Skocz do zawartości

Czyszczenie układu wtryskowego w dieslu - mit?


kancelista1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jedną z ofert usługowych autoryzowanych warsztatów sieci Subaru jest czyszczenie wtryskiwaczy, a raczej całego układu. Mam przejechanych 160 000 km i zastanawiam się, czy sobie, a raczej samochodowi nie sprawić takiego prezentu.. Nie jestem fanem wydawania pieniędzy bez potrzeby, dlatego chętnie poznam Wasze opinie na ten temat:). Czy w cenie (bo może ktoś już skorzystał) jest także kontrola wtryskiwaczy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik pracuje równo i cicho,nie "klekoce" szczególnie gdy jest zimny,czasy korekcji wtrysku są w normie,to darowłbym sobie czyszczenie układu paliwa i wtrysków.Może profilaktycznie chemią do paliwa,również dostępną w ASO.

 

 

Czy w cenie (bo może ktoś już skorzystał) jest także kontrola wtryskiwaczy?

Możliwe softowe sprawdzenie ich pracy,czas korekcji wtrysku itp.Aby je sprawdzić dokładnie,trzeba je wymontować,to jest możliwe po wyjęciu silnika.Raczej w cenie czyszczenia tej usługi nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie mogą sprawdzić czas korekcji wtrysków. Jeżeli którykolwiek wykracza poza normę to warto przeczyścić i sprawdzić czasy po czyszczeniu.

Na ile jest to skuteczne nie wiem. Ale czyszczenie serwisowe nie polega tylko na wlaniu środka czyszczącego do baku i powinno być w teorii bardziej skuteczne niż powszechnie dostępne środki typu stp.

W swoim samochodzie czyściłem wtryski 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jedną z ofert usługowych autoryzowanych warsztatów sieci Subaru jest czyszczenie wtryskiwaczy, a raczej całego układu. Mam przejechanych 160 000 km i zastanawiam się, czy sobie, a raczej samochodowi nie sprawić takiego prezentu.. Nie jestem fanem wydawania pieniędzy bez potrzeby, dlatego chętnie poznam Wasze opinie na ten temat:).

Nie korzystałem nigdy z czyszczenia w ASO.

 

Zamiast tego, od 75kkm (obecnie 150kkm) dolewam dobre dodatki czyszczące/smarujące do paliwa. Podnoszą cenę paliwa o <10gr/l (tak między nami Poznaniakami i Krakusami) a efekt jest tego zdecydowanie wart.

 

Tak BTW: jeśli komuś klekoczą wtrsyki, niech sprawdzi dokładnie zawór EGR :P (czy się aby nie "ociąga")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...