Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba na dobre mi to wychodzi. Almerą szalałem, wymiana klocków i tarcz co 15k a w forku tarcze starczają na 60kkm i chyba to jest zasługa stylu jazdy niż zastosowanego materiału.
AdaSch po prostu się starzejesz :mrgreen: Życie jest zbyt ciekawe, żeby ryzykować na drodze :roll: wystarczy wyjść wcześniej z domu parę minut :wink:

Ja już od kilku lat odpuszczam i jest mi z tym dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądnąłem materiał

 

 

kilka tysi poszło się jeb.ć..

 

Wiadomo od dawna, że tyłem bezpieczniej ale chyba mamy jakiś taki "wewnętrzny przymus", żeby mimo wszystko jednak sadzać siebie i innych przodem do kierunku przemieszczania się nawet, jak nie trzeba. W samolotach też wszystkie fotele dla pasażerów przodem mimo, że od dawna mówi się, że stewardessy mają dużo bezpieczniej, siedząc tyłem. Jeden z bardzo nielicznych wyjątków - w części pasażerskiej fotele tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat podczas kupowania fotelika... Chciałem już ściągać fotelik dla większych dzieci montowany tyłem do kierunku jazdy (tak, są takie!) ze szwecji. ALE niestety okazało się, że trzeba mieć isofix. I to nie taki zwykły, ale wzmocniony. Oferowany bodajże tylko w Volvach. To info od znajomej w Szwecji, więc jakby co poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Dużo zależy też od montażu fotelika. Większość ludzi po prostu go przypina pasami. Ja blokuję pas i dopiero wtedy zapinam, żeby fotelik jak najmocniej przylegał do oparcia. Co się przy tym napocę to moje, ale być może to pozwoli troszkę zmniejszyć przeciążenia na szyję przy ewentualnym wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch po prostu się starzejesz Życie jest zbyt ciekawe, żeby ryzykować na drodze wystarczy wyjść wcześniej z domu parę minut Ja już od kilku lat odpuszczam i jest mi z tym dobrze

 

ja chyba też na to choruję...uleczalne to? :mrgreen:

 

I to nie taki zwykły, ale wzmocniony. Oferowany bodajże tylko w Volvach

 

no to ja mam taki japanese :roll:

 

trzeba mieć isofix

przecież masz :roll:

 

jeżeli nie to jest to kolejna różnice EU vs US

nawet w STI EU jest 8)

 

tak czy siak, z małą rzadko przekraczam 60km/h licznikowe, tylko w bardziej bezpiecznych momentach do max 80km/h no chyba że obwodowa czy autostrada.

 

uderzenie przodem, jest ściśle związane z prędkością prowadzonego pojazdu, wiec jakiś wpływ na to mamy, z innymi jest gorzej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitu pitu, a mnie w czasie kolizji przestał działać centralny zamek w lewych tylnych (nietkniętych) drzwiach. Nie kwalifikuje się do wymiany z tytułu kolizji.

 

Pan się bardzo dziwił, że ja po zamknięciu samochodu z pilota sprawdzam zamknięcie drzwi, które używa moja córka. Bo on ewentualnie tylko kierowcy :roll: .

 

Cenka 470zł. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka jest pewnie w drzwiach kierowcy podczas kolizji pewnie uszkodziły się jakieś kable. Jak będzie naprawiać aso to muszą wydać zaświadczenia, że winnym była kolizja- wtedy oddadzą forsę.

 

co do gościa to rzeczoznawcy z ubezpieczalnie to oszuści i hieny.

 

jak fabryka tzd zachlapała nam wszystkim szyby farbą a w konsekwencji poleciały wycieraczki to jednym uznali wymianę a drugim nie. Ale to jest pikuś, kumpel wygrał w sądzie odmalowanie całego auta.

 

tzd, swoją drogą z tego co wiem, za sierpniowe zniszczenia z 2009 będzie pozew do waszej fabryki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centralka jest pewnie w drzwiach kierowcy podczas kolizji pewnie uszkodziły się jakieś kable. Jak będzie naprawiać aso to muszą wydać zaświadczenia, że winnym była kolizja- wtedy oddadzą forsę.

