Skocz do zawartości

Szybkosc nagrzewania silnika Forester XT 2.0 vs Outback 2.5 vs Outback 3.0


Legacy96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jezdze od lat Foresterem XT 2.0 AT MY05. Do pracy mam 8 km, najpierw droga pozamiejska, potem autostrada. Auto ledwie zdazy sie zagrzac, tak ze nie mam wiele okazji do wykorzystania mocy silnika. Jak szybko w takich warunkach nagrzewa sie Outback MY04-08 2.5 i 3.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, mialem 2.0XT przez prawie 3 lata i o ile pamietam, nagrzewal sie dosc szybko, szczegolnie jak sie juz ruszylo... ale mam wrazenie, ze Tribeca z 3.0 H6 nagrzewa sie jeszcze szybciej (ale to tak na oko, nie robilem zadnych pomiarow - oba auta zawsze nocowaly na dworze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Oczywiscie chodzi o temperature wody. Wiem ze olej potrzebuje wiecej czasu, a jego temperatura jest szczegulnie wazna dla silnikow z turbo. Zastanawiam sie nad zmiana Forestera na Outbacka z tendencja do 3.0... ale w przystepnej cenie sa tylko modele z poczatkow produkcji, a model poliftingowy ma sporo fajnych rozwiazan. Wiec poki co chyba na razie pozostane przy Foresterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Outback H6 teraz w lecie po przejechaniu 3-4km w jeździe miejskiej osiaga właściwą temp na wskaźniku temperatury.

Ale pamiętaj ,że w subaru wskaźnik jest tak wyskalowany,że pokazuje nominalna temp. od 60/70 do 100 stopni. Lepiej  przyjąć nie kilometry, ale czas od rozruchu zimnego auta. minimum 2 razy dłużej  od osiągnięcia nominalnej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...