Jump to content
Sign in to follow this  
Karas

Subaru XV STI Performance Edition

Recommended Posts

Dzieki ketivv . Juz wiem co bedzie moim nastepnym prezentem dla XV'a :)

wczoraj jade sobie wieczorkiem, juz ciemno bylo, przede mna XV, tylko jakas taka niska... mysle sobie: springi sciete, czy jakiego diabla? a potem patrze, toz to nie XV, tylko Impreza :)

to samo z tym pakietem stylistycznym / bodykit'em XV, ktory znaczaco zmniejsza przeswit - po co to komus?

XV to taka uniesiona i odrobinę "zabezpieczona" Impreza 

choć podobno było odwrotnie projektowano XV, który stał się bazą dla nowej Imprezy hatchback i sedan 

swoją drogą to ciekaw jestem czy kanapa z nowego STI (auto na bazie Imprezy sedan) wejdzie bez przeróbek do XV ?

choć ciekawszy byłby silnik z WRX do XV benzyna 

Ja wogole nie wiem po co zrobili model Impreza skoro jest XV. Nie dość ze XV jest po prostu ładniejszy od Imprezy to jeszcze bardzo praktyczny - mozna wszedzie wjechac nie trzeba sie schylac zeby cos włozyc/wyciagnac z bagaznika itp ( roznica w wysokosci Imprezy a XV nie jest wcale taka duza) Jezeli zrobią XV'a nawet tylko z silnikiem 2.0dit z nowego forka XT - bez chwili zastanowienia sprzedaje swojego białasa i kupuje mocniejszego. ( silnik 2.0i w XV nawet daje rade - osiagi ma lepsze niz katalogowe jak sie jedzie samemu. Fakt trzeba go krecic jak Honde do odcinki ale mi to akurat nie przeszkadza bo jestem do tego przyzwyczajony :) , niestety "puchnie" w przypadku jazdy z pełną załogą i bagazem ) A rozporke przednią górną z STI sobie sprawie,  bo jak głosi stare tjuningowe przysłowie : zeby sztywna była fura, w furze musi byc rozpura" hehe :)

nie każdy potrzebuje "uniesionego kompakta" zawsze to jakiś wybór

różnica w prześwicie jest raczej dość duża Impreza ma 15 cm XV 22 cm

nie wiem czy ma to wpływ na skok zawieszenia