Skocz do zawartości

Trójmiejskie spoty


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie proszę:

 

Pamiętacie może lub nie, jak 4 miesiące temu moje auto miało robiony kompletny remont silnika wraz z remontem głowic + śuby ARP i uszczelki Cometic. Wykonane w Technologic (w tym kontekście nie będzie to chyba reklama ścigana przez moderatorów).

 

Ok. tydzień temu zaczął mi wywalać płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy, a po jego otworzeniu bąblował - nawet gdy temperatura płynu wynosiła 90'C.

Było mi daleko do Gdyni, więc zajechałem do nie-ASO do Gdańska i niejaki Wojtek zasugerował, że nie wygląda to dobrze i żebym pojechał "na gwarancji" tam, gdzie auto było robione. Sprawdził też m. in., że był prawidłowy obieg płynu chłodniczego - chłodnica była gorąca.

 

Odstawiłem auto do Technologic - wyszedł dodatni test na CO2, czyli najpewniej wydmuchana uszczelka. Powiedzieli, że o ile to nie pęknięta głowica lub blok, to zrobią auto na gwarancji. Po tygodniu czasu (!) otrzymałem odpowiedź, że jednak naprawa będzie za pieniądze, bo przyczyną jest wadliwie działający termostat - auto miało się od tego chwilowo przegrzać i w ten sposób miało dojść do uszkodzenia 4-miesięcznej uszczelki skręconej śrubami ARP. Dodam, że diagnoza i decyzja o nie uznaniu reklamacji była postawiona bez demontażu głowic - na podstawie oceny działania termostatu.

 

Do czego zmierzam...

 

1) Czy uważacie, że jest podstawa, żebym jednak domagał się naprawy na koszt warsztatu?

2) Czy macie pomysł jak ewentualnie to udowodnić i wyegzekwować?

 

Wymyśliłem póki co, że zabiorę auto do nie-ASO do Gdańska dam do sprawdzenia, wezmę rzeczoznawcę i będę wtedy próbował odzyskać kasę...

 

Poradźcie coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a była sytuacja że mogłeś przegrzać silnik?

wygląda na to, że próbują odrzucić reklamację bez rozkładania silnika, który i tak już trzeba otworzyć :(

ale, proponuję zapytaj Carfit'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikko, gdzieś był wątek na forum o akcji dochodzenia swoich praw wraz z rzeczoznawcą. ale szukam szukam i znaleźć nie mogę. chodziło o jakąś imprezę turbo z remontem silnika właśnie. Zakończyło się polubownie... ale szczegółów nie pamiętam.

 

znalazłem:

viewtopic.php?p=1214364#p1214364

 

 

JEST OPINIA...

 

Rzeczoznawca stwierdził jednoznacznie, że powstała usterka wynikła tylko i wyłącznie z błędów w sztuce podczas składania mojego silnika: błędów w ocenie stanu dostarczonych przeze mnie części, błędów w doborze nowych części oraz błędów w doborze materiałów eksploatacyjnych...

 

1. źle dobrane panewki do wału poddanego procesowi polerowania

2. zła ocena stanu części-założono uszkodzony tłok(tłok poddany procesowi napawania), który "puchł" od temperatury -powodował opór

3. niewyważone korbowody(różnica pomiędzy najcięższym, a najlżejszym, nie wliczając korbowodu uszkodzonego to 5 gram, a dopuszczalna norma wg serwisówki to max 1 gram)

4. źle dobrany olej-mineralny Castrol 15W40 przy temp dochodzących do -17C

 

Generalnie stwierdził, że błędy popełnione przy składaniu mojego silnika są karygodne i ten silnik nie miał prawa jeździć bezawaryjnie...

 

Do wymiany zakwestionował: blok, tłoki, korbowody, wał, panewki, głowice + wałki, pompę oleju, podstawkę pod filtr oleju z chłodnicą + oczywiście trzeba doliczyć materiały takie jak: komplet uszczelek, śruby głowicy, napinacz paska rozrządu, filtr oleju, olej i robociznę.

 

a na końcu

viewtopic.php?p=1355071#p1355071

:twisted::twisted::twisted:SPRAWA ZAMKNIĘTA-UGODA PODPISANA. CZAS ZACZĄĆ REINKARNACJĘ WRX-a... :twisted::twisted::twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli jest to możliwe do wywalczenia.

Teraz trzeba dać gdzieś motor do rozbiórki i zobaczyć co się stało - może faktycznie naprawa niegwarancyjna. :roll:

 

-- N paź 14, 2012 3:27 pm --

 

a była sytuacja że mogłeś przegrzać silnik?

 

Nie sądzę. Już po tym wycieku temperatura wody przejściowo wzrosła do 105'C, natomiast sama wróciła do normy i nie doszło ani na chwilę do wzrostu temperatury oleju.

Zresztą wg mechanika z gdańskiego nie-ASO jak głowice są przykręcone na śrubach ARP, to chwilowe przegrzanie nie powoduje rozszczelnienia i przedmuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikko, współczuję... bierz rzeczoznawcę koniecznie. Łatwo i przyjemnie nie będzie pewnie, jak to w takich sytuacjach...

 

Dzięki, tak to jest jak ktoś nie słucha głosu z nieba. Od ponad 1,5 roku ten głos podpowiadał mi, że to auto nie jest dla mnie, a ja i tak swoje. No i teraz mam nauczkę... po raz kolejny.

Najlepsze jest to, że awaria wyszła na jaw podczas sprawdzenia auta z potencjalnym nabywcą. Jadąc do niego byłem przekonany, że auto jest w 100% sprawne. Jak na miejscu zobaczyłem plamę płynu chłodniczego, to ręce mi opadły...

Gość pewnie myśli, że go nieźle chciałem nabić w butelkę. :| :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na miejscu zobaczyłem plamę płynu chłodniczego, to ręce mi opadły...

Gość pewnie myśli, że go nieźle chciałem nabić w butelkę.

 

 

 

Spokojnie Macieju, tak nie jest. Nazwał bym to raczej zaskoczeniem i współczuciem, że takie afery wychodzą po kilku tys km od remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo, halo, pozdrawiam 3miasto. Wpadam jutro bladym świtem. Jadę na Kołobrzeską. Czy ktoś z was ma gdzieś tam miejsce, gdzie można podnieść samochód i pooglądać przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo, halo, pozdrawiam 3miasto. Wpadam jutro bladym świtem. Jadę na Kołobrzeską. Czy ktoś z was ma gdzieś tam miejsce, gdzie można podnieść samochód i pooglądać przed zakupem?

 

Jak w latach 90-tych ubiegłego wieku mieszkałem na Przymorzu :lol::mrgreen: to takie rzeczy można było załatwić na kanale na parkingu tutaj http://maps.google.com/maps?q=54.394989,18.586287&ll=54.395036,18.586563&spn=0.000848,0.002642&num=1&t=h&z=19&iwloc=near

ewentualnie, również na Hynka, jest kilka tanich warsztatów w tym miejscu http://maps.google.com/maps?q=54.38795,18.6063&ll=54.387931,18.606512&spn=0.000424,0.001321&num=1&t=h&z=20 we wtorek wymieniłem tam olej + mały przegląd w służbówce za 30 zł z vat :twisted::mrgreen:

 

-- 19 paź 2012, o 21:25 --

 

A propos Hynka, to ktoś z forum parkuje blue wrx-a bug-a w okolicach 2 linka :?:

Świniaki na lusterkach są, ale takie w wersji bad look :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...