Skocz do zawartości

Grubość tarczy


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

 

W moim Outbacku D z 2011 mam zamontowany zestaw hamulców Brembo. Tarcza wiercona  330mm. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest minimalna grubość tarczy?

Będę ogromnie wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22mmm ale unkaj wiercobych i pękają i  żywwoy maja krótrzy..

 

chyba 32 mm ;)

 

ciekawe, jak ma unikac wierconych tarcz, jezeli oryginalnie byly wlasnie takie (zgaduje, ze chodzi o homologowany zestaw, sprzedany w SIP)

 

brembo005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem o taki zestaw chodzi - tylko zacisk czerwony. Montowany w ASO czyli mam nadzieję homologowany :)

To ile 32mm? Zrobiłem na tych tarczach 75k k niecałe i maja w tej chwili ca. 30,5mm - i już muszę się za nowymi rozglądać? Hmm....

A czy szanowni koledzy mogliby mi podać jakiś model, numer katalogowy lub informację jak zidentyfikować te tarcze w sklepie/na stronie Brembo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi tarczami, klockami

 

Ja mam teraz przebieg 109 tys i oryginalne tarcze i klocki jeszcze, ostatnio na przeglądzie mówili mi, ze za 3 tys beda klocki do wymiany z przodu -> pojechałem po 5 tys na wymiane oleju i na te klocki... nie wymienili klocków bo powiedzieli ze jeszcze z 5 tys dadzą rade ale wtedy trzeba wymienić klocki + tarcze (???) tarcza się szybciej zużyła niż klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi tarczami, klockami

 

Ja mam teraz przebieg 109 tys i oryginalne tarcze i klocki jeszcze, ostatnio na przeglądzie mówili mi, ze za 3 tys beda klocki do wymiany z przodu -> pojechałem po 5 tys na wymiane oleju i na te klocki... nie wymienili klocków bo powiedzieli ze jeszcze z 5 tys dadzą rade ale wtedy trzeba wymienić klocki + tarcze (???) tarcza się szybciej zużyła niż klocki?

 

Roznie z tym jest. Ja oryginalne klocki przod wymienilem po 30 tys km,a tyl po 45tys.

 

Szczerze gratuluje takiego przebiegu na jednych klockach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zapytac w ASO, ktore montowalo zestaw, jaka jest bezpieczna min. grubosc tarcz (zgaduje, ze 30 mm)

 

 

 

p.s. lepiej usiadz jak bedziesz sluchal ceny nowych tarcz ;):P

Jeden z dilerów zameldował 5800 brutto tarcze + klocki. Najpierw mnie wysztywniło a potem zwiotczyło....apetyt mi odebrało...nawet browar mnie nie kusi...

Co tam wsadzić, żeby dobrze hamowało jak wiozę rodzinę moim rodzinnym kombi? I nie za milion szelestów!!!! Tarcze za 5800 wytrzymały 75.000km w kombi, które rzadko przekracza 140km/h - jacierpiedole!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednie felgi juz masz, wiec nie powinno byc problemow z duzym hamulcem

 

moja rada: kup tzw. "zlote" Brembo od STI - za ok. 1500 zl. mozna kupic same zaciski, za kolejne 1500 zl. kupisz porzadne tarcze i klocki

 

 

 

p.s. jednak wypij tego browara :D

 

p.s. jakie ET maja felgi z tego zestawu - 45 czy 48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam porządne zaciski Brembo 4 tłoczkowe czerwone :) - teraz chce tarcze - ale nie za 5800 

 

ET pojęcia nie mam - popatrzę na felgę. 

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam porządne zaciski Brembo 4 tłoczkowe czerwone :) - teraz chce tarcze - ale nie za 5800 

 

ET pojęcia nie mam - popatrzę na felgę. 

 

 

Te ze zdjecia wygladaja na "zlote" brembo. jesli takie masz to tarcza taka jak do STI. Ja mam np Hawk quiet slot czy jakos tak (1500 para) i jestem zadowolony. Nie przejechalem jeszcze wiele km, ale jest ok.

 

Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam porządne zaciski Brembo 4 tłoczkowe czerwone :) - teraz chce tarcze - ale nie za 5800

 

ET pojęcia nie mam - popatrzę na felgę.

Owszem, masz fajne, ale dosc nietypowe zaciski, ktore wymagaja speficznych tarcz, ktore chyba nie maja zamiennikow, stad ta kosmiczna cena

 

Ja zas proponuje seryjne zaciski od STI, do ktorych jest pelno tarcz i klockow w znacznie lepszej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...