Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

sjak pozycja społeczna ? a jaką ma Karolak pozycję społeczną ? bo jest nazywany vipem ? daruj ale twój argument jest bardzo płytki ps: rozumiem, że tzw.pozycja społeczna daje im wolną rekę w jechaniu po wszystkich i pozwala na każde chamstwo ?

 

Nie. Gdybyś "zaatakował" ich metody "działań", dostałbyś zieloną. Bo ostatni ich występ był poniżej krytyki. Ale to nie powód, żeby tak się o nich wypowiadać jako o ludziach, bo co by nie uważać, osiągnęli w życiu sporo.

 

 

a to co oni mówią i robią, i jak to robią (jaki mają styl lub brak tego stylu) jest oddzielne od ich.tzw.osiągnięć ?

wybacz ale dla mnie to działa razem a nie osobno

 

Tak. Oddzielnie o tyle, że niezgadzanie się z kimś nie powinno być tożsame z oceną obiektywnych cech/przymiotów. Nie zgadzam się ni w ząb z Kurskim, gardzę jego metodami, ale w życiu nie powiem, że brak mu inteligencji czy "jest zerem", a wręcz przeciwnie - pełen szacunek za skuteczność. Przygłup by tego nie zrobił.

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ich pozycja społeczna to nie jakieś tam VIP-y. Oni są celebrytami. Inaczej mówiąc, są gwarantami udanego zdjęcia, które każdy może sobie celebrować zabijając czas na kiblu.

Nieopacznie @@stach1111, stworzyłeś konkluzję, że najszczęśliwsi w tym kraju są wyborcy pisu :0

 

Niestety nie masz racji,gdyż ponad 50% ludzi nie chodzi w ogóle na wybory również w Lublinie,natomiast sondaż poczucia optymizmu przeprowadzany jest na całej grupie pupulacji,więc należy sądzić,że optymiści nie chodzą głosować :)

 

Tak więc wszystko się zgadza. :)

 

To, że nie mam racji wcale mnie nie dziwi, bo zależy mi na opinii. Natomiast wywód dotyczący sondażu to w mojej opinii masło maślane w poszukiwaniu racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu bycie "prawdziwym Polakiem" odbiera mi prawo do krytycznego spojrzenia na kościół jako instytucję ?

bo to sugerujesz, nie mogę zagłosować na Kukiza bo pozwolił sobie satyrycznie przedstawić księdza jako pijaka i typowego "polaka z Lublina ;) " ?

Sory ale odlatujesz jak myślisz, że "prawdziwy Polak" bezgranicznie i bezrefleksyjnie przyjmuje wszystko co mówi Mu: kościół, PIS,Komorowski,PO, Kopacz, radio Maryja czy tvn24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ich pozycja społeczna to nie jakieś tam VIP-y. Oni są celebrytami. Inaczej mówiąc, są gwarantami udanego zdjęcia, które każdy może sobie celebrować zabijając czas na kiblu.

Nieopacznie @@stach1111, stworzyłeś konkluzję, że najszczęśliwsi w tym kraju są wyborcy pisu :0

 

Niestety nie masz racji,gdyż ponad 50% ludzi nie chodzi w ogóle na wybory również w Lublinie,natomiast sondaż poczucia optymizmu przeprowadzany jest na całej grupie pupulacji,więc należy sądzić,że optymiści nie chodzą głosować :)

 

Tak więc wszystko się zgadza. :)

 

To, że nie mam racji wcale mnie nie dziwi, bo zależy mi na opinii. Natomiast wywód dotyczący sondażu to w mojej opinii masło maślane w poszukiwaniu racji.

