Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak więc żadne kłamstwo tylko normalne blokowanie etatu akademickiego (naukowego!) połączonego z nepotyzmem.

 

Argument kwalifikuję do kategorii nikczemnych.

Nie przystoi Prezydentowi krytykowanie obywatela za to, że korzysta z przysługującego mu prawa: 

 

Art. 29. 1. Poseł lub senator pozostający w stosunku pracy z pracodawcami innymi, niż wymienieni w art. 30 ust. 1, otrzymuje urlop bezpłatny, na swój wniosek, na okres sprawowania mandatu oraz trzech miesięcy po jego wygaśnięciu – bez względu na rodzaj i okres trwania stosunku pracy. Stosunek pracy zawarty na czas określony, który ustałby przed terminem zakończenia urlopu bezpłatnego, przedłuża się do trzech miesięcy po zakończeniu tego urlopu. 

Źródło: Ustawa z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grunt to dotknąć sedna sprawy ;) stach mam w avatarze z małej ;),więc nie ma co przesadzać ;)

 

No nie mogłam się powstrzymać przed zwróceniem Tobie uwagi, bo Ty sam to czynisz dość często w stosunku do innych Forumowiczów :)

Takie zboczenie zawodowe ;)

 

A w Twoim awatarze widzę dwie dłonie, rzeczywiście jedna jest mniejsza ;)

Ciekawe czemu w akurat w takiej okolicznosci dajesz mi "nauczkę"?:)

Przypadek? Nie sądzę ;)

jest dobrze, jest 47% na Bronka - za 3 dniu będzie 75% :yahoo:

Gumas spokojnie,jeszcze się nie cieszmy żeby nie zapeszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I równie prawdopodobne, że nie będzie nam dane tego doczekać

 

Zapewniam Cię, że system, w którym coraz większa grupa ludzi utrzymuje się z pracy coraz mniejszej grupy, nie może potrwać zbyt długo ;)

Urabus, być antysystemowcem jest bardzo łatwo.

 

Nie doszukuję się w zacytowanym przez Ciebie stwierdzeniu niczego antysystemowego. Uważam, że powinno być dla wszystkich wręcz oczywiste, że w biurze nie powinno pracować więcej ludzi niż na produkcji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak więc żadne kłamstwo tylko normalne blokowanie etatu akademickiego (naukowego!) połączonego z nepotyzmem.

 

 

Argument kwalifikuję do kategorii nikczemnych.

Nie przystoi Prezydentowi krytykowanie obywatela za to, że korzysta z przysługującego mu prawa: 

 

Art. 29. [/size]1. Poseł lub senator pozostający w stosunku pracy z pracodawcami innymi, niż wymienieni w art. 30 ust. 1, otrzymuje urlop bezpłatny, na swój wniosek, na okres sprawowania mandatu oraz trzech miesięcy po jego wygaśnięciu – bez względu na rodzaj i okres trwania stosunku pracy. Stosunek pracy zawarty na czas określony, który ustałby przed terminem zakończenia urlopu bezpłatnego, przedłuża się do trzech miesięcy po zakończeniu tego urlopu. [/size]

 

Źródło: Ustawa z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora.[/size]

A jeśli przeszkadza to rownież przełożonemu obywatela? :) to wtedy wypada?

W, nomen omen, Katedrze Prawa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I równie prawdopodobne, że nie będzie nam dane tego doczekać

 

 

Zapewniam Cię, że system, w którym coraz większa grupa ludzi utrzymuje się z pracy coraz mniejszej grupy, nie może potrwać zbyt długo ;)

Urabus, być antysystemowcem jest bardzo łatwo.

 

Nie doszukuję się w zacytowanym przez Ciebie stwierdzeniu niczego antysystemowego. Uważam, że powinno być dla wszystkich wręcz oczywiste, że w biurze nie powinno pracować więcej ludzi niż na produkcji ;)

Odnoszę to bardziej do ogółu Twoich poglądów, jak rozumiem zbieżnych z Korwinem.

Słyszę dużo pięknych haseł i jeszcze więcej krytyki zastanego porządku, tylko mało konkretów. Dlatego chciałem w ten sposób podyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeśli przeszkadza to rownież przełożonemu obywatela? to wtedy wypada?

Prezydentowi mimo wszystko nie wypada.

Jeśli Prezydent uważa, że prawo jest złe to powinien je zmienić, a nie czynić obywatelowi zarzut z tego że korzysta z przysługującego mu prawa.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaj rozwiązania, podyskutujemy.

 

 

Myślę, że dobrym punktem wyjścia dla takiej dyskusji mógłby być program UPR:

http://uniapolitykirealnej.org.pl/program-spoleczno-gospodarczy-unii-polityki-realnej/ 

Dla mnie ten program i poglądy są przede wszystkim wewnętrznie sprzeczne.

Dla przykładu, pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jest w nim wolność. Pojawia się to wszędzie i przy każdej możliwości.

Co jednocześnie mówi Korwin na temat gejów i wszelkich odmienności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz coś o przyszłości sankcji wobec Rosji:

Czy ktoś w Europie będzie się jeszcze zastanawiać nad przedłużeniem sankcji nałożonych na Rosję za Ukrainę, jeśli ich znany zwolennik zaczął pracować dla rosyjskiego oligarchy wspieranego nieraz przez Kreml?


Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,17935659,Rosyjski_biznes_nie_smierdzi.html#ixzz3aWE4Y37f
Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeśli przeszkadza to rownież przełożonemu obywatela? to wtedy wypada?

 

Prezydentowi mimo wszystko nie wypada.

Jeśli Prezydent uważa, że prawo jest złe to powinien je zmienić, a nie czynić obywatelowi zarzut z tego że korzysta z przysługującego mu prawa.

