Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Skarb Państwa na samym początku procesu proces ten proces już przegrał.

 

A niby dlaczego ? Bo GRU nie pozwala ? Czy może Putin zabronił ? Czy może jednak dlatego, że wpuścili partacza do czegoś czego robić nie powinien ?

bzdury gadasz ile tyle, nie ma sensu nawet Ci odpisywać, idź do sądu to się dowiesz tyle w temacie.

 

Trochę o ekonomii i gospodarce na Ukrainie.

Usłyszałem dzisiaj w ciekawej dyskusji radiowej,że Ukraina ma wysoce "gazochłonną" gospodarkę.

Podano przykład,że gdyby Ukraina korzystała z gazu ziemnego w równie ergonomiczny sposób co Unia,a nawet jeszcze+50% ,to całkowicie uzależniłaby się od Rosji.

Dla kolejnego uzmysłowienia: Ukraina sama wydobywa ok.20 miliardów ton rocznie,Polska zużywa 14.Starałem się w miarę dokładnie zapamiętać te dane,ale o pomyłkę łatwo.Jednak sens jest taki ,że Ukraina ma podstawy do samowystarczalności gazowej.

Ciekawe to.

to uzalezniła czy uniezależniła ??

 

Skarb Państwa na samym początku procesu proces ten proces już przegrał.

 

A niby dlaczego ? Bo GRU nie pozwala ? Czy może Putin zabronił ? Czy może jednak dlatego, że wpuścili partacza do czegoś czego robić nie powinien ?

bzdury gadasz ile tyle, nie ma sensu nawet Ci odpisywać, idź do sądu to się dowiesz tyle w temacie.

 

Trochę o ekonomii i gospodarce na Ukrainie.

Usłyszałem dzisiaj w ciekawej dyskusji radiowej,że Ukraina ma wysoce "gazochłonną" gospodarkę.

Podano przykład,że gdyby Ukraina korzystała z gazu ziemnego w równie ergonomiczny sposób co Unia,a nawet jeszcze+50% ,to całkowicie uzależniłaby się od Rosji.

Dla kolejnego uzmysłowienia: Ukraina sama wydobywa ok.20 miliardów ton rocznie,Polska zużywa 14.Starałem się w miarę dokładnie zapamiętać te dane,ale o pomyłkę łatwo.Jednak sens jest taki ,że Ukraina ma podstawy do samowystarczalności gazowej.

Ciekawe to.

to uzalezniła czy uniezależniła ??

kolejna sprawa, ukraina ma trochę inną gospodarkę nie dość że ona jest bardzo słaba to do tego jest bardzo dużej części oparta na gazie. jeden plus jest taki że ukraina już sporwadzała gaz z zachodu np przez Polskę więc teoretycznie ma taką możlwiość jeśli rosja zakręci kurek, to raz, dwa jeśli dobrze pamiętam ukraina ma ogromne magazyny gazowe znacznie większe niz polski czy innych krajów, do tego słaba zima spowodowała że są one pełne, więc na chwilę im jeszcze ten gaz wystarczy, a co do wielkości gazociągów, to nie jest tak do końca bo głównie sa to gazociągi tranzytowe które w znacznej części nie są ich tylko dostają kasę za służebność i przesył, co do potrzeb jak wczęśniej wspomniałem to uzależnienie jest chyba nie możliwe, bo z tego co pamiętam Polska wydobywa około 4mln m3 a złuzywa koło 13/14, zaś ukraina z uwagi na gospodarkę opartą na gazie zużywa lekko licząć w granicach 38 mldm3 a wydobywa pewnie teraz niecałe 20, wiec deficyt jest ogromny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o ekonomii i gospodarce na Ukrainie.

Usłyszałem dzisiaj w ciekawej dyskusji radiowej,że Ukraina ma wysoce "gazochłonną" gospodarkę.

 

Teraz jak o tym wspomniałes to przypomniało mi się z wypadu w zeszłym roku że na wsiach na największych zadupiach nawet wszędzie obecne są napowietrzne rury gazowe pociągniete do każdej chatki.