 

 

Ale ja nic nie szukałem,ten sondaż sam do mnie przyszedł falami radiowymi :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brt,daj Bronkowi ostatnią szansę,następnej i tak nie będzie :biglol:

 

A w drugich kadencjach prezydenci nie mając nic do stracenia lubią sobie prospołecznie poszaleć ;)

Tak się właśnie zastanawiam, praktycznie wiadomo, że PO nie wygra na jesieni, a nie bardzo widzi mi się kadencja prezydenta przyklepującego wszystko co podsunie koalicja :facepalm:

Albo za radą Pani prezydentowej wyjadę z kraju - to też jest jakaś szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ich pozycja społeczna to nie jakieś tam VIP-y. Oni są celebrytami. Inaczej mówiąc, są gwarantami udanego zdjęcia, które każdy może sobie celebrować zabijając czas na kiblu.

Nieopacznie @@stach1111, stworzyłeś konkluzję, że najszczęśliwsi w tym kraju są wyborcy pisu :0

 

Niestety nie masz racji,gdyż ponad 50% ludzi nie chodzi w ogóle na wybory również w Lublinie,natomiast sondaż poczucia optymizmu przeprowadzany jest na całej grupie pupulacji,więc należy sądzić,że optymiści nie chodzą głosować :)

 

Tak więc wszystko się zgadza. :)

 

To, że nie mam racji wcale mnie nie dziwi, bo zależy mi na opinii. Natomiast wywód dotyczący sondażu to w mojej opinii masło maślane w poszukiwaniu racji.

 

 

Ale ja nic nie szukałem,ten sondaż sam do mnie przyszedł falami radiowymi :biglol:

 

Nie mam na myśli sondażu, ale Twój wniosek.

Stachu bycie "prawdziwym Polakiem" odbiera mi prawo do krytycznego spojrzenia na kościół jako instytucję ?

bo to sugerujesz, nie mogę zagłosować na Kukiza bo pozwolił sobie satyrycznie przedstawić księdza jako pijaka i typowego "polaka z Lublina ;) " ?

Sory ale odlatujesz jak myślisz, że "prawdziwy Polak" bezgranicznie i bezrefleksyjnie przyjmuje wszystko co mówi Mu: kościół, PIS,Komorowski,PO, Kopacz, radio Maryja czy tvn24.

Bycie "prawdziwym Polakiem" pozbawia Cię szansy zostania celebrytą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu bycie "prawdziwym Polakiem" odbiera mi prawo do krytycznego spojrzenia na kościół jako instytucję ?

bo to sugerujesz, nie mogę zagłosować na Kukiza bo pozwolił sobie satyrycznie przedstawić księdza jako pijaka i typowego "polaka z Lublina ;) " ?

Sory ale odlatujesz jak myślisz, że "prawdziwy Polak" bezgranicznie i bezrefleksyjnie przyjmuje wszystko co mówi Mu: kościół, PIS,Komorowski,PO, Kopacz, radio Maryja czy tvn24.

 

No nie wiem,.....dla tzw."prawdziwego Polaka" za którego Cię nie uważałem,nie wiem czemu wziąłeś to do siebie,kościół i wszyscy księża to świętość więc wydaje mi się ,że dla nich ta skądinąd fajna piosenka Kukiza będzie zadrą w oku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Oddzielnie o tyle, że niezgadzanie się z kimś nie powinno być tożsame z oceną obiektywnych cech/przymiotów. Nie zgadzam się ni w ząb z Kurskim, gardzę jego metodami, ale w życiu nie powiem, że brak mu inteligencji czy "jest zerem", a wręcz przeciwnie - pełen szacunek za skuteczność. Przygłup by tego nie zrobił.

 

 

 

Sjak sory ale dla mnie to się ze sobą kłóci. Tak zwykle ludzko - moralnie.

To tak jak by gardzono z Hitlera ale pełen szacun bo zbudował drogi i ma wkład w rozwój chemii i medycyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak. Oddzielnie o tyle, że niezgadzanie się z kimś nie powinno być tożsame z oceną obiektywnych cech/przymiotów. Nie zgadzam się ni w ząb z Kurskim, gardzę jego metodami, ale w życiu nie powiem, że brak mu inteligencji czy "jest zerem", a wręcz przeciwnie - pełen szacunek za skuteczność. Przygłup by tego nie zrobił.

 

 

 

Sjak sory ale dla mnie to się ze sobą kłóci. Tak zwykle ludzko - moralnie.

