Skocz do zawartości

Wycie z tyłu auta ...


ToLa

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też szukam u mnie przyczyny :) Na 17 nowych oponach było ciszej , na dwóch kompletach 15-ek hałasuje . Nie chce mi się do końca wierzyć że to kwestia opony szczególnie że dwa komplety przetrenowane i do tego pozamieniane miejscami . łożyska wymienione , most też .. pomysłów powoli brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Moja mała to wanna, 1.6 z 2000 r. Miałem podobnie jak Ty.

Wyszło że łożysko tylnego lewego koła, wymienione i dalej to samo. Wymienione po raz drugi i cisza.

 

Hmm czyli do sprawdzenia , tylko że jak auto na podnośniku to cisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz w zakręcie tak że czyjesz że autko pochyla się na zewnątrz. Czasem mozna to zrobić na większych rondach. 

Jesli skręcasz w prawo i słyszysz wycie a póżniej skręcisz w lewo i wycia nie ma to łożysko prawego koła. I tak samo w drugą stronę.

 Nie robisz tego na 2-ce i 5 tys/min tylko jak spokojny kierowca  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 3.01.2015 o 22:50, Igoolo napisał:

Witam. 

Moja mała to wanna, 1.6 z 2000 r. Miałem podobnie jak Ty.

Wyszło że łożysko tylnego lewego koła, wymienione i dalej to samo. Wymienione po raz drugi i cisza.

Też myślałem że dyfer wyje (wymieniłem nawet olej) a to łożysko które wymieniłem niedawno już padlo więc nie dajcie się zmylić że coś niedawno wymieniliście i na pewno będzie dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wycie zaczęło się po wymianie oleju w dyfrze, mechanik sprawdził podporę wału, dyfer i stwierdził że wszystko jest ok i TTTM. zrobiłem kilka tyś km zagłuszając wycie radiem i ku mojemu zdziwieniu wycie ustało :) dyfer ciągle sprawny.'

 

odpuść sobie wymianę dyfra, być może problem sam się rozwiąże a jak się rozsypie to wtedy wymiana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...