Jump to content

Czyszczenie układu wtryskowego w dieslu - mit?


kancelista1

Recommended Posts

Cześć. Jedną z ofert usługowych autoryzowanych warsztatów sieci Subaru jest czyszczenie wtryskiwaczy, a raczej całego układu. Mam przejechanych 160 000 km i zastanawiam się, czy sobie, a raczej samochodowi nie sprawić takiego prezentu.. Nie jestem fanem wydawania pieniędzy bez potrzeby, dlatego chętnie poznam Wasze opinie na ten temat:). Czy w cenie (bo może ktoś już skorzystał) jest także kontrola wtryskiwaczy?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeśli silnik pracuje równo i cicho,nie "klekoce" szczególnie gdy jest zimny,czasy korekcji wtrysku są w normie,to darowłbym sobie czyszczenie układu paliwa i wtrysków.Może profilaktycznie chemią do paliwa,również dostępną w ASO.

 

 

Czy w cenie (bo może ktoś już skorzystał) jest także kontrola wtryskiwaczy?

Możliwe softowe sprawdzenie ich pracy,czas korekcji wtrysku itp.Aby je sprawdzić dokładnie,trzeba je wymontować,to jest możliwe po wyjęciu silnika.Raczej w cenie czyszczenia tej usługi nie ma. ;)

Link to comment
Share on other sites

W serwisie mogą sprawdzić czas korekcji wtrysków. Jeżeli którykolwiek wykracza poza normę to warto przeczyścić i sprawdzić czasy po czyszczeniu.

Na ile jest to skuteczne nie wiem. Ale czyszczenie serwisowe nie polega tylko na wlaniu środka czyszczącego do baku i powinno być w teorii bardziej skuteczne niż powszechnie dostępne środki typu stp.

W swoim samochodzie czyściłem wtryski 2 razy.

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Jedną z ofert usługowych autoryzowanych warsztatów sieci Subaru jest czyszczenie wtryskiwaczy, a raczej całego układu. Mam przejechanych 160 000 km i zastanawiam się, czy sobie, a raczej samochodowi nie sprawić takiego prezentu.. Nie jestem fanem wydawania pieniędzy bez potrzeby, dlatego chętnie poznam Wasze opinie na ten temat:).

Nie korzystałem nigdy z czyszczenia w ASO.

 

Zamiast tego, od 75kkm (obecnie 150kkm) dolewam dobre dodatki czyszczące/smarujące do paliwa. Podnoszą cenę paliwa o <10gr/l (tak między nami Poznaniakami i Krakusami) a efekt jest tego zdecydowanie wart.

 

Tak BTW: jeśli komuś klekoczą wtrsyki, niech sprawdzi dokładnie zawór EGR :P (czy się aby nie "ociąga")

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...