Spytałem rodziny znajomego Ukraińca: dlaczego mieszkając na wsi mając sad wielkości boiska piłkarskiego, z którego co roku z samego przycinania drzew można ze 2 metry drewna pozyskać - nie maja w domu pieca na drewno, a klody ściętych gałęzi i pni leżą i gniją. Odpowiedź była że wszyscy ogrzewają gazem, z drewnem za dużo zachodu, a gaz tani. No nieźle się kraj od palenia gazem uzależnił ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wielka rola unii.Dotować nowoczesne technologie wykorzystania gazu .

Coś tak jak obecnie w Krakowie powstaje dotowany projekt zamiany pieców węglowych na kotły gazowe.

Tyle że z tego co piszecie taki program musiałby dotrzeć do wszystkich i gospodarstw domowych włącznie.

Problem w tym ,że dotacje unijne dostają jej członkowie.

 

Powtórzę co słyszałem w rozmowie ekspertów jeszcze raz: efektywność wykorzystania gazu na poziomie unijnym +50% całkowicie uniezalezni Ukrainę od Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wielka rola unii.Dotować nowoczesne technologie wykorzystania gazu .

Coś tak jak obecnie w Krakowie powstaje dotowany projekt zamiany pieców węglowych na kotły gazowe.

Tyle że z tego co piszecie taki program musiałby dotrzeć do wszystkich i gospodarstw domowych włącznie.

Problem w tym ,że dotacje unijne dostają jej członkowie.

 

Powtórzę co słyszałem w rozmowie ekspertów jeszcze raz: efektywność wykorzystania gazu na poziomie unijnym +50% całkowicie uniezalezni Ukrainę od Rosji.

Ja Ci dam coś dotować, nic nie dotować, wolny rynek sam wyreguluje, co do programów teraz w całej Polsce trwa taki program jak "Niska Emisja Wysokie Ryzyko" dotyczy to spółek ciepłowniczych i elektrociepłowni, głównie program jest skierowany do spółdzielni mieszkaniowcyh i tzw stałych odbiorców którzy są skłonni płacić cały rok, czy to za CO czy CWU

Polska węglem stoi i powinni węgiel wydobywać do momentu aż go zabraknie, dziś są takie technologie że poziom zanieczyszczenia jest margianlalny, zapraszam do mnie do EC Katowice, pokaże blok BCF 100, oprowadzę po hali, potem zabiorę na maszynownię, pokaże chłodnie kominowe, ubierz specjalnie białą koszulę a gwarantuję ci że wyjdziesz czysty, już nie ma takiego zapylenia jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska węglem stoi i powinni węgiel wydobywać do momentu aż go zabraknie, dziś są takie technologie że poziom zanieczyszczenia jest margianlalny, zapraszam do mnie do EC Katowice, pokaże blok BCF 100, oprowadzę po hali, potem zabiorę na maszynownię, pokaże chłodnie kominowe, ubierz specjalnie białą koszulę a gwarantuję ci że wyjdziesz czysty, już nie ma takiego zapylenia jak kiedyś.
Wegiel jest ok ale nie w rozproszonej generacji, czyli przykladowo przedstawiony wczesniej Krakow powinien albo przejsc na ogrzewanie pojedynczych domow gazem lub wybudowac Cieplownie/Elektrocieplownie (moze byc nawet weglowa) jako zrodlo ciepla dla calego miasta.

 