 

Pozostałe zamki działają - ten brzęczy (słychać go), ale jest słaby na tyle, że nie zamyka drzwi. Nie zakwalifikują mi tego do wymiany, bo nie było żadnego zwarcia - instalacja jest OK.

 

Tego się nie naprawia, więc muszę poszukać takiego zamka w lepszej cenie. Nówka kosztuje tyle co 2 nic do Subaru co prawda, ale to jednak trochę kasy jest :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to nie taki zwykły, ale wzmocniony. Oferowany bodajże tylko w Volvach

 

no to ja mam taki japanese :roll:

 

trzeba mieć isofix

przecież masz :roll:

 

Teraz już mam, jak kupowałem fotelik to nie miałem i nie miałem pojęcia, jakie będę miał auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie naprawia

 

to ich wersja :evil:

 

trzeba pomierzyć napięcia itp. Niby dlaczego przed kolizja działał a po kolizji nie?

 

nie ma takich cudów.

 

auto "widzi" otwarte i zamknięte drzwi?

 

pozdrawiam

 

Nie widzi, bo widzi tylko niedomknięte drzwi i nie zamyka zamków wówczas wcale.

 

Przyczyna: "Zużyło się, to ma prawo przestać działać ze starości, taki zbieg okoliczności po prostu".

Pismo do pizetju mogę napisać, ale pewnie odpowiedź dostanę wiadomo jaką.

 

 

Zastanawiam się, czy można z innych drzwi przełożyć sterowanie, kupiłam kiedyś całe prawe drzwi przednie i powinno to ustrojstwo być w środku, o ile w ogóle tam było i pasuje. Teraz mi się przypomniało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć opinię z ASO lub innego serwisu. Wg mnie nie masz pewności, że to sam siłownik zdechł, ale aż taki zbieg okoliczności? Co najmniej dziwne. Wg mnie zamek jest inny. Nie wiem jak jest w subaru ale w nissanie i fiacie są inne.

 

ja jednak stawiam na winną centralkę (kable) która CHYBA jest w drzwiach kierowcy. Trzeba by dopytać na forum obk

 

czasem pomaga pozbierać się centralce odłączenie akumulatora. W daewoo częsty przypadek (brzęczenie zamków) i pomaga odłączenie aku.

 

p.s.

czy do auta jest teraz dostęp abym mógł zobaczyć??

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć opinię z ASO lub innego serwisu. Wg mnie nie masz pewności, że to sam siłownik zdechł, ale aż taki zbieg okoliczności? Co najmniej dziwne. Wg mnie zamek jest inny. Nie wiem jak jest w subaru ale w nissanie i fiacie są inne.

To jest właśnie opinia serwisu, poradzili mi, żebym kupiła, bo rzeczoznawca tego mi nie uzna. Gdyby padł centralny w ogóle, to inna rzecz, tutaj prawdopodobnie tylko zbieg okoliczności.

 

czy do auta jest teraz dostęp abym mógł zobaczyć??

Auto stoi w Pruszczu, nie wiem, czy zabrali z placu po dach szczerze mówiąc. Możemy się tam spotkać jak masz czas i chęci.

Otwarte mają od 8 - 17.

 

AdaSch, może najpierw skończ z czerwonym ;)

Przyjadę czerwonym do Pruszcza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co hurtowo? :D

 

niebieski ma wyższy priorytet :D

 

co do czerwonego, to nie wiem co kto sprawdzał i jakie są wnioski. Może to co napisalem już zostało sprawdzone?

ja do napraw mam nieco inne podejście, przyczyna-skutek-konsekwencje...

