Skocz do zawartości

Nowe sprężyny Legacy 2.0 2005


wojtekmzks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko jest akutalnie po wymianie amortyzatorów na nowe, pierwszy raz od nowości, a przebieg ponad 350tyś :D Wiadomo było, że sprężyny swoje dostaną, ale zdecydowaliśmy, że zobaczymy jak będzie po wymianie amorków. Teraz mimo, że zawieszenie pracuje lepiej to auto się dosyć mocno buja, tj. po wjechaniu na jakąś dziurę lub garb buja się jak bryczka czy coś takiego. No i chyba wina tutaj leży po stronie sprężyn. Chciałbym wstawić jakieś twardsze, żeby tył już tak nie osiadał. Moglibyście polecić coś porządnego? :) amortyzatory są firmy KYB. Pozdrawiam :)

Dodam tylko, że nie szukam rozwiązań typu podkładanie tulejek, sprężyny podnoszące auto o kilkanaście mm. Chciałbym żeby tył wyrównał się względem przodu i żeby sprężyny był twardsze od seryjnych. Wtedy można by w ludzkich warunkach jeździć w więcej niz 2 osoby :D

Edytowane przez wojtekmzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, takiego rozwiązania szukałem :) Znalazłem sprężyny LESJOFORS ale zwykłe, nie heavyduty, Numery katalogowe to: 4288331 tył, 4288314 tył, 4088311 przód. Jest jednak problem bo występują one jako sprężyny do Legacy IV kombi, a ja niestety mam w sedanie. Czy ktoś jest w stanie stwierdzić czy będą one pasować? Sprężyny znalazłem na stronie moto integrator.

A więc tak, dzięki użytkownikowi AR2R_K19DLA dowiedziałem się, że sprężyny 4288314 pasują na tył. Czy ktoś ma doświadczenie ze sprężynami przednimi tej firmy? Muszę niestety wymienić komplet sprężyn i wolałbym mieć wszędzie tej samej firmy, niż z przodu oryginalne a z tyłu grubsze LESJOFORS.


Panowie nikt nie ma żadnego doświadczenia z tymi sprężynami ? :)


Sytuacja wygląda tak, że na tył zamówiłem sprężyny LESJOFORS 4288314, a na przód wejdą zamienniki oryginalnych, prawdopodobnie KYB. Nie chciałem wkładać do przodu tych od LESJOFORS z obawy, że przód się podniesie i nie będzie to wyglądać zbyt dobrze. LESJOFORS zamówione w cenie 210 zł za sztukę, więc cena bardzo w porządku. Dam znać jak to będzie wyglądać przed i po (zdjęcia). Pozdrawiam :)

Edytowane przez wojtekmzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@up Daj znać jak to wyszło.

Z drugiej strony zastanawiam się nad rozciągnięciem sprężyn moich tylnych - jak to widzicie? Ktoś miał z tą technologią do czynienia? Co nieco poczytałem o tym i ile ludzi tyle opinii.

Edytowane przez Szymon Chowicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc tak, okazało się, że sprężyny LESJOFORS 4288314 nie pasują, były o jakieś 15 cm dłuższe od seryjnych. Na stronach internetowych sklepów podają, że sprężyny tej firmy z numerem katalogowym 4288313 (z tego co pamiętam) pasują. Jednak nie chce mi się już w to bawić. Mechanik ma kogoś, kto pracował/pracuje w ASO i ogarnia ten problem, za 1200 zł robią przód i tył, auto się wyrównuje i robi się trochę twardsze. Trzeba będzie pogadać jak to wygląda i się poważnie nad tym zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet sprezyn zaplace jakies 800-900 zl, z robocizna to zakreci sie okolo tysiaca albo i wiecej. Tutaj za 1200 zl mam komplet twardszych sprezyn z wliczona robocizna, wiec nie jest to jakas astronomiczna cena. Gdy bede juz wiedzial dokladnie jak oni to robia to dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z ciekawosci, czy ktos zna w Warszawie kogos kto dorabia sprezyny do Legacy? Z tego co mi wiadomo chlopak pracuje/pracowal w ASO ale zajmuje sie wlasnie dorabianiem sprezyn. Robie to przez P.B. z b a d y c a r s wiec nie mam bezposredniego kontaktu z tym kims, a fajnie byloby poznac jakies opinie. Podobno robi juz to dlugo i wiele razy przerabial opadniety tyl w Legacy.

 

No i czy ktos widzial/jezdzi/ma Legasia ze sprezynami od innego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...