Skocz do zawartości

Zakuty silnik 2,5 STI


Kopas6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozwazam zakup imprezy sti. Silnik zostal zakuty 15kkm temu, obecny przebieg 108kkm.

 

Czy takie auto zalozmy za 2 lata z przebiegiem 130kkm bede w stanie sprzedac ?

 

Nie znam sie na tym kompletnie. Chce kupic STI, pojezdzic nim przez max 2 lata, opchnac i miec spokoj.

 

Jakie przebiegi wytrzymuja te silniki? Pytam bo w ogloszeniach nigdy nie widzialem zadnego ktory by mial powyzej 200kkm

 

Mowa o tym konretnym egzemplarzu http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4204884461

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak myślę w jakiej jesteś dziś sytuacji i w jakiej sytuacji chciałbyś być za dwa lata........... to nic nie rób. Ewentualnie kup sobie jakiś" event" na torze itp.

 

PS.A auto tak na pierwszy rzut oka podoba mi się. Co do silnika 2,5L to jest on awaryjny.Nikt Ci nie powie czy wytrzyma 5 czy 100 tys.km. Zakucie w dobrym zakłądzie daje pewną ograniczoną gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak myślę w jakiej jesteś dziś sytuacji i w jakiej sytuacji chciałbyś być za dwa lata........... to nic nie rób. Ewentualnie kup sobie jakiś" event" na torze itp.

 

PS.A auto tak na pierwszy rzut oka podoba mi się. Co do silnika 2,5L to jest on awaryjny.Nikt Ci nie powie czy wytrzyma 5 czy 100 tys.km. Zakucie w dobrym zakłądzie daje pewną ograniczoną gwarancję.

O gustach sie nie dyskutuje... Auto widac na "wypasie" zrobione ale troche dla mnie wioskowe oklejenie maski folia imitujaca carbon.... Na dodatek zlote felgi do srebrnego lakieru i wszedobylskiego różu jakos mi srednio podchodza. Osobiscie nie kupilbym tego auta bo jest zrobione (jak dla mnie) w stylu "wiejskiego tjuningu". Autor aukcji tez troche przesadzil piszac, ze 4T to najlepsza firma od Subaru w Polsce... Na pewno najdrozsza ale czy najlepsza? Ja po jednej wizycie w Mysiadle wiem, ze tam wiecej nie pojade ale to temat na inny watek...

Nie wiem co w tym takiego dziwnego...auto jest oczywiscie wspaniale unikalne itd ale ma mi sluzyc do jazdy codziennej wiec jak kazdy inny samochod chcialbym kiedys sprzedac.

Sprzedac sie sprzeda wszystko... Kwestia ceny. Forek, ktorgo kupilem czekal na kupca przez 8mcy... Takie auta potrzebuja amatora.... Jak trafisz na takiego to sprzedasz... Osobiscie teraz nie stresowalbym sie sprzedaza za 2 lata... Ma jezdzic i sprawiac Ci radoche. Widac, ze zrobione jest gruuuubo i wlozone zostalo w to duzo serca i jeszcze wiecej pieniedzy.... Nie kazdemu sie musi podobac ale swoj styl ma... I na pewno da nauczke wielu kierowcom, ze z Subaru sie nie zadziera :). Powodzenia. Gdyby nie ta czarna maska to tez by mi sie podobal bo zlote felgi z tym lakierem moglbym przezyc... Edytowane przez Forekfan
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Forekfan za wyrazenie wlasnej opinii.

 

Dzwoniłem po serwisach i generalnie wszyscy auto chwala a w 4t to byl ale raz. Pol roku temu na mapie i malym przegladzie.

 

Cale te moje dywagacje biora sie z braku wiedzy na temat mechaniki, subaru itd.

