Skocz do zawartości

KĄCIK KIBOLA


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

taki hurra optymizm w mediach o poprawie jakości życia i mega kopie dla gospodarki. Tak słodzą, że aż zęby bolą. I właśnie mi się skecz kabaretu TEY przypomniał pod tytułem "Maluch" a w zasadzie jego fragment:

 

"ZL - ....pracujemy na takich obrotach, że świat zadziwimy! Wskaźniki nie wytrzymają. Normy poprzekraczamy, bo stać nas na to! I trza miec pełną świadomość, że jeden dzień przestoju w pracy, strajki, to automatycznie 9 tysięcy izb mieszkalnych mniej, 12 milionów 500 tysięcy łyżeczek do herbaty mniej, 12 milionów noży mniej, 85 milionów par butów mniej, i tak dalej, i tak dalej.

 

BS - Oraz 800 tysięcy, 943 złote i 26 groszy na godzinę to kosztuje!

 

ZL - Co?

 

BS - Takie pieprzenie w telewizji!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropek, jak media z ptasiej grypy robiły drugą czarną ospę to Ci to jakoś nie przeszkadzało. O wyolbrzymianiu przez media innych negatywnych spraw też nie pisałeś, ale jak wyolbrzymiają coś pozytywnego to już Ci to zaczyna przeszkadzać... :roll:

Jakie to Polskie... wszystko jest źle, nikt nie powinien się cieszyć... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że należy się cieszyć.

 

Najbardziej cieszyć się powinien Michał Listkiewicz wraz z ferajną, bo po tym sukcesie i po pochwale samego Pana Prezydenta, to już chłopaki są przyspawani do koryta na amen.

A Ziobro musi teraz, bidulek, wygasić co "wrażliwsze" śledztwa... :roll:

 

W drugiej kolejności powody do radości ma tzw. "elita polityczna", bo tzw. "ciemny lud to kupuje", i zamiast wołać chleba (dziś) spokojnie bierze igrzyska (za pięć lat).

 

W trzeciej kolejności cieszy się Mennica Państwowa, w której Zyta G. znalazła wolne moce przerobowe.

 

W czwartej kolejności - cieszyć się winna reszta narodu, wraz z dziećmi świeżo napoczętymi i tymi dopiero planowanymi, bo co prawda nie będą miały żłobków ani innych niepotrzebnych pierdół, ale za to Waaadza wybuduje im stadiony wraz z dojazdowymi autostradami (łączące je ze sobą wzajemnie oraz z Ukrainą). Ponieważ po Euro 2012 stadiony te (wzorem Stadionu Dziesięciolecia) zmienią się w duże bazary, cała ta infrastruktura dojazdowa będzie jak znalazł...

 

Piłka kopana przyszłością Narodu. Euro 2012 zaś jawi się przyszłością Misia L. i spółki. Tej z n.n. (nieograniczoną nieodpowiedzialnością).

 

I niech ojciec Rydzyk błogosławi, a świstak zawinie w te sreberka...

 

* * * * *

A teraz zupełnie serio: fajnie jest, bo zawszeć to lepiej coś wygrać, niż przegrać. Ale ten zbiorowy orgazm dzisiaj to lekka przesada... trzaby znać proporcję ;-)

Dęcie w surmy i patriotyczne uniesienie lepiej zostawić sobie na inne okazje, a powód do dumy, to będzie ewentualnie wtedy, kiedy UDA SIĘ to jakoś ogarnąć logistycznie i gdy te mistrzostwa nie skończą się nadmiernym chaosem, jak np. niegdyś Olimpiada w Grecji... :roll:

 

PS. Budownictwo ruszy w Polsce bez wątpienia. Każden jeden Polak, w jakimkolwiek stopniu i roli zaangażowany w te inwestycje pod EURO, postawi sobie prywatnie przynajmniej jeden mały domek... :mrgreen:

I to będzie to koło zamachowe naszej gospodarki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zupełnie serio: fajnie jest, bo zawszeć to lepiej coś wygrać, niż przegrać. Ale ten zbiorowy orgazm dzisiaj to lekka przesada... trzaby znać proporcję ;-)

 

Właśnie o to mi chodzi. Jak przesadza się z fetowaniem czegoś pozytywnego to co drugiemu przeszkadza, a jak się przesadza ze straszeniem czymś negatywnym to nikt się nie odezwie... Co za autodepresyjny naród :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nie moge Sobie zobaczyc meczyku :( :(:(

 

To jest wioska tego kraju, żeby półfinału nie można było sobie obejrzeć bez wykupienia telewizji N nowej generacji :twisted:

 

Na szczęście mam DSF i tam obejrzałem :grin:

 

A można, można - polecam SopCast - za free, albo Onet za 11 złotych polskich. Przewaga SpoCastu polega na tym, że się nie przycina a Onet potrafi regularnie na 4 sekundy... :cool:

 

 

A tak BTW:

 

Kto wierzy w szanse Werderu? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wierzy w szanse Werderu? :twisted:

 

W tej chwili nikt :mrgreen:

 

A ja wczoraj po strzelonej bramce liczyłem, że Werder pogra...a tu Kloset dał du... trochę :roll: :wink:

 

Niestety... Nie lubię jak finały pucharów przypominają pojedynki ligowe. Nuda. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak finały pucharów przypominają pojedynki ligowe. Nuda. :roll:

 

Ja również :wink:

Pomimo, że kibicuje Man.Utd to ciekawiej będzie Milan-Liverpool, ze względu na przeszłość z przed 2 lat no i właśnie, ostatni raz grali 2 lata temu :wink: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteście pierwsi Francofilu jeden, a kolejek coraz mniej...

 

Kolejek pięć... Barcunia dostanie zadyszki jeszcze... :twisted:

 

Ty się lepiej ciesz, że MU mistrzem 8).

 

Ciesze się, choć wolałbym żeby sprawa tytułu rozstrzygnęła się w środę, w bezpośrednim starciu... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólnego ma z pewnymi dziwnymi decyzjami hiszpańskich związków piłkarskich.

 

Nie drażni Cię ostatnie lata stawiania na nazwiska, a nie na piłkarzy (dopiero teraz to się zaczyna zmieniać)? Zepsucie duetu Raul-Morientes itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólnego ma z pewnymi dziwnymi decyzjami hiszpańskich związków piłkarskich.

 

Nie drażni Cię ostatnie lata stawiania na nazwiska, a nie na piłkarzy (dopiero teraz to się zaczyna zmieniać)? Zepsucie duetu Raul-Morientes itp?

 

Oczywiście, że mnie drażni. Podobnie jak drażni mnie wystawianie w pierwszym składzie Legii Włodarczyka albo porażki transferowe Wdowczyka.

Ale kibicem klubu jest się zawsze bez względu na porażki, zwycięstwa, działaczy, trenerów i koneksje polityczne.

 

Legia np. była kiedyś klubem wojskowym, reżimowym - to znaczy, że miałem jej nie kibicować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...