Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Przywiózł 15 tys.żołnierzy na Krym.

Zrobił manewry w Obwodzie Kaliningradzkim.

Zatopił okręt aby uniemożliwić wyjście w morze ukraińskim okrętom.

Ćwiczenia jakiś tam okręgów przy granicy z Ukrainą.

Ćwiczenia lotnictwa.

Przeleciał przy granicy Turcji samolot zwiadowczy.

Była próba rakiety międzykontynentalnej Topol.

 

No cóż,że tak powiem sporo tego i pomału dochodzimy do momentu,że jak P. nie wyjmie kutasa na konferencji to będzie trudno o szok. Rozumiem, że jeszcze rakiety z głowicą jądrową nie zamierza wysłać na Waszyngton więc robi się nieco nudno. Więc dalej Wowa, majty w dół jakby to Maciek Baran powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. naprawdę się posmarkał tym,że Ukraina chce do Unii i idzie po bandzie. Ja się pytam gdzie są Ci banderowcy. No gdzie ??? Ruscy wchodzą i baz wojskowych , rozbrajają żołnierzy , wynoszą broń i amunicję z magazynów. Bez żadnego oporu.

 

Ciekawy jestem jakby zginęło iluś tam żołnierzy bez oznakowań to kto by się o nich upomniał ??? W końcu to podobnież marsjanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Orban się popisal. Cieszmy się z chwilowej jedności naszych polityków.Nawet się tego nie spodziewałem.

A co takiego Orban zrobił?

Pierwszy raz w życiu Obama mi imponuje.Twardzi są kowboje i mają w dupie ruski gaz i ropę.

Czym Ci Obama imponuje?

Edytowane przez Premo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ależ Orban się popisal. Cieszmy się z chwilowej jedności naszych polityków.Nawet się tego nie spodziewałem.

A co takiego Orban zrobił?

Pierwszy raz w życiu Obama mi imponuje.Twardzi są kowboje i mają w dupie ruski gaz i ropę.

Czym Ci Obama imponuje?
Nazywa rzeczy po imieniu.Jako jedyny zamrozil kasę RUSKIM umoczonym na Ukrainie.Naprawia szybko swoje błędy i wyciąga wnioski z własnej niewiedzy o rosji i putinie.Twardo stoi za nielegalnoscia referendum na krymie,udzielając poparcia ukrainie.nie czeka na niczyje reakcje tylko sam tworzy fakty dokonane.A to dopiero początek.

Mówię Obama,ale myślę USA przynajmniej w 80%

Szalonego? Skąd takie bzdury się biorą, Putin zrobił to co musiał żeby mógł być traktowany poważnie. tyle...

Widzę putin znalazł pokrewna duszę.Rozumiem że na jego miejscu postepowalbys tak samo skoro on MUSIAŁ.Jeśli tak to nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem trochę rozczarowany. Na giełdzie jeden dzień były rekordowe spadki a kiedy Rosja rzuciała 10 mld USD sytuacja się poprawiła. Nie wiem dlaczego atak na walutę i giełdę nie był mocniejszy ????

 

Rosja awanturuje się w Ukrainie ??? Trzymam kciuki za Czecznię,Osetię,Abchazję.Mam nadzieję,że przypadkowo Japonia upomni się o Wyspy Kurylskie a Chiny o mniejszość narodową na Syberii.

 

Ruskich można utemperować.Tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. się nie operda..a. Jak otoczy bazami USA(Ameryka Łacińska) to takiej przewagi łatwo się nie roztrwoni. Podobnie ta cała Unia Azjatycka będzie przynosić konkretny dochód a USA od wielu lat pogrążone są w kryzysie. To zmienia układ sił na świecie. Już wolę chińczyków niż ruskich w tym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę putin znalazł pokrewna duszę.Rozumiem że na jego miejscu postepowalbys tak samo skoro on MUSIAŁ.Jeśli tak to nie mam więcej pytań.

Ja jako polityk tylko i wyłącznie tak! A chcąc ugrać więcej to nawet agresywniej ;)

Stachu zapominasz, że my z pozycji byleburków rozmawiamy o tym co byśmy zrobili zajmując się polityką międzynarodową... i jeszcze chcesz to oceniać?

Geopolityka się nie zmienia, a to że od lat w Polsce jest ignorowana to mamy co mamy...

Dlatego mówię uczyć się na historii bo to wszystko już było... nic się nie zmienia. Historia jest bardziej aktualna niż wiadomości w TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę putin znalazł pokrewna duszę.Rozumiem że na jego miejscu postepowalbys tak samo skoro on MUSIAŁ.Jeśli tak to nie mam więcej pytań.

Z jego punktu coś zrobić musiał. Gdyby poczekał, Ukraina by się zesrała sama, ale nie mógł czekać z powodów wizerunkowych. Miał wybór, albo stracić pozycję u siebie, albo w świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę putin znalazł pokrewna duszę.Rozumiem że na jego miejscu postepowalbys tak samo skoro on MUSIAŁ.Jeśli tak to nie mam więcej pytań.

Z jego punktu coś zrobić musiał. Gdyby poczekał, Ukraina by się zesrała sama, ale nie mógł czekać z powodów wizerunkowych. Miał wybór, albo stracić pozycję u siebie, albo w świecie.

To brzmi jak usprawiedliwienie,a jego być nie może.

Nie ma takiego powodu dla którego najezdza się słabsze państwo fabrykujac sztuczne powody grubymi nićmi szyte.Nie ma żadnego wytlumaczenia.