 

Gadzety typu hydrauliczny reczny, wentylatory itp dla mnie sa juz duza ingerencja i moga swiadczyc o tym ze poprzedni wlasciciele duzo wyciskali z tego auta a ja chce w miare bezawaryjnie pojezdzic z 2 lata glownie po miescie. Do tego wszystkiego auto jest z komisu a w promieniu 150km od Gubina nie ma zadnego warsztatu specjalizujacego sie w subaru. (Jesli sie myle to bardzo prosze mnie wyprowadzic z bledu bo chyba najblizej jest Dzierżoniów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Forekfan za wyrazenie wlasnej opinii.

Dzwoniłem po serwisach i generalnie wszyscy auto chwala a w 4t to byl ale raz. Pol roku temu na mapie i malym przegladzie.

Cale te moje dywagacje biora sie z braku wiedzy na temat mechaniki, subaru itd.

Gadzety typu hydrauliczny reczny, wentylatory itp dla mnie sa juz duza ingerencja i moga swiadczyc o tym ze poprzedni wlasciciele duzo wyciskali z tego auta a ja chce w miare bezawaryjnie pojezdzic z 2 lata glownie po miescie. Do tego wszystkiego auto jest z komisu a w promieniu 150km od Gubina nie ma zadnego warsztatu specjalizujacego sie w subaru. (Jesli sie myle to bardzo prosze mnie wyprowadzic z bledu bo chyba najblizej jest Dzierżoniów)

Jak sie tak auto robi to raczej aby troche nim poszalec... Wilkor napisal, ze auto ma swoj watek na forum wiec poszukaj a moze znajdziesz cos sensownego... Ja nim kupilem swojego forka, ktory z seria nie ma nic wspolneg dlugo czytalem wszystkie wpisy poprzedniego wlasciciela na tym forum :). Dodatkowo oczywiscie wizyta w serwisie (bylem w 4T) aby sprawdzili auto wszez i wzdluz czy warte swoich pieniedzy czy bezwypadkowe itp itd... Jak sie jeszcze raz przyjerzalem to ta Impreza zaczela mi sie podobac :) ale folie z maski i tak bym raczej zdjal... Co do sprawdzania auta to nie jedz z nim do 4T jesli tam byl robiony bo oczywiscie powiedza, ze zrobiony jest super... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubin i.....  auto zgodne z opisem  :biglol:  , to tak jakby jechać do Pleszewa po bezwypadkową igiełkę... :huh:  :facepalm:

 

STI fajne auto, co do awaryjności i bezproblemowego użytkowania. Samochód to nie sam silnik, jeżeli nie masz dość elastycznego budżetu na utrzymanie takiego auta, to czeka Cię tylko niepotrzebna frustracja i masę brzydkich słów rzucanych w każdym kierunku.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kopas6 silnik zakuty,ale nie widzę info na jakich gratach.Kucizna kuciźnie nie jest równa. ;)

Inaczej się pasuje sinik do upalania i inaczej do codziennej jazdy.Są kute tłoki,które można spasować tak jak fabryczne,ale świadomie i z przeznaczeniem auta do normalnej jazdy bez upalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupic STI, pojezdzic nim przez max 2 lata, opchnac i miec spokoj.

Z gory dziekuje za pomoc

Kolego ja Ci pomogę i za dwa lata za 30 tys go odkupię od Ciebie więc się nie martw... Już zaczynam oszczędzać :-)

 

Na poważnie to w tych pieniądzach to bym, ciut dorzucił i poszukałbym na twoim miejscu hatchbacka (lanosa), albo kupił hawka z padniętym silnikiem i go wyremontował i zakuł ale twoje pieniądze.

 

Co do kucizny cybel ma rację nie wiadomo co tam w srodku a warto to wiedzieć bo może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciel serwisu w ktorym byla robiona kucizna jest za granica na zawodach wiec ciezko o jakies info ale czekam na skan faktury od gosci z Gubina.

