Skocz do zawartości

Odchodząca listwa boczna


Cze-czen

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to głupota, ale doprowadza mnie do szału.
Listwa na drzwiach kierowcy powoli i skrupulatnie zaczyna odchodzić.
Widzę już kilka spinek i nie wiem co z tym zrobić.
Znalazłem wątki o klejeniu listwy w matizie i poldku, ba nawet w skodzie to się zdarza, ale nic o subaru ;)
Padają propozycje kleju do szyb i dwustronnej taśmy klejącej. ale mam wrażenie, że listwa w OBK jest zbyt wypukła

i powierzchnia styku może być zbyt mała.

 

Ma ktoś sprawdzony sposób co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przymocowania tej listwy potrzebna jest grubsza taśma dwustronnie klejąca. Dzisiaj będę miała przyklejaną tę listwę, ale z drzwi tylnych więc mogę zapytać co to za taśma.

 

Tak czy siak musisz tę listwę najpierw zdjąć z drzwi, oczyścić z resztek starej taśmy i przymocować z powrotem. Uważaj, żeby nie połamać spinek, bo to się dość często niestety zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej do szyb zalatwi sprawe na dobre a tasma moze sie odkleic. Mialem juz takie przypadki ze tasma nie wytrzymala i listwa odleciala a po przyklejeniu jej klejem do szyb problem juz nie powroci warunek to odluszczona oraz czysta powierzchnia listwy i drzwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepiej powiedz kto i za ile Ci zakłada ;)

A taki znajomy z Gdańska, nie robię tego w ASO :mrgreen:

 

 

 

Mialem juz takie przypadki ze tasma nie wytrzymala i listwa odleciala a po przyklejeniu jej klejem do szyb problem juz nie powroci

To ja z autopsji nie polecam takiego rozwiązania. Lepiej mieć listwę, którą można zdemontować i wymienić na inną ;)

 

Mnie w kwietniu stuknęło pewne auto i połamało mi listwę właśnie. Drzwi są OK dlatego wymieniam tylko listwę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć taśmy dwustronnej np. wurth lub nieco tańszej tesa. Nie polecam  taśm do stosowania w pomieszczeniach. Dobra będzie jakaś outdoor :) znosząca wilgoć i niskie temperatury. U siebie użyłem taśmy do przyklejania skrzynek pocztowych do drzwi :) Kleiłem późną jesienią i na wilgotno - na razie jest o.k. ;)

Edytowane przez Panther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...