Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

Oczywiście, że nie. Zakładam natomiast, że ludzie jeśli nie ma innej możliwości (a nie będzie) będą postępować racjonalnie.

Dlaczego nie będzie innej możliwości? Co się takiego stanie, że teraz ludzie postępują nieracjonalnie, a później nie będą?

 

Potrzeba matką wynalazku ;) Jest wiele dziedzin które nie wymagają, żadnych licencji, a działają. Nie trzeba mieć licencji na bycie rodzicem, a to z pewności o wiele bardziej odpowiedzialna rola niż kierowcy. Nie trzeba zdawać egzaminu z prawa podatkowego, żeby założyć firmę.  Nie wszyscy oczywiście równie dobrze radzą sobie w tych rolach, a niektórzy zapewne nie radzą sobie wcale, ale tak samo jest z kierowcami. Robert Kubica zanim zrobił "prawko" był już niezłym kierowcą :)

 

 

I teraz piszesz racjonalnie

Ale to obowiązuje właśnie na teraz :) Jeśli wprowadzimy "Legalize everything", wtedy każdy będzie jeździł bez prawa jazdy, więc nie będzie grupy, która będzie się musiała bardziej pilnować ;)

 

"Legalize everything" to żart Leona, mi chodziło raczej o to, że ludzie bardziej się pilnują kiedy są niepewni. Tak przywykliśmy do obecnych zasad, że wydaje nam się, że jest to jedyna słuszna droga, a tak nie musi być. Zobacz np. eksperyment Drachten - miasta bez przepisów ruch drogowego, nietypowy a podobno działa:

http://www.national-geographic.pl/traveler/artykuly/pokaz/drachten-miasto-bez-przepisow-drogowych/

 

 

A z jakiego powodu mieliby powodować ich więcej?   Dlatego, że nie umieją dobrze jeździć... większość nie umie jeździć: http://wyborcza.pl/1...ic___o_tym.html   Dlatego, że nie znają przepisów... mnóstwo ludzi nie zna przepisów, wystarczy poobserwować parking pod pierwszym lepszym supermarketem. Najlepiej taki, gdzie są skrzyżowania równorzędne

Nie dlatego, że nie umieją dobrze, tylko nie umieliby w ogóle. 

Ludzie po kursach nie znają przepisów, to prawda. Ale podstawy znają, coś każdemu zostaje. Bez kursu taka osoba nie umie kompletnie nic. Idąc Twoją logiką, osoba racjonalna nauczy się sama, poprosi kogoś o pomoc itp. Tylko ja nie wierzę, że każdy jest racjonalny (delikatnie mówiąc), dlatego mi takie rozwiązanie nie pasuje.

 

Nie przesadzajmy, teraz większość ludzi od dziecka podróżuje samochodem uczy się obserwując. Ma rodziców, dziadków, wujków... skoro potrafili nauczyć ich jeździć rowerem, pływać, nurkować, żeglować, jeździć na nartach, zbierać grzyby i co tam jeszcze... nauczą też jeździć samochodem. Nauczenie podstaw to nie jest jakaś wielka filozofia, w końcu i tak najważniejszym nauczycielem jest ostatecznie praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kogos urazilem przepraszam. Nie jest moja intencja to o czym piszesz. Frustracja ? Tak ! Choc jak to mowi moj tata daj sobie spokoj niezle ci sie powodzi ale ja jestem wk....... Bo z 15 chlopakow z mojej bramy zostalem tylko ja ! Reszta jest w Angli!

W sumie jestem w szoku, że odpisałeś w ten sposób, a nie kolejną porcją pomyj i chwała za to. Ale piszesz do konkretnej osoby oszołom i zacofaniec zaściankowy i mówisz, że nie chciałeś nikogo obrazić :) Grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla to prowokacja oczywoscie bo oszolomem jestem ja i paru innych nazywanych kibolami. A tak naprawde jezyk nienawisci idzie od tych od zgody i bezpieczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stach1111 oczywiscie jesli czujesz sie urazony pewna forma dialogu w formie artystycznego "performersu" jakim w moim odczuciu jest wiekszosc dyskusji w tym watku urazony ...to

Przepraszam Ciebie i innych. Z mojej strony nie wyobrazam sobie bysmy po ludzku nie spotkli sie przy subarowym blotniku....

