Skocz do zawartości

czy sprowadzicie SAUBER EDITION?


Artur STI

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Jest to wersja limitowana przeznaczona na rynek szwajcarski. Przeróbki sa wykonywane na miejscu. Jej wprowadzenie na rynek polski nie jest przewidziane. Trzbe w tym miejscu pamiętać, że przeróbki dodatkowo zwiekszają wartość celną, a co za tym idzie nieproporcjonalnie cenę samochodu. Ponadto Szwajcaria ma bardzo wysokie ceny zakupu samochodów (jak to juz swego czasu wyjaśniałem). Oficjalne sprowadzanie samochodów przeznaczonych na tamten rynek nie jest ekonomicznie uzasadnione (stosunkowo niskie ceny brutto wynikają z niskich ceł i podatków).

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli kupiłbym tam samochód i przyjechał nim do Polski?? Nie znam się za bardzo na prawie ale chyba też musiałbym cło zapłacić???

 

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w/w samochód kupić w Sz. i sprowadzić do Polski. Inna sprawa, że opłaty wyniosą tyle ile kosztuje nowe Justy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że opłaty wyniosą tyle ile kosztuje nowe Justy

 

A to chyba bym jednak wolał taką zwykłą(jeżeli ten samochód można nazwać zwykłym) STi zamiast jakichś tam full wypas super tetris fajting fors. A jak wejdziemy do Unii i otworzą się granice to jak będzie wyglądał zakup samochodów w innych krajach i jak z opłatami dodatkowymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Ponadto Szwajcaria ma bardzo wysokie ceny zakupu samochodów (jak to juz swego czasu wyjaśniałem). Oficjalne sprowadzanie samochodów przeznaczonych na tamten rynek nie jest ekonomicznie uzasadnione ( stosunkowo niskie ceny brutto wynikają z niskich ceł i podatków).

hmmm... ja moze tylko w kwestii formalnej - Szwajcaria ma w koncu niskie czy wysokie ceny zakupu pojazdow? szczerze mowiac nie do konca zrozumialem ten "szwajcarski model". Slyszalem, ze w kwestii podatkow narzucanych na kupowane pojazdy przoduje Dania - niska cena - ale 200% podatku!!! :shock:

 

Anyway - z ciekawosci - czy SIP rozwaza rowniez zajecie sie importem pojazdow FHI "second hand" z sieci dealerskiej Subaru w Europie? Np. pod tzw. zamowienie? czasem oferta fajnego 1-3 latka WRX, STi, Forestera, itp. za 50-70% ceny wyjsciowej nowego pojazdu moze byc ciekawa dla zainteresowanych... A jak wiadomo podaz i ceny w Polsce sa jakie sa...

Wiem, ze podstawowa dzialalnoscia SIP jest sprzedaz wylacznie nowych pojazdow, ale moze rozwazane sa i takie mozliwosci.

Pozdrawiam

Szymon vel pumex :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Szwajcaria ma wysokie ceny zakupu samochodów przez importera.

Niskie cła i podatki zezwalaja jednak na stosunkowo niskie ceny brutto dla klientów.

Przykład :

1. Szwajcaria - cena zakupu 110

(cło 7%) = cena po ocleniu 117,7

(podatek 6%) = cena brutto 124,8

2. Polska - cena zakupu 90

(cło 35%) = cena po ocleniu 121,5

(akcyza 3,1%) = 125,3

(VAT 22%) = cena brutto 152,8

 

Oczywiście "po drodze" dochodzą koszty marketinu, homologacji, operacyjne etc. Niemniej schemat (przykładowy!) wyliczenia pozostaje bez zmian.

 

Co do samochodów używanych - istotnie mamy bardzo szerokie kontakty z placówkami zagranicznymi. Zakładając, że aktualna interpretacja przepisów dotyczących importu samochodów uzywanych będzie utrzymana w mocy, przewidujemy możliwość importu także takich aut.

Wstępne "przymiarki" zostały już dokonane. Zależy nam jednak na tym, aby importować wyłącznie samochody ze znaną historią i gwarancją (fabryczną, lub przynajmniej warsztatową). Sam juz dawno "zachorowałem" na SVX-a w dobrym stanie :wink:

 

Łączę pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rewelacja już się nie mogę doczekać kiedy ruszy imporcik wspierany przez SIP 8)

 

a czy takie autka od zachodnich sąsiadów ze znaną historią i stosowną kupką papierków będą sprzedawane z jakąś mini gwarancją SIP'u, tzn. "używane jak nowe", czy coś wtym stylu?

 

Śmiech'us szekond hendus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...