To tak jak by gardzono z Hitlera ale pełen szacun bo zbudował drogi i ma wkład w rozwój chemii i medycyny.

 

Nie, ale odmówisz mu inteligencji? Odmówisz mu charyzmy ? Był zły, bardzo, ale też nie był zerem. Zera nie mają takiego wpływu na historię. W jakich celach to wykorzystywał, to już zupełnie inna bajka.

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ich pozycja społeczna to nie jakieś tam VIP-y. Oni są celebrytami. Inaczej mówiąc, są gwarantami udanego zdjęcia, które każdy może sobie celebrować zabijając czas na kiblu.

Nieopacznie @@stach1111, stworzyłeś konkluzję, że najszczęśliwsi w tym kraju są wyborcy pisu :0

 

Niestety nie masz racji,gdyż ponad 50% ludzi nie chodzi w ogóle na wybory również w Lublinie,natomiast sondaż poczucia optymizmu przeprowadzany jest na całej grupie pupulacji,więc należy sądzić,że optymiści nie chodzą głosować :)

 

Tak więc wszystko się zgadza. :)

 

To, że nie mam racji wcale mnie nie dziwi, bo zależy mi na opinii. Natomiast wywód dotyczący sondażu to w mojej opinii masło maślane w poszukiwaniu racji.

 

 

Ale ja nic nie szukałem,ten sondaż sam do mnie przyszedł falami radiowymi :biglol:

 

Nie mam na myśli sondażu, ale Twój wniosek.

 

Wniosek jest jedyny z możliwych,wystarczy krótka analiza faktów ;)

 

 

 

Brt,daj Bronkowi ostatnią szansę,następnej i tak nie będzie :biglol:

 

A w drugich kadencjach prezydenci nie mając nic do stracenia lubią sobie prospołecznie poszaleć ;)

Tak się właśnie zastanawiam, praktycznie wiadomo, że PO nie wygra na jesieni, a nie bardzo widzi mi się kadencja prezydenta przyklepującego wszystko co podsunie koalicja :facepalm:

 

 

 

Ciepło,ciepło :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stachu bycie "prawdziwym Polakiem" odbiera mi prawo do krytycznego spojrzenia na kościół jako instytucję ?

bo to sugerujesz, nie mogę zagłosować na Kukiza bo pozwolił sobie satyrycznie przedstawić księdza jako pijaka i typowego "polaka z Lublina ;) " ?

Sory ale odlatujesz jak myślisz, że "prawdziwy Polak" bezgranicznie i bezrefleksyjnie przyjmuje wszystko co mówi Mu: kościół, PIS,Komorowski,PO, Kopacz, radio Maryja czy tvn24.

 

No nie wiem,.....dla tzw."prawdziwego Polaka" za którego Cię nie uważałem,nie wiem czemu wziąłeś to do siebie,kościół i wszyscy księża to świętość więc wydaje mi się ,że dla nich ta skądinąd fajna piosenka Kukiza będzie zadrą w oku ;)

 

Czyli mówiłeś o ekstremalnych przypadkach uwielbienia do których mi daleko.

ps:

Bukmacerek zawsze nazywa tak kiboli stąd wziąłem to do siebie :P  i tak głosowałem na Kukiza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak. Oddzielnie o tyle, że niezgadzanie się z kimś nie powinno być tożsame z oceną obiektywnych cech/przymiotów. Nie zgadzam się ni w ząb z Kurskim, gardzę jego metodami, ale w życiu nie powiem, że brak mu inteligencji czy "jest zerem", a wręcz przeciwnie - pełen szacunek za skuteczność. Przygłup by tego nie zrobił.

 

 

 

Sjak sory ale dla mnie to się ze sobą kłóci. Tak zwykle ludzko - moralnie.

To tak jak by gardzono z Hitlera ale pełen szacun bo zbudował drogi i ma wkład w rozwój chemii i medycyny.

