Jump to content

Jaka świeca do 2,5 173KM + LPG?

Sami
 Share

Recommended Posts

Jaką świece zapodać do tego silnika? Manual podaje NGK: FR5AP-11 ale może do gazu są lepsze świece? Poza tym z tego co pamiętam ostatnio, ciężko mi było gdziekolwiek znaleźć te świece.

Jaką świece zapodać do tego silnika? Manual podaje NGK: FR5AP-11 ale może do gazu są lepsze świece? Poza tym z tego co pamiętam ostatnio, ciężko mi było gdziekolwiek znaleźć te świece.

Zamontuj własnie takie czyli FR5AP-11 , dostepne są bez problemów :)

zamontuj zgodnie z manualem.
(te specjalnie dedykowane do lpg to dla mnie ściema).

ze znalezieniem FR5AP-11 nie ma problemu najmniejszego. Jedna z większych hurtowni motoryzacyjnych ma chociażby na stanie. więc właściwie wszystko od ręki.

powodzenia.

Świeca ma być do danego modelu, zmienić w stosunku do oryginału należy tylko odstęp między elektrodą. Standard 0.9 - przy LPG 0.7mm. Ja kupuje najtańsze Bosch'e super plus i zmieniam co 20 kkm żeby odciążyć cewki. 

• 1 month later...

mam pytanko,do  mojego legacy IV  2009r  150KM +LPG chcę kupić no i wymienić świece -jakie polecacie? gdzieś wyczytałem że najlepsze to DENSO VKH20 ale jak jest LPG to DENSO VKH22 ,co myślicie o nich.....

mam pytanko,do  mojego legacy IV  2009r  150KM +LPG chcę kupić no i wymienić świece -jakie polecacie? gdzieś wyczytałem że najlepsze to DENSO VKH20 ale jak jest LPG to DENSO VKH22 ,co myślicie o nich.....

Sprawdziłeś w książce obsługi jakie proponuje producent ?

"Denso najlepsze"  bo ... ? 

wchodzi też Bosch  0242 236 528. będzie jakieś 20-25 zł tańszy a wątpię aby ktokolwiek zauważył różnicę.

dzięki bardzo,troszkę się popytałem znajomych i  jakoś wszyscy odradzali mi boscha ,mówili -wymień na denso irydowe i masz spokój przynajmniej na 60 tyś. a nie co 20-30 tyś.i znowu, tym bardziej że  wymiany świec  wymaga podnoszenia,przechylania kombinacji z silnikiem, no ale cena bosch coś ok.40zł a denso 70zł