Jump to content

Szybkosc nagrzewania silnika Forester XT 2.0 vs Outback 2.5 vs Outback 3.0

Legacy96

Recommended Posts

Witam. Jezdze od lat Foresterem XT 2.0 AT MY05. Do pracy mam 8 km, najpierw droga pozamiejska, potem autostrada. Auto ledwie zdazy sie zagrzac, tak ze nie mam wiele okazji do wykorzystania mocy silnika. Jak szybko w takich warunkach nagrzewa sie Outback MY04-08 2.5 i 3.0 ?

no nie wiem, mialem 2.0XT przez prawie 3 lata i o ile pamietam, nagrzewal sie dosc szybko, szczegolnie jak sie juz ruszylo... ale mam wrazenie, ze Tribeca z 3.0 H6 nagrzewa sie jeszcze szybciej (ale to tak na oko, nie robilem zadnych pomiarow - oba auta zawsze nocowaly na dworze)

Dziekuje za odpowiedzi. Oczywiscie chodzi o temperature wody. Wiem ze olej potrzebuje wiecej czasu, a jego temperatura jest szczegulnie wazna dla silnikow z turbo. Zastanawiam sie nad zmiana Forestera na Outbacka z tendencja do 3.0... ale w przystepnej cenie sa tylko modele z poczatkow produkcji, a model poliftingowy ma sporo fajnych rozwiazan. Wiec poki co chyba na razie pozostane przy Foresterze.

Outback H6 teraz w lecie po przejechaniu 3-4km w jeździe miejskiej osiaga właściwą temp na wskaźniku temperatury.

Ale pamiętaj ,że w subaru wskaźnik jest tak wyskalowany,że pokazuje nominalna temp. od 60/70 do 100 stopni. Lepiej  przyjąć nie kilometry, ale czas od rozruchu zimnego auta. minimum 2 razy dłużej  od osiągnięcia nominalnej temp.