Samochod jakies pol roku temu byl wystawiony na allegro chyba z Krakowa na blachach K7TURBO za cene 67k

 

Moze teraz ktos skojarzy?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kopas6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a teraz bardziej poważnie, nie kupuj subaru, nie można do takiego auta podchodzić w formie "przejściowej" tzn. przebujam się ze 2 lata i popchnę dalej. Nie mówię tego złosliwie i absolutnie nie twierdzę, że finansowo nie podołasz, ponieważ nie wiem kim jesteś i nic mi do tego, być może spisz na "banknotach" i daj Ci Panie.

Próbuję oszczędzić Ci rozczarowania, niestety wiele osób kupuje takie auto przez pryzmat mitu/legendy... przykre jest to, że z mitu jest tylko logo, a z legendy zostaje mit.

Jest wiele bardziej niezawodnych aut, które równie dają przyjemność z jazdy - myślałeś nad M3 E46? 

subaru nie jest ani łatwe w prowadzeniu, ani napęd 4x4 nie zrobi z Ciebie "Hołka", Subaru to "droga", niestety dość kręta i z masą "wyrypów"

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciciel serwisu w ktorym byla robiona kucizna jest za granica na zawodach wiec ciezko o jakies info ale czekam na skan faktury od gosci z Gubina.

Samochod jakies pol roku temu byl wystawiony na allegro chyba z Krakowa na blachach K7TURBO za cene 67k

Moze teraz ktos skojarzy?

Pozdrawiam

Faktura to nie wszystko... Jesli pol roku temu byl na blachach K7Turbo to dlaczego ktos juz go sprzedaje? Koniecznie przed decyzja jedz z autem do serwisu... Ja przed zakupem forka przeswietlilem go w kazdym wymiarze... Sprawdzilem wszystko. Troche to kosztowalo ale wiem, ze kupilem dobre auto.... A co do kuciny to tak jak inni pisali sprawdz na jakich czesciach zostala zakuta ta impreza... Dopytaj o wszystko bo na allegro dosc lakoniczny opis sie znalazl....

...a teraz bardziej poważnie, nie kupuj subaru, nie można do takiego auta podchodzić w formie "przejściowej" tzn. przebujam się ze 2 lata i popchnę dalej. Nie mówię tego złosliwie i absolutnie nie twierdzę, że finansowo nie podołasz, ponieważ nie wiem kim jesteś i nic mi do tego, być może spisz na "banknotach" i daj Ci Panie.

Próbuję oszczędzić Ci rozczarowania, niestety wiele osób kupuje takie auto przez pryzmat mitu/legendy... przykre jest to, że z mitu jest tylko logo, a z legendy zostaje mit.

Jest wiele bardziej niezawodnych aut, które równie dają przyjemność z jazdy - myślałeś nad M3 E46?

subaru nie jest ani łatwe w prowadzeniu, ani napęd 4x4 nie zrobi z Ciebie "Hołka", Subaru to "droga", niestety dość kręta i z masą "wyrypów"

Co racja to racja... Z autopsji moge napisac, ze szukalem dla siebie Subaru przez okolo pol roku... Obejrzalem ich mase... Jechalem szescioma... Juz prawie finalizowalem zakutego hawka blue mica... Finalnie padlo na forka i bardzo sobie chwale... Jedno jest pewne... Jak sie juz raz wsiadzie do Subaru to jest milosc na cale zycie... Nie mozna natomiast kupowac bo sie cos uslyszalo o subaru i tez chce sie takiego miec... Warto najpierw sie przejechac... Zobaczyc... Posmakowac.... I trzeba miec swiadomosc, ze subaru tani w eskploatacji nie jest..... Juz nawet nie chodzi o to, ze taka impreza bedzie w miescie palila 20l/100km i wiecej... Jak cos padnie to ceny moga szybko przyspieszyc bicie serca... Jesli masz pieniadze to nie ma problemu ale jesli szukasz niezawodnego auta to idz w cos innego... Oczywiscie moze sie zdarzyc i jest to prawdopodbne, ze nigdy by Ci w autku nic nie padlo ale badz przygotowany, ze roznie z tym bywa.... W szczegolnosci tak nieseryjnych autach jak ta Impreza, ktora rozpatrujesz.... Co do wlasciwosci jezdnych? wg mnie nie ma sobie rownych... Jezdzilem nissanem gt-r i dla mnie forek jest 5x lepszy... Co kto lubi. Edytowane przez Forekfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja o której piszą koledzy to bierz Subaru niech go ktoś sprawdza ogarnięty.

