Skocz do zawartości

dopasowanie listwy podszybia po wymianie szyby


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po wymianie szyby czołowej w Forku, zauważyłem, że z prawej strony plastykowa listwa podszybia nie dolega do szyby.

łatwo ją palcem podważyć i obawiam się, że będzie tam ciekła woda.

Auto jest 2006r więc rozumiem, że plastiki nie mają takiej elastyczności co nówka :/

Da się zrobić coś z tym fantem czy olać temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest 5 kołków wciskanych, mniej więcej w równych odległościach od siebie na całej szerokości szyby. Każdy kołek ma własne gniazdo - albo gniazdo, albo kołek uszkodzony. Poza nimi są 2 zatrzaski mniej więcej na środku podszybia, 4 kołki które wciskane są do fartucha (ta część która jest już pod maską) i 2 małe wciskane kołki na zakończeniach (narożnikach). Poza tym są jeszcze zakończenia podszybia, każdy mocowany na jeden kołek. Musisz też zdemontować wycieraczki. Najlepiej wcześniej udać się do ASO i kupić trochę klipsów na zapas, ja czekałem na nie około 10 dni (ASO Zdanowicz, być może gdzie indziej będzie szybciej.)

 

Jest z tym sporo zabawy, łatwo coś ułamać i ciężko to później złożyć - męczyłem się 2 tygodnie temu bo też mi listwa nie przylegała do szyby.

 

Woda i tak tam będzie cieknąć, w samym podszybiu i tak są zrobione otwory drenażowe po bokach, + jest cała kratka z otworami celem umożliwienia wentylacji kabiny. Tam w środku są kanały odprowadzające wodę na zewnątrz, więc ona nie będzie się tam zbierać w nieskończoność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna możę być taka, że podczas wklejania szyba właśnie w tamtym miejscu została mocniej dociśnięta w wyniku czego nie "odstaje" na właściwą ogległość od karoserii więc listwy nie dociągniesz bardziej bo jet odpowienio wyprofilowana i "niżej" nie siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem tego może wprost, ale poza kwestią estetyczną, nie ma większej różnicy czy woda z szyby spływa pod tę listwę, czy też na nią, a później bokami w dół - trafia i tak w to samo miejsce. Mechanizm wycieraczek, jakby ktoś się zastanawiał, jest tak zamontowany, że w obu przypadkach woda mu nie zaszkodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...