Edytowane przez zk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urabus, żeby było jasne - ja też jestem za jak największym uproszczeniem wszystkiego, zmniejszeniem biurokracji, nie robieniem z ludzi debili itd. W 100 procentach.

Ale to wszystko co piszesz, to piękna, optymistyczna wizja świata, jednak w moich oczach oparta na marzeniach, a nie racjonalnym podejściu.

Nie każdy ma rodziców i dziadków, którzy nauczyli jeździć rowerem. Nie każdy jest na tyle rozsądny, aby przed kupieniem litrowego motocykla pojsc na szkolenie. Wiesz, jakie są najczęstsze słowa wypowiadane przed śmiercią w Polsce? - Ja nie dam rady? Potrzymaj mi piwo.

To oczywiście żart, ale chyba nie do końca. I pokazujący, jak bardzo jesteśmy rozsądni i racjonalni. A na tych rzeczach opiera się wizja "legalize" (wiem, że to nie Twoje określenie, ale nie wiem, jak to nazywać w skrócie i to mi jakoś przypasowało :) ).

Edytowane przez Amstaff23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stach1111 oczywiscie jesli czujesz sie urazony pewna forma dialogu w formie artystycznego "performersu" jakim w moim odczuciu jest wiekszosc dyskusji w tym watku urazony ...to

Przepraszam Ciebie i innych. Z mojej strony nie wyobrazam sobie bysmy po ludzku nie spotkli sie przy subarowym blotniku....

 

Przyjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wątek zostanie zamknięty proszę wszystkich tych, zwłaszcza tych niezdecydowanych, żeby w Niedzielę poszli na wybory i dali swój wyraz niezadowolenia temu, co się aktualnie w Polsce wyprawia.

Tak nam dopomóż Bóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś utopia ma na imię urabus ;)

 

Wolę moją utopię od Twojej fantasmagorii  :P

Tyle,że utopia,to najbardziej skrajna forma fantasmagorii;)

 

 

Moja utopia to tęskna za lepszym światem, a Twoja fantasmagoria to urojenie, że obecny świat jest już tym najlepszym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze to jedyne wybory w ktorych jestesmy wolni. I ze mimo 25 lat niby wolnosci w innych nie mamy podstawowych praw czyli wyborczych. Podobnie jest z naszymi dziecmi na sile wypychanych w wieku 6 lat do szkol w ktorych zajecia sa na 2 zmiany i wf na korytarzu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itd itd ale to moze juz przy....

Odnośnie wyborów to przyszła mi do głowy koncepcja rzutu monetą:

orzeł - nie idę, reszka - idę i oddaję nieważny głos..., jak stanie na kancie to głosuję na Dudę ;)

Slepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dziś utopia ma na imię urabus ;)

 

Wolę moją utopię od Twojej fantasmagorii  :P

Tyle,że utopia,to najbardziej skrajna forma fantasmagorii;)

 

 

Moja utopia to tęskna za lepszym światem, a Twoja fantasmagoria to urojenie, że obecny świat jest już tym najlepszym ;)

 

 

Moja fantasmagoria,to twarde stąpanie po ziemi na której przyszło mi żyć :) Zaczynałem dorosłe życie od zera we wczesnej postkomunie bez niczyjej pomocy i po prostu robiłem swoje.Ale to chyba racjonalny realizm a nie fantasmagoria? :huh:  ;)

Temu światu daleko do ideału,ale trza w nim żyć,bo ludzi dobrej woli jest więcej ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urabus zwolennik wolnosci i po ? Kurde . moj chomik zaczyna nerwowo ruszc nosliem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście nie zamykać tego wątku i po prostu umówimy się, że nie gadamy o wyborach, nie ma żadnej agitacji itd?

Można przecież rozmawiać na tyle innych tematów politycznych.

 

Edit: Hehe, to nie było umówione ze Stachem :)

Edytowane przez Amstaff23
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...