardowo żadna

Xbox360 , reszta j.w. ; niestety dosc niewygodne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich doswiadczeniach ze slabym czytnikiem w PS2 nie naduzywalbym tej konsoli do odtwarzania filmow.

Zawsze mozna odtwarzac i gromadzic swoja kolekcje filmow na HDD :) A czytnik w Xboxie zmienic na PCtowy :)

ogladanie filmow na konsoli mija sie z celem, kiedy odtwarzacz stacjonarny z lepsza funkcjonalnoscia

Przypuszczam ze zaden odtwarzacz nie oferuje tyle co wspomniany Xbox Media Center:

 

Lista obslugiwanych kodeków ;) :

 

* graficzne: png, jpg, jpeg, bmp, gif,ico, tif, tiff, tga, pcx, cbz, cbr

* dźwiękowe: nsv, m4a, flac, aac, strm, pls, rm, mpa, wav, wma, ogg, mp3, mp2, m3u, mod, amf, 669, dmf, dsm, far, gdm, imf, it, m15, med, okt, s3m, stm, sfx, ult, uni, xm, sid, ac3, dts, cue, aif, wpl, ape, mac, mpc, mp, mpp, shn, wv

* Video: nsv, ts, ty, strm, rm, rmvb, m3u, ifo, mov, qt, divx, xvid, bivx, vob, nrg, img, iso, pva, wmv, asf, asx, ogm, m2v, avi, bin, dat, mpg, mpeg, mp4, mkv, avc, vp3, svq3, nuv, viv, dv, fli, 001, wpl

 

Posiada także szereg dodatków i pluginów (skryptów). Najpopularniejsze z nich, to:

 

* AQTBrowser, MyCallendar PL, Changelog, GameSpotPlus,

* GameTrailer, KMLBrowse, LaunchBrowser, ProgramTV,

* QuickTimeBrowser, ScriptBrowser, simpleKML, StupidVids,

* XBMCLyrics, XBMCMail, XSP PL, eMule Control Panel,

* Mail Retriever, iTunes 2, Xbox-Sky Browser, GameSaves Manager

 

+ prognoza pogody :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...