Ale co to ma wspólnego ze zwykłą przyzwoitością?

Mnie się wydaje,że nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeśli przeszkadza to rownież przełożonemu obywatela? to wtedy wypada?

Prezydentowi mimo wszystko nie wypada.

Jeśli Prezydent uważa, że prawo jest złe to powinien je zmienić, a nie czynić obywatelowi zarzut z tego że korzysta z przysługującego mu prawa.

Ale co to ma wspólnego ze zwykłą przyzwoitością?

Mnie się wydaje,że nic.

 

A gdzie jest ta przyzwoitość w stosunku do Nałęcza ? Czy pogadamy o wysokości liter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa wypowiedz : Prezydent podczas debaty byl agresywny wygladal jak by mu cos podano ?

 

Prawda bo nie ogladalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu jak już tak chętnie komentujesz to powiedz co sądzisz o sprawie Sienkiewicza i budki w ambasadzie.

Jak Ci się podoba, że minister z Twojego ukochanego i wspaniałego rządu każe podpalić teren ambasady obcego kraju, oskarża potem o to zwykłych obywateli i jednego z nich bierze do aresztu. Czy to są już metody Twojego "ulubionego" Putina ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie ten program i poglądy są przede wszystkim wewnętrznie sprzeczne. Dla przykładu, pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jest w nim wolność.

 

Nie ma w tym nic sprzecznego. Kwestionując prawo do wolności musiałbyś zakwestionować również Kartę praw podstawowych UE, której jak podejrzewam nie kwestionujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że to zacytowałeś. Podkreślmy, że JKM nie tyle nie kwestionuje kwestii wolności, co podkreśla ją na każdym kroku i czyni fundamentalną wartością. Pytam zatem, co mówi w kwestii gejów. Kobiet. Niepełnosprawnych. W karcie praw podstawowych masz na przykład zakaz wszelkich dyskryminacji. Jak to się ma do siebie?

 

I pytanie - czy JKM jest liberałem?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to ci sami robili badanie co na 3 dni przed I turą dawali Komorowskiemu 48 % :P

Ja slyszalem, że w Polsce jest duży problem że zrobieniem wiarygodnego sondażu. Powodem jest stałe podważanie przez Pis legalności obecnej władzy. Ludzie jak słyszą że ankieter, to trzask słuchawką, albo z buta drzwi, bo przecież media i agencje co robią sondaże są na usługach reżimu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeśli przeszkadza to rownież przełożonemu obywatela? to wtedy wypada?

Prezydentowi mimo wszystko nie wypada.

Jeśli Prezydent uważa, że prawo jest złe to powinien je zmienić, a nie czynić obywatelowi zarzut z tego że korzysta z przysługującego mu prawa.

Ale co to ma wspólnego ze zwykłą przyzwoitością?

 

Instytucje państwa mają stać na straży prawa, a nie przyzwoitości. Swoją drogą to dość dziwaczne, gdy głowa państwa, uważa postępowanie zgodne z ustawą za nieprzyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że to zacytowałeś. Podkreślmy, że JKM nie tyle nie kwestionuje kwestii wolności, co podkreśla ją na każdym kroku i czyni fundamentalną wartością. Pytam zatem, co mówi w kwestii gejów. Kobiet. Niepełnosprawnych. W karcie praw podstawowych masz na przykład zakaz wszelkich dyskryminacji. Jak to się ma do siebie?

 

I pytanie - czy JKM jest liberałem?

Czy geje są jakąś mniejszością narodową, czy wyznaniową. Są grupą o odmiennych preferencjach seksualnych. Może się okazać, że zwolennicy malych biustów też stanowią mniejszość - co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jeśli przeszkadza to rownież przełożonemu obywatela? to wtedy wypada?

Prezydentowi mimo wszystko nie wypada.

Jeśli Prezydent uważa, że prawo jest złe to powinien je zmienić, a nie czynić obywatelowi zarzut z tego że korzysta z przysługującego mu prawa.

Ale co to ma wspólnego ze zwykłą przyzwoitością?

 

Instytucje państwa mają stać na straży prawa, a nie przyzwoitości. Swoją drogą to dość dziwaczne, gdy głowa państwa, uważa postępowanie zgodne z ustawą za nieprzyzwoite.

 

Należy domniemać, że sam za przyjęciem tej ustawy głosował :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent podczas debaty byl agresywny wygladal jak by mu cos podano ?

 

Był "ostrzejszy" niż zwykle, ale z tą agresją to bym nie przesadzał.

 

Należy domniemać, że sam za przyjęciem tej ustawy głosował

 

Też tak podejrzewam, ale pewności nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jeśli przeszkadza to rownież przełożonemu obywatela? to wtedy wypada?

Prezydentowi mimo wszystko nie wypada.

Jeśli Prezydent uważa, że prawo jest złe to powinien je zmienić, a nie czynić obywatelowi zarzut z tego że korzysta z przysługującego mu prawa.

Ale co to ma wspólnego ze zwykłą przyzwoitością?

Mnie się wydaje,że nic.

 

A gdzie jest ta przyzwoitość w stosunku do Nałęcza ? Czy pogadamy o wysokości liter?

 

 

A on startuje na Prezydenta?

Jak masz problemy z pisownią to możemy i o tym pogadać.

 

Stachu jak już tak chętnie komentujesz to powiedz co sądzisz o sprawie Sienkiewicza i budki w ambasadzie.

Jak Ci się podoba, że minister z Twojego ukochanego i wspaniałego rządu każe podpalić teren ambasady obcego kraju,

 

Masz jakieś konkretne dowody,czy tylko chlapanie jęzorem osób trzecich.

Zanim Twój ukochany rząd z ministrem Ziobrą zawładnie Polską to póki co obowiązuje udowodnienie winy,pomówień i oskarżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...