 

Druga święta racja to z wszystkich przypadłości subaru jedna z najbardziej wrednych to właśnie sprzedaż.

 

Trzecia to niestety choroba przewlekła.Raz kupisz...przepadłeś.

 

PS.Mam bardzo podobne auto.Dziś je wietrzyłem. Było zajefanie. Wyjeżdżam sobie od święta ale FUN jest nieziemski. To,że ma gadżety wcale nie światczy o tym,że jest zgnębione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje wszystkim za takie zaangazowanie w temat.

 

Napisalem ze sie nie znam na tych autach co nie oznacza ze nigdy nimi nie jezdzilem.

Niedawno sprzedalem Aud S3 ktore zaczelo mnie irytowac swoja solidnoscia, nuda, niemiecka precyzja itp (co nie zmienia faktu ze auto jest godne polecenia). Dzisiaj juz wiem ze chce impreze sti, nie interesuje mnie spalanie ani cena klockow poniewaz nie jezdze autem na tyle duzo zeby mialo to znaczacy wplyw na moja kondycje finansowa. W subaru podoba mi sie to ze trzeba czesto zmieniac olej, ze zawieszenie jest twarde a radia prawie nie slychac. Idealny samochod dla mnie.

 

Jak juz kupie na pewno wrzuce jakies fotki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie dziekuje wszystkim za takie zaangazowanie w temat.

Napisalem ze sie nie znam na tych autach co nie oznacza ze nigdy nimi nie jezdzilem.

Niedawno sprzedalem Aud S3 ktore zaczelo mnie irytowac swoja solidnoscia, nuda, niemiecka precyzja itp (co nie zmienia faktu ze auto jest godne polecenia). Dzisiaj juz wiem ze chce impreze sti, nie interesuje mnie spalanie ani cena klockow poniewaz nie jezdze autem na tyle duzo zeby mialo to znaczacy wplyw na moja kondycje finansowa. W subaru podoba mi sie to ze trzeba czesto zmieniac olej, ze zawieszenie jest twarde a radia prawie nie slychac. Idealny samochod dla mnie.

Jak juz kupie na pewno wrzuce jakies fotki.

Pozdrawiam

Jesli jestes pewien to dawaj i czekamy na foty... Tylko sprawdz ja przed zakupem bo zastanawiajace jest dlaczego ktos ja tak szybko sprzedaje.... I zobacz jak ten silnik zostal zakuty... I przejedz sie subaru jesli jeszcze nigdy nie jechales....

 

Dodam na koniec, ze impreza wydaje sie byc w dobrej cenie... Pytanie tylko jak zrobili ten silnik...

Edytowane przez Forekfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia mają dziwne kolory jak na subaru.Mnie carbo-maska się podoba.Natomiast tylne światła są okropne i od razu do wymiany.

 

PS.Abyś tylko niezastęsknił za niemiecką solidnością.

Kazdy ma swoj gust i to jest piekne... Dobrze, ze kazdemu sie podoba co innego... Bez tego swiat bylby monotonny.... Musze przyznac, ze i mnie kiedys carbo dodatki sie podobaly ale juz wyroslem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale porównywanie Nissana GTR do Forestera ( nie wiem nawet jak zrobionego ), jest co najmniej niestosowne.Mam całkiem przyzwoite STI,ale po przejażdzce GTR-em 2013 mogę powiedzieć, że to jakby porównać sex z 20 - latką z seksem z 60 - atką. A Wy który byście wybrali ? GTR to zupełnie inna liga I wolę go nawet od Porsche 911 turbo ,którym miałem okazję wielokrotnie pojeżdzić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...