 

Nie, ale odmówisz mu inteligencji? Odmówisz mu charyzmy ? Był zły, bardzo, ale też nie był zerem. Zera nie mają takiego wpływu na historię. W jakich celach to wykorzystywał, to już zupełnie inna bajka.

 

Według niemieckiej wykładni, był następstwem braku ciszy wyborczej. I nie zapominajmy, że poszli za nim tylko naziści.

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sjak sory ale dla mnie to się ze sobą kłóci. Tak zwykle ludzko - moralnie. To tak jak by gardzono z Hitlera ale pełen szacun bo zbudował drogi i ma wkład w rozwój chemii i medycyny.
 

Kiedyś dawno temu na Discovery był program o ciekawostkach drugiej wojny światowej. Opowiadał o dowódcy czołgu bodaj z SS, który gdzieś na zachodnim froncie z zaskoczenia rozwalił kawałek jakiejś kolumny transportowej zabezpieczanej też czołgami. Sporo zniszczył ale i jego czołg został unieruchomiony. Gość zdołał uciec i wrócił następnym czołgiem i dokończył zniszczenia. Za to, po której stronie walczył oczywiście skazany będzie na potępienie. Ale z czysto wojskowego punktu widzenia pełen szacunek za bohaterstwo. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest "Prawdziwy Polak"?

I czym się różni od nieprawdziwego?

Postaram się odpowiedzieć słowami Wojciecha Młynarskiego ;)

 

Miłe Panie i Panowie bardzo mili,

Posłuchajcie kupleciku, jeśli wola –

Otóż, jak mi się wydaje,

Coraz częściej w naszym kraju

Krzyczy i zabiera głos Prawdziwy Polak.

Gdy tak krzyczy i podkreśla, że prawdziwy,

Ja w tej sprawie mam z nim pogląd jednobrzmiący:

Polak musi być prawdziwy,

A nie jakiś robaczywy,

Niejadalny, jadowity czy trujący!

Inna sprawa – po czym poznać, że prawdziwy?

Tu idea piękna trochę nam się gmatwa…

Hej, Rodacy! Hej, Rodacy!

Trzeba zabrać się do pracy

I należy szybko wydać jakiś atlas!

I w Atlasie wyrysować z detalami,

Który Polak jest prawdziwy, kto fałszywy,

Żeby jasność miał odbiorca –

A jeżeli trzeba wzorca,

To polecam Mały Atlas Polskich Grzybów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto to jest "Prawdziwy Polak"?

I czym się różni od nieprawdziwego?

Postaram się odpowiedzieć słowami Wojciecha Młynarskiego ;)

 

Miłe Panie i Panowie bardzo mili,

Posłuchajcie kupleciku, jeśli wola –

Otóż, jak mi się wydaje,

Coraz częściej w naszym kraju

Krzyczy i zabiera głos Prawdziwy Polak.

Gdy tak krzyczy i podkreśla, że prawdziwy,

Ja w tej sprawie mam z nim pogląd jednobrzmiący:

Polak musi być prawdziwy,

A nie jakiś robaczywy,

Niejadalny, jadowity czy trujący!

Inna sprawa – po czym poznać, że prawdziwy?

Tu idea piękna trochę nam się gmatwa…

Hej, Rodacy! Hej, Rodacy!

Trzeba zabrać się do pracy

I należy szybko wydać jakiś atlas!

I w Atlasie wyrysować z detalami,

Który Polak jest prawdziwy, kto fałszywy,

Żeby jasność miał odbiorca –

A jeżeli trzeba wzorca,

To polecam Mały Atlas Polskich Grzybów.

 

I dlatego nie nadaje się na celebrytę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto to jest "Prawdziwy Polak"?

I czym się różni od nieprawdziwego?

 

Prawdziwy Polak  ma flage Biało-Czerwona a nie różową (lub balon w tym samym kolorze)  oraz nie nazywa jej - jakąś tam szmatą

dla mnie tyle i aż tyle

A wiesz ,że pierwotnie kolor na polskiej fladze nie był czerwony tylko karminowy? Poważnie, można sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...