kolejna sprawa, ukraina ma trochę inną gospodarkę nie dość że ona jest bardzo słaba to do tego jest bardzo dużej części oparta na gazie. jeden plus jest taki że ukraina już sporwadzała gaz z zachodu np przez Polskę więc teoretycznie ma taką możlwiość jeśli rosja zakręci kurek, to raz, dwa jeśli dobrze pamiętam ukraina ma ogromne magazyny gazowe znacznie większe niz polski czy innych krajów, do tego słaba zima spowodowała że są one pełne, więc na chwilę im jeszcze ten gaz wystarczy, a co do wielkości gazociągów, to nie jest tak do końca bo głównie sa to gazociągi tranzytowe które w znacznej części nie są ich tylko dostają kasę za służebność i przesył, co do potrzeb jak wczęśniej wspomniałem to uzależnienie jest chyba nie możliwe, bo z tego co pamiętam Polska wydobywa około 4mln m3 a złuzywa koło 13/14, zaś ukraina z uwagi na gospodarkę opartą na gazie zużywa lekko licząć w granicach 38 mldm3 a wydobywa pewnie teraz niecałe 20, wiec deficyt jest ogromny
Zaraz problem bedzie rowniez z paliwem do elektrowni atomowych poniewaz jest ono wytwarzane w fabrykach w Rosji. Oprocz tego nie mozna sie zwrocic do Francji o pomoc bo maja inna konstrukcje kasety paliwowej w swoich reaktorach PWR. Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Stachu - podaj źródło ale konkretnie, i nie mówie tego do Ciebie ale do tutaj wszystkich, jak ktoś mi poda info że Macierewicz przegrał i było postępowanie dowodowe i mogli przedstawić dowody (prokuratura) stawiam każdemu po skrzynce najdroższego koniaku, mówię poważnie, jeden dowód, tylko jeden, Tak Skarb Państwa owszem zapłacił już chyba 3 mln zlotych z jednego powodu, prokuratura nie ma dostępu do materiału dowodowego i każde orzeczenie jest z góry, bo skarb Państwa nie może się bronic, to jest Sąd Kapturowy.

 

W 2008 r. Trybunał Konstytucyjny uznał za sprzeczne z konstytucją m.in. pozbawienie osób z raportu prawa do wysłuchania przez komisję przed ujawnieniem dokumentu, prawa dostępu do akt sprawy oraz odwołania do sądu od decyzji o umieszczeniu w raporcie. Po tym prezydent Kaczyński zdecydował nie ujawniać przygotowanego przez Macierewicza aneksu do raportu.

Ayu a gdzie słyszałeś ?? gówno mięli, co mieli ?? mięli siatkę agentów GRU, kształconych przez Ruskich, powtarzam WSI to była ruska agentura na ziemiach polskich,

 

A oficerownie działający w krajach gdzie Polskie wojska prowadziły akcję militarną to też ŹLE ?

Wywalili może ruskich uczniów ale kto tam poszedł w zamian ?

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca od 7 lat, co ciekawe zawsze przy wyborach ;)

Czy Macierewicz dobrze zrobił, czy źle, czy nie publikowanie aneksu do raportu, którego bohaterem jest prezydent Komorowski jest dobre, czy złe....

Uważam, ze w takich sprawach mamy po raz kolejny za mało informacji żeby sadzić co i jak. Media spiewają jak im politycy zagrają z jednej i drugiej strony. Może kiedyś o tym poczytamy jak było... A dla polityków lepiej płacić odszkodowania ze skarbu państwa ( to nie ich kasa) niż żeby się zagłębiać w temat za głęboko....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piosenka o janukowyczu

 

"Jak praca to i płaca, gdy idziesz po należne

Berkuci eleganccy pokazują cię palcem

Słyszysz - to nie przesada, tu z nami nie ma żartów

Nasz wódz tu nas przysłał wyczyścić plac z powstańców

 

Gościńcem jechał powóz, w powozie siedział Jaśnie Pan

Na włościach okolicznych sąsiadujących z zamkiem

Gdy uciął sobie drzemkę obudził go wrzask dziki

Woźnica leżał martwy, powstańcy wznosili okrzyki

 

Stał powóz na gościńcu przez majdan pilnowany

Pan złota oddać nie chciał, zakuli go w kajdany

Zabrali złoto, powóz i konie w dal powiedli

Tak stało się, bo Jaśnie Pan nie oddał po dobroci..