Jeśli putin kieruje sie w polityce własnymi emocjami,fobiami czy kompleksami to niczym nie różni się od największych szaleńców naszej ludzkości,a chory quasidemokratyczny system jest mu sprzymierzeńcem,jak narodowy socjalizm hilerowi a komunizm stalinowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o jakich emocjach mowa ?

rosja kieruje sie tylko i wylacznie wlasnym interesem i nie ma co sie temu dziwic,

zreszta ukraincy sami sobie sa winni,

status krymu mogli wyklarowac juz dawno temu, mieli na to 20 ostatnich lat.

do tego sami wybrali prezydenta pro-rosyjskiego i zgodzili na stacjonowanie floty czarnomorskiej na nastepnych 28 lat,

a teraz wielkie zdziwienie, ze rosja dba o swoje interesy???

 

swoja droga wcale nie jestem przekonany ze wiekszosc spoleczenstwa opowiada sie za integracja z EU.

co do statusu reszty allahowych republik to ciesze, ze jest jak jest, meczet za oknem nie jest mi do szczescia potrzebny.

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak usprawiedliwienie,a jego być nie może.

Mylisz wyjaśnienie z usprawiedliwieniem.

 

Nie ma takiego powodu

Najeżdżający zawsze ma powód. Że go nie rozumiesz, nie znaczy że go nie ma.

 

Jeśli putin kieruje sie w polityce własnymi emocjami,fobiami czy kompleksami

To stary KGB-ista, zimno kalkulujący. Udawanie wariata to cwany wybieg żeby zmylić przeciwnika, trudniej przewidzieć następny krok i przygotować obronę, a to na rękę putinowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory na ukrainie podobnie jak w rosji są falszowane.To taka drobnostka.

Przedłużenie pobytu ruskich na Krymie zapewnił Janukowycz,przydupas putina.

 

Ruscy jak zwykle uszczesliwiają na siłę.

 

Dziwię się jak czytam,ze popieracie ten bandycki napad,niczym nie różniący się od zaboru czech przez hitlera,pod pozorem ochrony mniejszości niemieckiej.Pamięć krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory na ukrainie podobnie jak w rosji są falszowane.To taka drobnostka.

tlumacz to sobie jak chcesz,

ale w wyborach prezydenckich w 2010 roku dotychczasowy prezydent juszczenko, ojciec pomaranczowej rewolucji itp itd dostal cale 5.45% glosow, wiec co tu falszowac ?

dla jasnosci dodam, ze zainteresowanie rosji krymem rozumiem, same metody i podchody w przejmowanie baz i nieoznakowanych zolnierzy sa mocno kontrowersyjne.

dobrze, ze sami ukraincy podchodza do sprawy z zimna glowa i nie dali sie sprowakowac tak jak wczesniej gruzini

tak jak pisalem wczesniej nalezy sie cieszyc, ze przemiany lat 90 w Polsce byly bezkrawawe, bo Ukraina przerabia wlasnie identyczna lekcje,

oraz z tego ze Walesa wyprowadzil z PL wojska radzieckie i rozpoczal starania o przyjecia do NATO i EU.

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO poprzez naiwnosc zarowno Europy jak i USA, Putin powaznie wzmocnil strategicznie pozycje Rosji w Europie.  Uzaleznienie Europy od Rosyjskiego gazu i ropy, to jeden powod, ale drugi to jego pozycja w Rosji, ktora jest dyktatura, to wlasnie daje mu przewage, poniewaz decyzje podejmuje sam, nie musi sie liczych z glosami opozycji itp.  W porownaniu Europa, jest powolna - debatuje, rozmysla, zastanawia sie, kazdy kraj w EU ma swoje interesy i inaczej o nie dba.  Putin jako jedyny chyba z przywodcow w Europie jest tak naprawde szpiegiem, i byl przez lata szkolony by wykorzystywac slabosci zachodu.  Wydaje mi sie ze Janukowicz mial byc marionetka Putina ktorej zadaniem bylo przyblizenie Ukrainy do Rosji, gdy to sie nie udalo zastosowal ewidentnie bardzo dobrze przemyslany i planowany plan "B", ktory wprowadzil wszystkich w oslupienie, i niedowierzanie.  Bo jednak nikt w Europie zachodniej czy nawet w USA nie myslal ze jakis kraj bedzie w 21 wieku w Europie probowal atakowac inny kraj w celu powiekszenia swego terytorium.  Generalnie, Zachod nie rozumie Rosji, bo w ich mysleniu po upadku komuny, nie ma juz podzialu ideologicznego.  Problem w tym ze Rosja zawsze chciala miec szeroka strefe wplywow, jedyny problem jest taki ze oni ta strefe wpywow powiekszaja na sile, podczas gdy inne kraje takie jak US, robia to w sposob oparty na przekupstwie, handlu, inwestycji, itp. Tak czy inaczej zachowanie panstw europejskich w obecnej sytuacji powinno dac Polsce duzo do myslenia, bo jednak historia sie powtarza a wiadomo jak nas potraktowali nasi "przyjaciele" po wybuchu 2 wojny swiatowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Ukrainie jest 15 reaktorów czy bloków reaktora (nie wiem,nie znam się) to dlaczego Oni potrzebują aż tyle gazu ?

Do kuchenek i ogrzewania domow/mieszkan?

 

Maja 16 reaktorów (czyli 16 bloków energetycznych) w czterech elektrowniach.

Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...