Skocz do zawartości

Wymiana popychaczy - wyjęcie silnika


bukaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W samochodzie słyszę cykanie z silnika. Diagnoza - któryś tam popychacz do wymiany.

Pierwsze pytanie - jeździłem tak rok i nic z tym nie robiłem - ruszać to wogóle ?

Jeśli tak to drugie pytanie -  Wymieniać tylko jednej komplet uszkodzony (2 sztuki) , jedną stronę (8 sztuk) czy po dwóch stronach (16 sztuk).

Cena jednego popychacza około 100 zł 

Do wymiany popychaczy potrzebuje wyjąć silnik (2.5XT)

Co przy okazji wymienić żeby nie mieć z tym później problemu ?

Samochodem będzie jeździła  moja żona dla której raczej to jest obojętne czy stuka czy nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co jest w nim uszkodzone?

Pewnie popychanie. :mrgreen: 

 

 

W samochodzie słyszę cykanie z silnika. Diagnoza - któryś tam popychacz do wymiany. Pierwsze pytanie - jeździłem tak rok i nic z tym nie robiłem - ruszać to wogóle ?

A cykanie się nasiliło,nasila czy ma od roku stały poziom? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem to chodzi o Forka 2.5xt. Szklanka popychacza w tym silniku to element regulujący luz zaworowy. Co mogło ci się w nim popsuć?

Chyba że masz na myśli wykonanie regulacji zaworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak dobrze rozumiem to chodzi o Forka 2.5xt. Szklanka popychacza w tym silniku to element regulujący luz zaworowy. Co mogło ci się w nim popsuć?

Chyba że masz na myśli wykonanie regulacji zaworów?

Nie wiem co mogłoby się popsuc. Mechanik który do tej pory mnie nie zawiódł stwierdził ze popychacz do wymiany i to jest objawem cykania. Mi to ogólnie nie przeszkadza ale przy okazji innych napraw może warto to zrobić. Chyba ze cykanie to od nie w niewyregulowanych zaworow. Nie chciałbym słuchać później głupich uwag od zony ze czegoś nie dopilnowalem i zostaje remont silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dobrze rozumiem to chodzi o Forka 2.5xt. Szklanka popychacza w tym silniku to element regulujący luz zaworowy. Co mogło ci się w nim popsuć?

Chyba że masz na myśli wykonanie regulacji zaworów?

Nie wiem co mogłoby się popsuc. Mechanik który do tej pory mnie nie zawiódł stwierdził ze popychacz do wymiany i to jest objawem cykania. Mi to ogólnie nie przeszkadza ale przy okazji innych napraw może warto to zrobić. Chyba ze cykanie to od nie w niewyregulowanych zaworow. Nie chciałbym słuchać później głupich uwag od zony ze czegoś nie dopilnowalem i zostaje remont silnika

 

Z powyższego sądzę, iż ów mechanik nie ma pojęcia o popychaczu zaworowym w Twoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bukaj, przyłóż ucho do sprężarki klimy, czy to aby nie ona Ci hałasuje, możesz pomóc sobie kijaszkiem od miotły.

Sprężarka to nie jest na pewno , dźwięk dobiega od strony kierowcy mniej więcej na wysokości puszki bezpieczników.

 

Jedno juz wiem w takim razie to nie popychacze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bukaj, przyłóż ucho do sprężarki klimy, czy to aby nie ona Ci hałasuje, możesz pomóc sobie kijaszkiem od miotły.

Sprężarka to nie jest na pewno , dźwięk dobiega od strony kierowcy mniej więcej na wysokości puszki bezpieczników.

 

Jedno juz wiem w takim razie to nie popychacze :-)

 

Daj to do osłuchania komuś, kto się zna na subaru. Najprościej - najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bukaj, przyłóż ucho do sprężarki klimy, czy to aby nie ona Ci hałasuje, możesz pomóc sobie kijaszkiem od miotły.

Sprężarka to nie jest na pewno , dźwięk dobiega od strony kierowcy mniej więcej na wysokości puszki bezpieczników.

 

Jedno juz wiem w takim razie to nie popychacze :-)

Daj to do osłuchania komuś, kto się zna na subaru. Najprościej - najtaniej.

 

Jak byś chciał to możemy sie spotkac to ci go posłucham ;)

Daj znać kiedy Tobie pasuje i gdzie to podjade. Dzieki

 

Wysłane z mojego A1-810 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A przy okazji mam takie pytanie. Czy niewyregulowane zawory w 2.5T mogą się przyczyniać do nieco zwiększonego zużycia oleju?... :idea:

 

Nie. Olej w tych rejonach nie krąży. Przynajmniej nie powinien.

 

 

Ze się wtrącę: olej smaruje cały układ rozrządu i MUSI tam być :) Natomiast jedyną mozliwością aby zwiększone zużycie oleju bvło związane z zaworami, to zużyte/stwardniałe uszczelniacze trzonków zaworów, ew. luz prowadnic zaworowych (ale to już w Subaru przypadek ekstremalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A przy okazji mam takie pytanie. Czy niewyregulowane zawory w 2.5T mogą się przyczyniać do nieco zwiększonego zużycia oleju?... :idea:

 

Nie. Olej w tych rejonach nie krąży. Przynajmniej nie powinien.

 

 

Ze się wtrącę: olej smaruje cały układ rozrządu i MUSI tam być :) Natomiast jedyną mozliwością aby zwiększone zużycie oleju bvło związane z zaworami, to zużyte/stwardniałe uszczelniacze trzonków zaworów, ew. luz prowadnic zaworowych (ale to już w Subaru przypadek ekstremalny).

 

 

 

To był skrót myślowy, którego nie udało Ci się zrozumieć. A zamysł myśli był taki, iż oleum nie krąży w szklance mechanicznej tak jak w popychaczu hydraulicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oleum nie krąży w szklance mechanicznej tak jak w popychaczu hydraulicznym.

 

A w popychaczu hydro olej krąży, czy tam po prostu jest ? Bo o ile pamiętam, tam jest tylko jedna dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oleum nie krąży w szklance mechanicznej tak jak w popychaczu hydraulicznym.

 

A w popychaczu hydro olej krąży, czy tam po prostu jest ? Bo o ile pamiętam, tam jest tylko jedna dziura.

 

 

 

Dobrze pamiętasz. Wlotowa czy wylotowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...