 

btw, ty też się na tym znasz więc jaka jest Twoja opinia na temat zamka?

spólny spot naprawczy pod garage :D ? mam nadzieję, że to jednak coś głupiego przy centralce bo żeby zamek wyciągnąć to masakra :(

trzeba by dorwać jeszcze schemat

 

a na starość, to może założę sobie warsztat gdzie będę grzebać co najmniej przy swoich i tylko dla przyjemności - to mnie relaksuje :mrgreen:

 

miałbym wystawione motto

 

"przede wszystkim nie psuć tylko naprawiać"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski ma wyższy priorytet :D

 

chcesz mojego naprawiać? :]

 

ja chcę!!!!, zacznę od hamulców :D

 

temat zamka = schemat, wkrętak, miernik, oscyloskop, grill, browar, słoneczna pogoda.... ze 3-4h roboty na diagnozę lub naprawę

niewdzięczny temat, a i wóz szybszy od tego nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blacha to nie moja domena

 

elektroniką skażony jestem genetycznie od pokoleń...

 

i uwielbiałem ja do czasu...kiedy zajmuję się nią codziennie zawodowo. Żadnej przyjemności z zabawy kontrolerami...teraz każdy następny to sztuka. Oj przepraszam, ostatnio polubiłem zabawki oparte o xxxx czyli minimum zasobów i wielkie chęci, mało pamięci, mało miejsca w rom. Miodzio :D kedyś będę to sprzedawać ale w wersji dla ludzi którzy chcą wszystko ale nie podrzucam pomysłów do wszechobecnej konkurencji.

 

a i wóz szybszy od tego nie będzie

 

dobre

 

zaraz zaraz o hamulce to ja pierwszy pytałem :twisted:

 

ale może na dobre mi wyjdzie zostanie na oem :roll:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy zabrali z placu po dach szczerze mówiąc

 

Jeśli jeszcze nic z nim nie robią, a jesteś po oględzinach, to pewnie stoi na placu, z moim też tak było.

 

Robimy spota pt. "Co dolega czerwonemu" :?: :twisted::lol:

 

Wiele nie pomogę, ale moge przynieść coś na uspokojenie, jakby nerwy puszczały ;)

A na poważnie, chętnie zobaczę dawno nie widziane twarze :)

 

tzd, co do wyjazdu do Kielc, może zbierzemy ekipę i pojedziemy Ka :mrgreen: Siostre w Krakowie mam to możemy jeszcze podskoczyć na jakąś impreze tam, kimać jest gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, co do wyjazdu do Kielc, może zbierzemy ekipę i pojedziemy Ka :mrgreen:

 

Ale miałbym zajebistą motywację, żeby coś kupić i wracać SWOIM :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Siostre w Krakowie mam to możemy jeszcze podskoczyć na jakąś impreze tam, kimać jest gdzie :)

Jak Siostra fajna, to jedziemy !!! :twisted::twisted::twisted:

 

Mam wolne w przyszłym tygodniu, może znajdę parę aut do oblukania, jakby ktoś był chętny na wycieczkę, to sponsoruję paliwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, co do wyjazdu do Kielc, może zbierzemy ekipę i pojedziemy Ka :mrgreen:

 

Ale miałbym zajebistą motywację, żeby coś kupić i wracać SWOIM :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Ale światła działają już, więc nie wiem o co chodzi w ogóle, że ciasno, czy że zajebiaszcze sportowe zawieszenie denerwuje? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

Siostre w Krakowie mam to możemy jeszcze podskoczyć na jakąś impreze tam, kimać jest gdzie :)

Jak Siostra fajna, to jedziemy !!! :twisted::twisted::twisted:

 

Mam wolne w przyszłym tygodniu, może znajdę parę aut do oblukania, jakby ktoś był chętny na wycieczkę, to sponsoruję paliwo :D

 

Odpadam niestety, ale jakbym jechał, to pewnie i tak tylko towarzysko, bo blacharsko-mechanicznie i tak nie pomoge :) A czy siostra fajna, nie mnie to oceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale światła działają już, więc nie wiem o co chodzi w ogóle, że ciasno, czy że zajebiaszcze sportowe zawieszenie denerwuje? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nie no zawieszenie bardzo dobre, sztywne i świetnie trzyma się drogi :)

A brak świateł to tylko dodaje emocji :D

 

 

Odpadam niestety, ale jakbym jechał, to pewnie i tak tylko towarzysko

Nie "tylko", ale "aż" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...