Skocz do zawartości

LEGACY 2.0 SEDAN '92


eRMNo

Rekomendowane odpowiedzi

na początek witam wszystkich!

mam zamiar kupić dziadka legacy 2.0 sedana z 192 , wg sprzedającego silnik ma 140KM

i tak :

pytanie 1. czy to wolnossący/ czy były takie/ czy z T /bo o tym w ogłoszeniu ani słowa/

pyt.2- co z przeniesieniem napędu?tzn. czy można sprawdzić ogranoleptycznie czy wszystko OK?

i w ogóle może ktoś wie coś o takim autku? jakieś specyfikacje ma do LEGACY z 1992?

z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Legacy MY92 podstawowy zestaw danych i informacji masz tu:

http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... gacy92.pdf

 

Co zaś do samego auta - to był udany model; liczne, zadbane egzemplarze jeżdżą do dziś i pewnie jeszcze długo pojeżdżą.

Przy czym - turbo jeździ zdecydowanie fajniej, niż wolnossące... ;-)

 

Udanych zakupów życzę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z olsztyna , a konkretnie chodzi oto autko http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1166582

blacharka z tego co wiem jest w stanie delikatnie mówiąc średnim... /był pukany/ ale to jest szczegół chciałbym aby too auto pojeździło z pół roku bez konieczności wydania 100% kwoty zakupu na np. usunięcie jakiejś awarii napędu / do tej pory jeździłem tylkoautami FWD / lub naprawę zajeżdzonej skrzyni / oczywiście do tej pory jeździłem tylko z manualem/. Właściciel twierdzi,że autko się ładnie wkręca pow. 4tys obrotów więc może to świadczyć o tym,że silnik jest jeszcze żywy. tylko te 140 koni??? bez turbo? wzmocniony silnik? / od 115do 140???/ red bullem? ;)

ogólnie muszę przyznać,że wkręciło mi się to autko /4WD/ i za tą cenę byłbym chyba skłonny zaryzykować kupno - pod warunkiem,że po kolizjach układ jezdny nie ucierpiał ...

bo przypuszczam/jeżeli się mylę poprawcie/,że nawet leciwy japoński silniczek /właśnie rozbiłem Hondę/ powinien trochę pożyć... no i skrzynia raczej też choć włąściciel mówi,że oleju nie zmieniał bo wychodzi z założenia ,że "jak wszystko jest OK to lepiej nie ruszać..."

 

 

dzięki za wypowiedzi te poprzednie i te następne... ;)

PS sorki za nowy temat, ale nie chciałem tego wrzucać do "Znalezione... bo o Subaru tak naprawdę jeszcze nic nie wiem, a nie mogłem znaleźć żadnego tematu typu słabe i mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W olsztyniue jest kilku forumowiczów, co mogli by pomóc, ale trzeba by ich zainteresować tematem, ze potrzebujesz w Olsztynie pomocy w oględzinach auta. Z tą mocą to gość przegina, bo 136KM miały silniki 2.2l Tapicerka jest obleśna, nie wiem co za osoba mu ją robiła, ale nie jest oryginalna i może maskować przebieg 266 000 km a nie 166 000.

 

Bardzo oszczędny od 7,5l-trasa do 10,5l.-miasto.

Dodaj jeszcze po 2 litry do tego, to będzie spalanie zbliżone do rzeczywistego :)

 

no i skrzynia raczej też choć włąściciel mówi,że oleju nie zmieniał bo wychodzi z założenia ,że "jak wszystko jest OK to lepiej nie ruszać..."

W ten oto sposób pojawiają się auta co grama oleju nie biorą (bo dawno już go nie mają), albo nikt nie zmieniał oleju tylko uzupełniał braki. Przecież wymiana oleju jest normalną czynnością serwisową i ważne jest by jego poziom w silniku, skrzyni, dyfrach był prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh na szczęscie to nie tapicerka tylko ohydne pokrowce, tapicerka jest granatowa i wygląda solidnie... na spalanie opisywane w ogłoszeniach nie zwracam uwagi... /poprzednie auto miało się mieścić w 10 w mieście... mieściło się ... 10l na 75 km... :) /

tak jak i na przebiegi licznikowe.... 15 letnie auto przeniegiem 166 kKKM? i z takim wyglądem... hmm... jestem osobą,która jeździ mało i robię ok 15kkm rocznie... *15 daje 225kkm... więc takie przebiegi w autach w tym wieku są dla mnie niewiarygodne / wystarczy zwrócic uwage na przebiegi aut 7-8 lenich.. mają po 130-150 kkm na liczniku.. więc potem co? nagle zaczynają robić po 2-3tys. kkm rocznie....:cool: /

tu liczę po prostu na to, że japończyka raczej trudno zajeździć ...

mam nadzieję,że to potwierdzicie....

a czy są jakieś "domowe"sposoby na przynajmniej stwierdzenie, że tylni most pracuje?

a skrzynia ? czy w tym modelu występują jakies typowe usterki / typu np. odklejający się znaczek :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eRMNo skoro jesteś z olsztyna to podjedź na szrot do B. Mydło na jegiellońskiej. stoi u niego w komisie bardzo ładny legaś sedan (wiśniowy metalik). byłem w sobote i widziałem. co prawda jest droższy bo stoi za 7,5k ale wygląda o niebo lepiej. ten wygląda mi na mocno dobitego i ja bym go nie brał.

 

P.S.

pozatym w tym komisie jest jeszcze kilka legacy więc jest w czym wybierać. nie mówie, że na pewno kupisz ale chyba warto sie rozejrzeć zanim się zdecydujesz i kupisz (oby nie padline)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...