Skocz do zawartości

Okropny dźwięk z silnika


wojtekmzks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś wsiadłem do auta (Legacy 05 2.0 165KM), powoli sobie cofam, ruszam do przodu i pojawił się przerażający dźwięk, Wyciszyłem wszystko żeby się wsłuchać. Brzmiało to jakby blacha tarła o kostkę brukową. Wyszedłem z auta, zajrzałem pod spód ale nic nie widziałem, jest ciemno więc nawet z latarką było ciężko idealnie to sprawdzić, ale raczej nic nie ociera bo po chwili dźwięk ustał. Czy ktoś ma pomysł co to może być? Brzmiało to naprawdę poważnie i dosyć przerażająco, od razu odstawiłem auto i wziąłem inne. Bardzo proszę o pomoc, bo jutro niestety auto czeka podróż do Warszawy.

Dodam tylko, że dźwięku nie zdążyłem nagrać. Podczas wjeżdżania do garażu ustał i już się nie pojawiał, jak na złość.

Pozdrawiam, Wojtek.

Edytowane przez wojtekmzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyte tarcze hamulcowe (rancik i te sprawy)? Wymieniając tarcze (po 150kkm i dwóch kompletach klocków) pozbyłem się całej masy dziwnych dźwięków podczas powolnego toczenia (rzężenie / dzwonienie też się zdarzało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też pojawiał się u mnie w okolicy przedniego koła przerażający dźwięk, tylko przy ruszaniu i jednoczesnym skręcaniu w jedną stronę. Coś jakby drapanie. Długo nie mogłem się zorientować co to, bo dźwięk pojawiał się czasami. Okazało się, że jedna spinka plastikowego nadkola odpadła i lekko ono zwisało. Gdy skręcone były koła podczas ruszania, plastikowe nadkole dotykało opony i trąc wydawało ten okropny dżwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...