 

Minęły długie lata i nie ma już gościńca

W tym samym teraz miejscu przebiega wzdłuż ulica

I tylko oni dalej, ubrani doskonalej

Czyhają na ofiarę by złupić ją bezczelniej..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca od 7 lat, co ciekawe zawsze przy wyborach ;)

 

Niezależnie czy przed czy po dla mnie Pan Antoni Macierewicz nie jest wzorem do naśladowania ;)

 

No grubo :biglol:

 

Temat wraca od 7 lat, co ciekawe zawsze przy wyborach ;)

 

Niezależnie czy przed czy po dla mnie Pan Antoni Macierewicz nie jest wzorem do naśladowania ;)

 

 

No grubo :biglol:

A widzisz co by o chłopie ńie mowić to właśnie on zakładał KOR a i tak kadry mowi ze Kuron a to wierutne bzdury. Chyba nikt ńie szuka autorytetow w polityce, ja jestem tutaj daleki od uprawiania polityki, ale widzę ze jak ktoś tutaj ma wnoszę obecna żenada u władzy to na 100% pisior i kocha przesa! myślenie tak proste ze aż przykre

Edytowane przez antikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@antikos, chciałbym sie jakoś odnieść do tego co napisałeś ale nie za bardzo wiem o co Ci chodzi - zepsuła Ci sie klawiatura czy cuś ?

Nie szukam autorytetów w polityce ale skoro płacę za ich robotę to na ile to możliwe patrzę im na ręce i oceniam.

Kto jest założycielem KOR-u nie wiem, są różne źródła ale co by Pan Macierewicz nie zrobił za czasów PRL-u nie upoważnia to do robienia syfu

A tak oceniam jego działalność polityczną od roku 2000 po dziś dzień

Kolejne nasza kasa płynie na odszkodowania - sprawa Nangar Khel

I proszę nie pisz o skrzynkach koniaku bo doskonale wiesz że za taką skrzynkę nikt do pierdla nie pójdzie

Edytowane przez szamot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szach i mat.

 

Niedawno Kwaśniewski mówił,że na Janukowycza Putin miał haka.Nie zapominajmy,że Putin Tuska też trzyma za jaja sprawą smoleńską. Tam było popełnionych tyle błędów ,że jak Tusk chciałby bruździć Putinowi ten mógły zakończyć Jego karierę polityczną w dowolnym wybranym dla siebie momencie.

 

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-zbigniewa-kuzmiuka/67328-putin-moze-skompromitowac-tuska-nie-jest-to-zapewne-przypadek-ze-na-mainstreamowym-portalu-ukazuje-sie-taki-wywiad-i-ze-udziela-go-politolog-ktory-byl-dyzurnym-ekspertem-gazety-wyborczej

 

Polecam pkt. nr 3. powyżej.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@antikos, chciałbym sie jakoś odnieść do tego co napisałeś ale nie za bardzo wiem o co Ci chodzi - zepsuła Ci sie klawiatura czy cuś ?

Nie szukam autorytetów w polityce ale skoro płacę za ich robotę to na ile to możliwe patrzę im na ręce i oceniam.

Kto jest założycielem KOR-u nie wiem, są różne źródła ale co by Pan Macierewicz nie zrobił za czasów PRL-u nie upoważnia to do robienia syfu

A tak oceniam jego działalność polityczną od roku 2000 po dziś dzień

Kolejne nasza kasa płynie na odszkodowania - sprawa Nangar Khel

I proszę nie pisz o skrzynkach koniaku bo doskonale wiesz że za taką skrzynkę nikt do pierdla nie pójdzie

przepraszam ale pisałem z telefonu i franca sama pisze jak jej się podoba, najmocniej przepraszam, uznajmy że tamtego postu nie było, wybaczcie

co do sprawy Nangar Khel to nie mam pojęcia jak to dziś wygląda i jak się ta sprawa rozwija, więc nawet nie próbuję zabierać głosu

Edytowane przez antikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stach1111

 

Żeby nie używać słowa. Niestety samiec alfa dobrze miesza w całym regionie. I na pewno w stosunku do Polski wykazuje duże zaangażowanie. I my sobie z tym radzimy bardzo słabo,niestety.

 

 

Olimpiada się skońzyła i czas pokoju się skończył.Putin nie podwinie ogona i się nie wycofa bo by stracił swój wizerunek na świecie. A wizerunek jest jednoznaczny.

Powiem krótko , Majdan to były żarty.Konflikt to dzię zaczął teraz.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-putin-polecil-sprawdzic-gotowosc-bojowa-wojsk/41pze

 

PS. Na miejscu Kliczki to nie chciałbym być prezydentem.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...